Engelliyim Ve Bir Köpek Arladaş Arıyorum (Küçük Irk)

Merhaba engelimden dolayı bir dost edinme kararı aldım. Tek kolumla kaldırabilecegim apartmana uygun bir arkadaş yardımlarınızı bekliyorum. King Charpes ve Shih Tzu en uygunuymuş fakat karaktersizler ücret karşılıgı diyor mal blmı bunlar dedigimde engelliyorlar. Sesimi duyun lütfe

133 CEVAP

Çok teşekkür ederim. "Erkek yada kız önemli degil sağlıklı olsun" o zaman
=) Yeter ki küçük ırk olsun ben gereken sevgiyi, ilgiyi verecegim pamuklara saracagım bundan emin olabilirsiniz.

KedimVar

Direk telefon numarasından arasanız daha çabuk olabilir. Tabi numara yazmışsa.

Harikasınız.. Yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim. İnsallah en kısa zamanda dostuma kavuşurum.

İlanı veren kişi bir bayan olduğu için aramamın dogru olacagını sanmıyorum. Belki tuhaf gelebilir fakat huzursuz oluyorum. Eğer kısmetimse eğer mesajımı görür ve dönüş sağlar. Allah büyüktür.

dollfacepersian

Bu site yerine ilan numaralarına whatsapp tan mesaj atmanız daha yararlı olur bence. Çünkü ilan sahipleri siteden değil iletişim için verdikleri numaradan iletişime geçilmesini bekliyorlardır.
Birde linkini attığım ilanlardaki köpekler arasında çok yaşlı olanlar mı var? 7 yaş üstü çok yaşlı sayılıyor ve ben özelikle 7 yaş üzeri köpekleri koymamaya dikkat etmiştim de
Maalesef ücretli hayvan satanlar siteyi kullanıyorlar. Bu aslında yasak ama yöneticiler maalesef ilgilenmiyor.
Umarım hep birlikte sizin için güzel bir dost buluruz:)

Bugün pazar daha fazla üye siteye giriş yapacaktır. Burada oldugumu hatırlatırım ben hala dostumu bulamadım.

dollfacepersian

Sizin için bir sürü ilan buldum,sadece king Charles ilanı için mi mesaj attınız? Diğer ilanlardaki köpekleri beğenmediniz mi?
Dün çok uğraşmama rağmen instagramda size uygun ilan bulamadım. Çünkü bir sayfada sadece İstanbul yada köpek ilanı olmuyor. Direk sayfa sahiplerine mesaj atacaktım ama kullandığım uygulama da direk mesaj atma yok. Windows phone için olan instagram uygulaması kullanıyorum
Benim elimden bu kadarı geliyor maalesef,tanıdıklarına instagram veya benim üye olmadığım sahiplendirme sitelerine bakmalarını söyleyeceğim ama bakarlar mı bilmiyorum

Terrier ve king charles sahiplerine mesaj attım. Toplamda bu sitede 16 mesaj attım. Bazıları çok yaşlı, bazıları sahiplendirilme eşiginde, bazıları ise mesaja cevap veedigi için olmadı. Ugraşınızı görüyorum teşekkür ederim Allah razı olsun. Bu site hariç başka sitelerede ilan bpraltım üye oldum. Fakat farlettigim şey şu sahiplenme diyorlar fakat ücret karşılıgı vermek istiyorlar başka sitelerde bu yüzden burada takılıp sizlerle birlikte dostumu bulmak için çaba göstericem. Siz ve CotonTzu_Siri çok ugraşıyor sizlere tesekkür ederim.

KedimVar

Dollfacepersian ın gönderdiği linklere baktım. Hepsi çok tatlı ve yavru oldukları için size daha çabuk alışırlar diye düşünüyorum. İçlerinden biri mutlaka size uyar. Ama ortadaki linkteki köpekler kırma olduğu için (cins ayrımı yapmıyorum) diğerlerinden daha iri olur gibime geliyor tek kolla kaldırabilir misiniz bilemiyorum.

dollfacepersian

Parcalimutlu
Cotontzu_Siri King Charles cinsinin çok tüy döktüğünü söylemişti. Bence cins konusunu onunla konuşun,bu konuda çok bilgilidir

KedimVar

Gönderdiğimiz linkte orta derece tüt döktüğü yazıyor fakat bir de maltese e bakın isterseniz. http://www.juen.com.tr/irkDetay.aspx?PTT=3&ID=121

Cotontzu_Siri

Cavalier çok tüy döker

Cotontzu_Siri

Üretim çiftliği her halde öyle diyecek, satmak istiyor çünkü. Veterinerler de cinsten anlamaz ayrıca.

gozdecoskn

Merhaba, İki Cavalier King Charles sahibi olarak. Bu ırkın tel kolla kaldırmaya uygun olmadığını düşünüyorum. Yetişkin bir Cavalier 8 kg oluyor tabi bide bu minnoşun hareketli oldugunu obeziteye yatkın oldugunu düşünürsek çok zor. Dişiler erkeklere kıyasla daha itaatkar ve kurnaz. Tüy dökümüne gelince bihelim çok tüy döküyor. tricolor ona kıyasla daha az. ruby'ler en az :)
Elinde Ruby erkek olan varsa 2 sene sonra akraba olabiliriz :))))

lineparker

Neden özellikle safkan aradığınızı anlayamadım ve özellikle king charles. Arkadaşlar bir çok ilan paylaşmışlar ve neredeyse %70 i sizin için uygun görünüyor. İstediğiniz ırk sokaga cıktıgınızda kontrol acısından size sorun yaratabilir. Avcı gene sahip oldukları için bir koku aldıklarında hızla oraya cekileceksiniz. ve hareketli cisimleri de fazla kovalıyorlar bildiğim kadarı ile. Ama hala safkan tek ırk aramanızı anlamlandıramadım.
Engelliler için Golden daha cok tercih edilen bir ırk. Eğitim aldırırsanız sizin için oldukca faydalı olur.