Kedime Eş Arkadaş Sahiplensem Nasıl Olur

selimcanklnc

Ufaklığa bir arkadaş sahiplensem nasıl olur sizden görüş almak istiyorum eş olmaları için ufaklıkla anlaşırlar mı kıskançlık vs olur mu

54 CEVAP

Lunasibirya

Aydancat

Sana böyle davrandığın için hiç şaşırmadım derdin nedir söylermisin? 10 kez uyardım 20 kez azarladın seni anlayamadım ben belki gözünde problem vardır o yüzden göremiyorsundur git bi baktır bence bu insanlar nasıl görüyor herkese terbiyesiz bir şekilde davranıyorsun bu yanlış !

SelinTuksal

Ben size 1 yaşından önce en erken çiftleştirmeyi tavsiye etmiyorum. Arkadaş anlatmış zaten anne ve yavrulara ne gibi zararlar gelebileceğini. Ben size 2 dişi almanızı öneririm. Ben 2 dişi büyüttüm, 2 dişi daha büyütüyorum. Kızgınlık döneminde ayrı tutmanız, onların birbirleriyle anlaşamamalarına neden olabilir. Emin değilim bu konuda ama benim kızlarım sadece 1 gece ayrı kaldı ve başıma nasıl belalar açtılar. Hala kavga dövüş. 1,5 ay oldu o olayın üstünden. Ben de kedilerimi kısırlaştırmayı düşünmüyorum ama emin değilim. Gerekirse kısırlaştırırım. Bu kedilerimizin sağlığı için yoksa hiçbirimiz istemeyiz ponçiklilerimizin o ameliyat masasına yatmasını.

Cotontzu_Siri

Aydancat
Kesseniz mi artık şu sınama meselesini? Rahatsız edici olmaya başladı.

Lunasibirya

Eğer kısırlaştırmazsanız olacak sorunlar bunlar :D : miyavlama sorunu , evden kaçmaya çalışmalar , koku sorunu , eğer dişi kedinizle birlikte olursa yavru olduğu için çıkacak sorunlar : dişi kedinin gelişiminin durması , yavruların ölü doğması , ve Doğumda annenin ölme ihtimali yüksek

apovlitos

aydancat
o kadar söylemlere, tepkilere rağmen üslubunuzu düzeltmemekte ısrarcısınız. düşüncenizi uygun bir şekilde de ifade edebilirsiniz. burada insanlar fikir ve bilgi almak için yazıyor, azar yemek için değil.

dollfacepersian

Yavru iken bir arada bulunan dişi erkek kedi çok sakıncalı bir durum çünkü erkek kedi dişi daha gelişimini tamamlamadan kızgınlığa girer ve onunla çiftleşmek isterse bu dişinin sağlığını çok ciddi etkiler. Dişinin gelişimi tamamen durabilir,yavruları ölü doğabilir,içeride kalabilir. Anne doğumu kaldıramayabilir,yavru bakımı yapmayabilir.
Ayrıca doğacak yavruları ne yapacaksınız? 6-7 yavru olsa bakabilir misiniz? Sahiplendirecekseniz kedi isteyen,can emanet edebilecek kadar güvendiğiniz en az 4-5 kişi var mı?
Hiç kısırlaştırmazsanız sürekli çiftleşme olacağı için dişi kediniz çok ciddi şekilde yıpranır. Kısırlaştırma hakkında lütfen araştırma yapın canlarımızın psikolojik ve beden sağlığı için önemini öğrenin. Bunun için lütfen şu yazıyı baştan sona okuyun https://kedilibirhayat.com/2013/11/26/neden-kedilerimizi-kisirlastirmaliyiz/

Lunasibirya

Aaaaa tamam yeterrrrr uzattıkça uzatıyorsunnnn adam istiyor gidipte kediyi elinden alıcak halin Yok onun kedisi en iyi o anlar

sebii

Lütfen kısırlaştırın. Bir kedinin neler çektiğine şahit oldum. Gerçekten çok zorlaniyorlar. Yavrular doğduktan sonra da bitmiyor annenin görevi. Gerçekten çok zor. Bir canlıya bunu yasatmayın. Doğduktan sonra da mama, kum, aşı ve kısırlaştırma masraflarını karşılayabilecek misiniz? En iyi mamayı alıp saglikli bir şekilde bakabilecek misiniz? Lütfen bunları da düşünün. Ayrıca yavru kediler her şeye alışıyor. Benim kedilerim tavşanla oynuyorlar. Yanına şimdi bir arkadaş alırsanız kesinlikle alışacaktır. Yalnızken zaten sıkılır. Sonuçta bir bebek ve oyun oynamak ister sürekli.

selimcanklnc

erkek alsam mesela niye kısırlaştırmak mı gerekiyor :D kısırlaştırmadan ne gibi sonuçlara katlanmam gerekiyor :)

apovlitos

kediniz önceden kedi görmediyse, sosyal değilse hemen yan yana getirmeniz sakıncalı olabilir. kıskanır, hırlar ve küsebilir. ikisi de farklı odalarda kalıp kokularına ve seslerine alıştıktan sonra yan yana getirmeniz daha iyi olur.

selimcanklnc

Aydan hanım benden başka birşey görmek istedeydiniz görürdünüz dikkat ettim herkese ters yorum yapıyorsunuz benim konuma girmeyin lütfen

Lunasibirya

Adım sude luna köpeğimin ismi

selimcanklnc

Ben anam babam için neysem benim ufaklıkta benim için odur :) konuyu baltalayanlar sapıyla yatağına geri dönebilir iyi geceler cevap ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürler

selimcanklnc

Bilemiyorum birde veterinerimden tavsiye alıyım konu hakkında ne diyicek teşekkürler ilginiz için

SelinTuksal

Benim veterinerim kızgınlığa girmeden kısırlaştırsaydın keşke dedi ama gözü paradan başka bişey görmeyen biri olfuğunu anladığım için artık çöp o benim için. Veterinerine sorduktan sonra benimle de paylaşırsanız sevinirim :)