Minyatür Schnauzer

Minyatür Schnauzer
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Minyatür Schnauzer Açıklaması

Arkadaş canlısı, zeki ve sahiplerini mutlu etmeye çalışan bir ırk olan Minyatür Schnauzer, sevimliliği ile de kalpleri çalar. Hayat doludur ve oldukça aktiftir. Sahipleri ile birlikte her organizasyona dahil olmak ister. Ailesine çok düşkün ve oldukça hassas duygulara sahip olduğu için yalnız kalmayı tercih ettiği söylenemez. Sahiplerine karşı sevgi dolu olur yine de çocuklara, köpeklere ve yabancılara karşı mesafeli durur. Sıcak ve soğuk havalara çok dirençli olmadığı için evlerde uyuması gerekir. Gün içerisinde enerjisini atması büyük bir gereksinimdir, apartman hayatına başarılı bir şekilde adapte olabilir. Kendisiyle oyun oynandığında çok mutlu olur ve zekasıyla her öğretileni kavrar. Karakteri çok güçlüdür ve dünya genelinde en popüler cinslerden biri olma unvanına sahiptir. Sadakatinin karşılığında tek istediği ilgi odağı olmasıdır. Her zaman tetiktedir ve bekçilik yetenekleri geliştiği için doğru zamanda alarm verir. En problemli huyu kendisinin ne kadar küçük olduğunu fark edememesi ve büyük köpeklere meydan okumaktan çekinmemesidir. Bu özelliği nedeniyle erken dönemde eğitilmediğinde sağlığını ve hayatını tehlikeye atabilir.

Minyatür Schnauzer Kaç Kilo Olmalı?

Ağırlıkları genelde 5 ile 7 kilogram arasında olur. Boyları en fazla 36 santimetreye kadar uzar. Orta dereceden daha fazla kilo almaya müsait bir yapısı vardır. Günlük egzersizlerini tamamlamadığında ve aktivite düzeyine uygun miktarda beslenmediğinde kilo alması kaçınılmazdır.

Minyatür Schnauzer Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi Almanya’dır. Standart Schnauzer cinsinin bakımının maliyetli olması ve boyutlarının büyüklüğü nedeniyle daha iyi ve fonksiyonel bir köpek ihtiyacı sonucu geliştirilmişlerdir. Farelerin ve haşerelerin avında kullanılmışlardır.

Minyatür Schnauzer Kaç Tane Yavru Doğurur?

3 – 6 arasında yavruya sahip olurlar. Cins çok popüler olduğu için dişilerin sık çiftleştirildiği bilinmektedir. Bu uygulama yanlıştır, hem dişilerin hem de yavruların sağlığı riske atılmış olur.

Minyatür Schnauzer Çok Tüy Döker mi?

Az – orta derecede tüy döker, bakımını biraz zahmetlidir. Her gün fırçalanmaları önerilir. Göz çevresindeki kıllarının düzenli olarak kesilmesi göz sağlıkları için gereklidir. Bu cinsin daha bakımlı görünmesi adına profesyonel hizmetler de alınabilmektedir. Ayda bir kez banyo yapabilirler, kulaklarının temiz olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Minyatür Schnauzer Kaç Saat Uyur?

Çok uyudukları rahatlıkla söylenebilir. Günde 12 – 16 saatlik bir uyku onların standardıdır. Yavruluk döneminde ise bu süre günde 20 saate çıkabilir.

Minyatür Schnauzer Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Eğitimleri en deneyimsiz kişiler tarafından dahi verilebilir. Çok akıllı olurlar ve öğretilen komutları uygulamaya da isteklilerdir. Çok sık tekrar onları sıkabilir, eğitimleri sırasında ödüllendirilmekten çok hoşlanırlar ve motive olurlar. Özellikle büyük köpeklere karşı duruşları nedeniyle erken dönemde sosyalleştirilmeleri önemlidir.

Minyatür Schnauzer Nasıl Beslenmeli?

Aktivite düzeylerine göre beslendiklerinden emin olunmalıdır. Küçük ırklara özel üretilen kuru mamalar onların gelişim süreçlerinde ihtiyaç duydukları tüm besinleri almalarını sağlayacaktır. Kilo almaları halinde öğün miktarlarının azaltılması gerekebilir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Minyatür Schnauzer Yorumları

Diğer Adları

Zwergschnauzer, Miniatur Schnauzer


Renkleri

Beyaz ve kızıl; siyah ve gümüş rengi; siyah


Çıkış Yeri

Almanya


Çıkış Tarihi

1800'ler


Familya

Terrier


Orjinal İşlevi

Fare avı


Günümüzdeki İşlevi

Köpek yarışmaları


Ortalama Ömrü

12-14 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

6-7/6-7 kg


Boy (Erkek/Dişi)

30-36/30-36 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Minyatür Schnauzer sahiplenmek istiyorsanız, Minyatür Schnauzer sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Minyatür Schnauzer dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Onur1972 kullanıcısının #81105 peti
Haruno kullanıcısının #60720 peti
k1010345 kullanıcısının #179408 peti
NBG kullanıcısının #173602 peti
Karaisdog kullanıcısının #169003 peti
k878797 kullanıcısının #155866 peti
k767149 kullanıcısının #136156 peti
k760000 kullanıcısının #135061 peti
k696250 kullanıcısının #124867 peti
k670679 kullanıcısının #120149 peti
k613515 kullanıcısının #108866 peti
k587934 kullanıcısının #104961 peti