4 Yıldır Baktığım Kedimi Barınağa Vermeyi Düşünüyorum

offidete

4 yıl once sahiplendim kedimi. onu çok seviyorum, resmen yaşama sebebim o benim. ama normal bir kedi değil, 4 yıldır her gece istisnasız bagırıyor 4 yıldır biz uyku uyuyamıyoruz. ben taşındım, elbette alışma dönemi oluyor anlıyorum, ama binayı yıkıyor, normal kedi bağırması değil resmen çığlık atıyor. hiçbir sağlık problemi yok, çok sağlıklı. kısır. tüm aşıları hep tam, 3 aylıkken de böyleydi simdi de böyle yani. ben artık mantığımla düşünüp kedimi onu aldıgım barınağa geri vermek istiyorum. cins kedi (ankara kedisi barınağı diye aratırsanız çıkar hatta) barınağı, geri alabileceklerini söylediler. bunları yazarken ağlıyorum, saatlerdir ağlamaktan yüzüm şişti ama artık kendimi de düşünmem gerektiğini düşünüyorum. yine de akıl almam gerek biraz çünkü kolay bir karar değil. siz yerimde olsanız ne yapardınız? kedimi hala cok seviyorum ama gercekten ne sağlık kaldı ne huzur

63 CEVAP

offidete

bakın ama aradaki fark sizin kediniz hastalanmış da bağırmıs, benim kedimin hiçbir şeyi yok. 4 yıldır ya 4. suan saat 03.45 saat 00.55te başladı hala bagırıyor ben 3 gündür toplam 3 saat uyudum. birkaç ay birkaç gece bağırdı diye vermeyi düşünmüyorum ben bu kediyi tam 4 senedir istisnasıs her gece aralıksız uluyor bagırıyor sırf ilgi için, pek ev kedisi değil bu. onu cok seviyorum o benim göz bebeğim hiçbir şeyini eksik etmedim her dediğini yaptım sırf mutlu olsun diye ama bizim de mutlu olmamız lazım. sahiplendirebileceğim hiç kimse yok ayrıca kimse de istemez sahiplenmek.

Gmz91910

Gerçekten çok zor bir durum.sizi yargılamak haddimize değil bence.belli ki çok çaresizsiniz çok üzüldüm 4 sene uzun bir zaman.acaba başka kedilerle arası nasıl bir arkadaşı olsa düzelir mi🙄
Sahiplendirme ilanı koyun takip şartlı belki dilinden anlayan çok tecrübeli biri çıkar. Barınak orada nasıl bilmiyorum ama benim yaşadığım şehirde çok kötü.

offidete

amkara kedisi cinsi. ankara kedilerinde sağırlık oluyor ama kedim sağır değil. ve neden ölsün? gerçekten cevap almak için soruyorum tartışmak için değil

offidete

cins kedi ve nesli tükenme tehlikesinde olan bir cins kedi olduğu için barınak öyle kötü şartlarda değil ama elbette evdeki gibi de olmaz biliyorum. siz yermde olsanız ne yapardınız?

offidete

siz yerimde olsanız be yapardınız? ben de vermek istemiyorum hiçbir yere oğlumu ondan fikir almaya çalısıyorum. her şeyi denedik bir sürü veteriner gezdik herkes huyu böyle bunun diyor

Warriorsans

Gün içerisinde özellikle gece yatmadan önce iyice oynayıp onu yorup, relax pastlardan vermeyi denediniz mi? Gün içinde uyutmayın ve özellikle gece yatmadan önce 1 saat falan oynatın ardından relax past verin ve yatın. Bakalım aynı şekilde olacak mı. Eğer böyle gece uyumaya alışırsa bir süre sonra bu düzen oturacaktır. Lütfen barınağa verme kötülüğünü yapmayın ona 🙏

offidete

ben gün içerisinde okuldayım beşe kadar ama aksamları hep ona ayırıyorum. fakat benim de derslerim zor tıp okuyorum ders calısmam kütüphaneye gitmem gerekli etrafımda herkesin kedisi var kimseninki böyle değil

offidete

sahiplendirebileceğim bahçeli bir ev mi anlamadım? anlayışınız için çok teşekkür ediyorum gerçekten çünkü cidden artık bu kadarı da gereksiz eziyet bize.. oğlumdan daha çok sevdiğim bir şey yok ama biraz da kendimizi düşünmeliyiz artık mantıken bakarsak olaya yine de bilemiyorum

1Elif

Kedi davranış terapistleri var aslında, hatta youtube’da böyle videolar da var. Benim Belalı Kedim adında video serisine bir göz atsanız, belki benzer sorunu yaşayanlara yardımcı olan bir bölüm vardır.

offidete

elif hanım denemediğimiz youtube videosu internette makale kalmadı. mastlardan da kullandık max 2 güne alışıp sonra tekrar devam ediyor.

Lils

Feliway diye bir sakinleştirici vardı veterinere onu danışabilirisiniz. Demek istediğim bahçesi olan bir insana sahiplendirmek ya da civarda besleme yapılan ve araba vs. konusunda çok işlek olmayan bir yere bırakmak.

End_19

Barınağa vermek yerine keşke sahiplendirme yapsanız

pisiannesii

çok sevmek ve barınağa vermek? bari başkasına sahiplendirmeyi falan düşünün yani.

zba7

Neden olabilir bunun üzerinde biraz daha düşünmek lazım. Bağırırken nereye doğru bağırıyor? Kapıya doğru mu, size doğru mu? Bağırma eylemini ne tarafa doğru yapıyorsa o tarafla ilgili bir istek vardır. Değişkense sağırlık durumu olabilir belki.Bir derdini anlatmak istiyor olabilir.Bir ağrısı sızısı olabilir mi.Çünkü nedensiz değildir ve bu nedeni bulabilmek önemli.Her zaman gece mi miyavlıyor? Yoksa gündüz de var mı?
En azından birkaç veteriner hekimi arayıp konuyu aktarıp fikirlerini almanızı tavsiye ederim. Belki alacağınız bir bilgi her şeyi değiştirir.

Jean

Arkadaslar sahiplendirme yapsaniz demissiniz de bu hic dogru bir fikir degil, hadi kediyi sahiplendirdi diyelim 4 yildir bakiyorum diyor arkadas, hala katlaniyorum diyor. Kim katlanacak ki belki kediyi hic guvenli olmayan bir ortama salacak, belki dövecek, zarar verecek. Yani sahiplendirince is cozuluyor mu? Sorunu kokten cozmeniz gerekir, barinaktan aldim diyorsunuz. Kediniz barinaktan alindigi icin de boyle olabilir, psikoloji demek ne kadar dogru bilmiyorum ama bizim dilimizden soylemek gerekirse psikolojisi bozuktur, etkilenmistir barinakta yasadigi icin. Tekrar boyle bir yere nasil gondereceksiniz, ki keske barinaklarin arka yuzunu gorseniz. Size gosterilenin bir de arka yuzu var ki ben gordum, gormez olaydim. Kedinizi buraya koysalar ne yapacaksiniz? Tamam okuyorsunuz falan filan ben de okuyorum sabah 5te miyavlayarak uyandirdi kedim, uykum kacti hala yatamadim ama onlari sevmekten baska ne gelir elimizden allah bilir neyi vardir neden yapiyordur, bunu makaleyle arastirmak, video izlemekle cozemezsiniz bin tane farkli farkli sey yazilmis edilmis. Hangi birimi secip bir yol izleyeceksiniz, nasil ogreneceksiniz. Onermisler bence de son kez bir kedi terapisti deneyin yazik olmasin.