4 Yıldır Baktığım Kedimi Barınağa Vermeyi Düşünüyorum

offidete

4 yıl once sahiplendim kedimi. onu çok seviyorum, resmen yaşama sebebim o benim. ama normal bir kedi değil, 4 yıldır her gece istisnasız bagırıyor 4 yıldır biz uyku uyuyamıyoruz. ben taşındım, elbette alışma dönemi oluyor anlıyorum, ama binayı yıkıyor, normal kedi bağırması değil resmen çığlık atıyor. hiçbir sağlık problemi yok, çok sağlıklı. kısır. tüm aşıları hep tam, 3 aylıkken de böyleydi simdi de böyle yani. ben artık mantığımla düşünüp kedimi onu aldıgım barınağa geri vermek istiyorum. cins kedi (ankara kedisi barınağı diye aratırsanız çıkar hatta) barınağı, geri alabileceklerini söylediler. bunları yazarken ağlıyorum, saatlerdir ağlamaktan yüzüm şişti ama artık kendimi de düşünmem gerektiğini düşünüyorum. yine de akıl almam gerek biraz çünkü kolay bir karar değil. siz yerimde olsanız ne yapardınız? kedimi hala cok seviyorum ama gercekten ne sağlık kaldı ne huzur

63 CEVAP

simbakedi

kedinizin cinsiyle alakalı değil, başka kedinin önünden alıp sizinkinin önüne koymazlar. zaten önlerine koyacak yemeği zor buluyorlar

simbakedi

bitkisel sakinleştiriciler vs denediniz mi? durumunuzu çok az da olsa anlıyorum ancak kediyi ne yaparsanız yapın sizden başkasında ölecek.

Gimlihanim

İlgi istediği için bağırıyor olabilir. Evde hoşuna gitmeyen bir şeyler varsa sizin dikkatinizi de çekmek istiyor olabilir. Lütfen hemen barınak gibi bir seçeceği aklınızdan geçirmeyin. Sahiplendirmeyi deneyin en azından. Belki bağırmasını sorun yok etmeyen birileri sahiplenir.

pisiannesii

çok sevmek ve barınağa vermek? bari başkasına sahiplendirmeyi falan düşünün yani.

Veteriner yardım edebilir sakinleştirici maltlar var ve gündüz uyutmayip sürekli oynatıp gece uyumasını saglayabilirsin

blue_hpood

bi çözüm önerisi aradığınızı düşünseydim yardımcı olurdum fakat gözden çıkarılmış bir kedi, yeni yuva arayın en azından. ölüme terk etmeyin.

Pofupof

Çocuğunuz yaramaz olsa, etrafı yıksa parçalarsa hastaneye iade mı edeceksiniz? Cami avlusuna yahut yetiştirme yurduna mı bırakacaksınız? HAYIR!
O zaman kediye de paşa paşa bakacaksın. Gerekirse Gökhan bey gibi hayvan psikoloğuna götüreceksin.
Buradan yazıp, öyle vicdan temizlemeye çalışmakla olmuyor!

Pofupof

Çocuğunuz yaramaz olsa, etrafı yıksa parçalarsa hastaneye iade mı edeceksiniz? Cami avlusuna yahut yetiştirme yurduna mı bırakacaksınız? HAYIR!
O zaman kediye de paşa paşa bakacaksın. Gerekirse Gökhan bey gibi hayvan psikoloğuna götüreceksin.
Buradan yazıp, öyle vicdan temizlemeye çalışmakla olmuyor!

Palyaco

Sahiplendirme ilanı açın sahiplenen cikar

Üstelik cins bir kedi, neden sahiplenen olmaz diye düşünüyorsunuz? bahçeli evi olan, kedinizin güvenle bahçeye çıkabileceği bir ev süper olur mesela. Sahiplenen kişinin yapması gereken tek şey bahçeyi düzgün bir telle çevirmek olacak o da zor bir şey değil.

pisiannesii

çok sevmek ve barınağa vermek? bari başkasına sahiplendirmeyi falan düşünün yani.

Maths8081

Her bağırdığında kalkıp bakıyorsanız ilgi çekmek için yapıyordur. Arkadaşımın kedisinde de aynı sıkıntı vardı her bağırdığında kalkıp ilgileniyor oynatıyordu çözümü uykudan önce oynatıp sonra bağırsa da kalkmayıp ilgilenmeyerek buldu belli bir zaman sonra bıraktı gece bağırmayı

hannnngggg

ilginç bir durum gerçekten yaşamadığım icin bilmiyorum fakat yaşasaydım da asla bırakmazdım ileride bebegim olursa 4 sene hergun ağlasa bağırsa birine mi itelerdim sanmıyorum ailemizin bir üyesi kursun atar kursun yerim gerekirse gider kendime kulak tıkacı alırım her yolu denerdim asla vazgecemezdim ya da oyun arkadaşı ikinci bir kedi sahiplenir ona da bakardım belki çözülürdü durum

Bazı havyanlar zor oluyor evet kedim sürekli kanepelere içiyor ve ben de sürekli siliyorum.bundan bıktım mı evet bıktım. 7. Kattan düşüp 10 gün boyunca hastanede kalan bir canlı barınakta yaşayabilir mi HAYIR. ne kadar kızsam da gelip her seferinde yanıma yatınca sinirim geçiyor. Derdinin ne olduğunu anlamaya çalışın ilk önce yoksa çözüm bulamazsınız.

beyzathemoc1

maddi imkanınız varsa arkadaş sahiplenin bence