Sarman

Sarman
Sarman Açıklaması
Sarman kedi cinsi sanılanın aksine tekir cinsine ait değillerdir. İsmini tüylerinin şekli ve renginden almış, melez kediler oldukları kabul edilir.

Nedeninin kesin olarak bilinmemesiyle birlikte, sarman kedilerin neredeyse %80’i erkektir. Dişi bir sarman ile çok sık karşılaşmak mümkün değildir.

Sarman ırkı sevecen ve uysaldır. Sevilmeyi ve ilgilenilmeyi sever. Hem miskin hem sırnaşık olan bu tür, çoğunlukla kucağınızda uyuyakalabilir. Tembellikleri, göze çarpan özellikleridir. Aynı zamanda çok dikkatlidirler, etrafta olan çoğu şeyi takip edip ilgilenirler.

Turuncu renktedirler. Aynı renkte olmalarına rağmen desenlerinin çeşitliliği sebebiyle, birbirlerinden oldukça farklı gözükürler. Bazen sarmanların yüzünde ve burnunda siyah küçük çiller oluşabilir.

Sarman cinsinde kızıl saçı da oluşturan pigment hakimdir ve bu yüzden renkleri turuncudur.

Tüyler ortalama uzunluktadır. Geniş uçlu bir tarakla sarmanınızı taramanız tüy bakımı için yeterli olacaktır. Çoğunlukla yumuşak tüylere sahiptirler. Taranmak hoşuna gidecektir. Kediler arasında en sevecen olarak adlandırabileceğimiz cinslerin başında gelir.

Sarman kedilerin karakterleri kendi türü arasında değişir. Kimi sarman yaramaz ve sosyaldir. Kimisi ise içe kapanık ve usludur. Bu yüzden, sarman kedilerle ilgili genel bir karakter tanımı yapmak mümkün değildir.

Obezitenin sık görüldüğü kedi cinsidir. Boğazlarına düşkündürler. Hareket etmeyi fazla sevmemeleri de kilo almalarına sebep olur. Sarmanlar bu özelliklerden de anlaşılacağı gibi evde beslemeye uygun kedilerdir.
Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla
Sarman Yorumları

ayse1310

ayse1310 02.12.2018 18:56

Tüyleri diğer cinslere nazaran sert oluyor :) Tekir cinsi ile çok karıştıranlar oluyor. Tekir cinsi her sarı kediyi sarman sanıyorlar :) ikisi de candır tatlıştır ama ikisinin huyları birbirinden apayrı cinsler bunlar.

SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Sarman sahiplenmek istiyorsanız, Sarman sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
SİTEDEKİLER
melikealgin kullanıcısının #28691 peti
Didemvetarcinironisi kullanıcısının #32581 peti
Khajiit kullanıcısının #33091 peti
bskkrky kullanıcısının #34120 peti
Didemvetarcinironisi kullanıcısının #35679 peti
Stark kullanıcısının #33630 peti
HuriyeAysu kullanıcısının #33449 peti
Amon kullanıcısının #28598 peti
eslemalkann kullanıcısının #35037 peti
Sevimli07 kullanıcısının #36105 peti
tugika kullanıcısının #35895 peti
Pelinbarut kullanıcısının #36082 peti
İSMİ NE OLACAK?

Sarman dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri