Engelliyim Ve Bir Köpek Arladaş Arıyorum (Küçük Irk)

Merhaba engelimden dolayı bir dost edinme kararı aldım. Tek kolumla kaldırabilecegim apartmana uygun bir arkadaş yardımlarınızı bekliyorum. King Charpes ve Shih Tzu en uygunuymuş fakat karaktersizler ücret karşılıgı diyor mal blmı bunlar dedigimde engelliyorlar. Sesimi duyun lütfe

133 CEVAP

Hepsine mesaj attım..

  • King charles için daha önce atmıştım. Sitede yuva arayan tek king charles dönüş yapmadı. Zaten açıklama falanda yazmamış ben müneccin miyim yaşını, kısırlıgını tahmin edeyim..

Ben 1 ay'dır bu dostlarımıza ait olan sayfalarda geziniyorum. Farkettigim ise şu hayvana gerçekten deger veren "hayvanseverler" az... Bazıları ise işi ticarete dökmüş (ben engelli oldugum halde çalışırken) oturdugu yerden para kazanıyor.

Sebooo

Köpek yetiştiriciliği kolay bir şey sanıyorsunuz sanırım. Bazıları geçimleri köpekten kazanıyorlar evet. (petshopları kastetmiyorum- çiftlik yetiştiricileri) fakat yavruları para ile satmalarını normal karşılıyorum. o hayvanların ya da annelerinin bakımları kolay değil. iyi bir mama aşı temizlik ilgi bakım hepsi zor. kendimize ait 1 tane köpeğe bakamıyoruz çoğumuz. bir çok yetiştirici tanıdığım var ve hepsi gerçekten hayvanları seven insanlar. zaten en çok TR güzelleri yetiştiricilerden çıkıyor. yani sizin düşündüğünüz gibi oturdugu yerden kazanmak degil. yasal süreci uzun ve meşakatli.

gozdecoskn

@sebooo size katılıyorum. beyfendi bana da mesaj attı. yavru istedi benden. tanımadıgım birisine sırf mesaj attı ve engelli diye vermeyecegimi söyledim. yanıt olarak; "Elit'te üyeligim var. Ya sıkıntı yok gerekirse 30bin desinler bu saatte alırım ama beklicem.para ile can almak yerine gerekirse köpekten vazgeçerim. Size iyi günler" dedi. bende sizin gibi samimi bulmadım. hem satın alıyor hem almıyor. mesajla yavru istiyor.

Seboo sana gelirsek.. Beni samimi bulman yada bulmamn umrunda degil. Aile sıcak bakmıyorsa olay kapanır bizde.. Aile köpege izin verdi fakat sınırları var. Sizlerden yardımı allah icin istedim fakat dokunmuş anlıyorum. Sadece bu sotede degil her sitede arıyorum. Bende isterim Golden alıp bakmayı fakat büyük diye cekiniyorlar. Paylaşımım sozi rahatsız ediyorsa yorum yazmazsınız olur biter. Bu arada ENGELi ortaya atarak cümle kurmayın biz 2 kardeşiz ve ikimizde de engel var. Bir insan hakkında bilgi sahibi degilseniz susun lütfen

Anladıgım kadarıyla yavru ve sadece 2 tür aramam bazılarına dokunmuş. Sizin gibi para verip can satın alamam bunu yapacak olsam üretim ciftligi 45 gün içerisinde getiriyor. Bundan sonra konuya yorum yapmayın gercek hayvan severler seboo ve gözde samimi bulmuyormuş. Engeli ortaya atıp alcalmayı iyi becerdiniz tebrikler. Bu konu nasıl siliniyor yardımcı olun silelim ugraşamam

Sirinkedisever

İngiliz Bulldog;http://www.ilanversen.com/ilan/9-mayis-2017-dogumlu-25-aylik-ingiliz-bulldog-yavrumuz-4470759

MiaPotter

Pomerian, boo olabilir şivava tavsiye etmem çok havlarlar ve çok enerjiktirler. Yorkshire terier olabilir ama onlarda biraz havlarlar. Benim eskiden bir pomerianım vardı o kadar uysaldı ki ve hiç havlamazdı. Ama her pomerian öyle olmuyor tabii:)

Sebooo

@gozde gayet yardımcı buldum sizi :) ama parcalıumutluyu kızdırmıssını :) Beyfendi köpek bu kadar asabiyet kaldıran bir canlı değil. hemen herseye sinirleniyorsunuz. insanlar hosunuza gitmeyen seyler söylediğinde de aslında sizi asagılamıyor. uyarıyor. biraz eleştiriye acık olup üslubunuza da özen gösterin.

Sirinkedisever

Emin misin? Kaç tane hesap açmış :P

Sirinkedisever

Orda yalnızlıktan demiş burda da glokom hastasıyım diyo :P Biz de onca emek veriyoruz.. :/

dollfacepersian

İlk linkte engelli olduğunu ve yalnızlıktan sıkıldığını belirtmiş. Farklı bir şey yok.
Görme bozukluğu demesi de çok normal. Çünkü hastalığı buna sebep olan bir hastalık. Hastalığı ve sebep olacağı şeyleri bilmeyenler için böyle yazmış olabilir.
Şahsı sizler kadar tanıyorum fakat kim olursa olsun emin olmadan söylediği herşeyin gerçek olmadığını ifade etmenin yanlış olduğunu düşünüyorum, lütfen yanlış anlamayın,gerçekten yazdıkları gerçek olmayabilir bilemem ama bence en iyisi konunun daha fazla üstte olmaması ve gerçek olma ihtimaline karşı beyefendinin rencide olmaması adına bu tür cevaplar yazmamak. Umarım yanlış anlamazsınız

Sirinkedisever

@MiaPotter
Biz zaten cinsleri söyledik ama nerden bulabileceğimizi bilmiyoruz erkek istiyor.

Çok aradım ve sonunda buldum. Üyeligimi iptal etmiyorum kedinin yavrusu dogdugunda (en kısa zamanda yani) sahiplendirmek için geri dönücem. Bu arada Cavailer King Charles Spaniel buldum veterinere bırakmış sahibi yavru erkek

Dedigim gibi geri dönücem. Soruya daha yprum yapmayın hayvan sever sebo ve gözde samimi bulmuyor