Schottish Fold Cinsi İle İlgili Yapılan Haberler

miasugok

Arkadaşlar bu haberler beni gerçekten çok etkilemeye ve üzmeye başladı:( lütfen gerçekten bilen biri cevap versin bu haberler doğru mu:( çok üzülüyorum acı çekiyor olma ihtimalini düşününce.

https://www.google.com.tr/amp/s/www.birgun.net/amp/haber-detay/scottish-fold-cinsi-kedilerin-sakin-gorunumunun-sebebi-belli-oldu-185471.html

65 CEVAP

bozkir

https://www.ntv.com.tr/video/yasam/sevimli-ve-aci-cekmeye-mahkum-kedi-scottish-fold,gk0Mq12UzkyB7cIKeqy56w
Bu videoda veterinerin söyledikleri, bazı ülkelerde yasaklanması, eklem rahatsızlığının bu kedilerde çok sık görülmesi, yazılan makaleler vs bunlar rastgele biraraya gelmiş olamaz. Hastalığın dereceleri var bazen tamamen normal olabiliyor(hastalik olusturacak kadar kotu bir anormallik yok) bazen ise çok daha kötü. Kedi sahiplenmeden önce araştırmıştım benim anladığım ve şahsi görüşüm hepsinde hastalık var derecelerine göre görülüyor ya da görülmüyor.. Bu arada tamamen sağlam görünen kedinin 2 yıl sonra tamamen sağlam olacağınım garantisi var mı ? Hani röntgen filmi atmişsiniz filan, o sadece o anı gösterir ilerde ne olacagi bilinmez. Benim bu türe sahip olan kediseverlere nacizane tavsiyem, destek ürün kullanmalarıdır(ayrintisini bilmiyorum kemikler icin destekleyici urunler kullanarak bu hastaligin hic ortaya cikmamasini saglamak bir yontem olabilir) alacaklara tavsiyem ise almasınlar, üretmesinler gündemden düşsün ticari zekalar bundan vazgeçsin, para için sorunlu bir tür üretiliyor. Buna el ayak olmamak lazim..

miasugok

Beyefendi ben sizden başka sinirlenen kavga eden göremiyorum bu neyin tribi ya :D

yasement

E siz de sinirlenmissiniz sonra.d petlebi patilemeyi geri alma secenegi gelistirse iyi olur.d

miasugok

Bu konunun kapatılmasını nasıl sağlayabilirim ya resmen nefret kusuluyo konuda şuan bi bilen söyleyebilir mi? Ne hınçlıymışsınız ya cins kedilere onların da can olduğu hiç mi aklınıza gelmiyo

nyancat

Sizin yerinizde olsam her şeye rağmen üste çıkmaya çalışmazdım forumda yazıyorsunuz farkındaysanız özellikle birine anlatmak istiyorsanız mesaj olarak atın vicdanen rahatsızlığınızın sorumlusu kimse değil bir hata yapmışsınız sonuçlarına katlanın sadece siz değilsiniz sizin gibi birsürüsü var bilinçlenmek yerine saldırıya geçmek niye?

miasugok

Yahu sizi miye ilgilendiriyor benim sorduğum sorunun tekir kedi cins kedi kavgasıyla alakası yok şu getirdiğiniz duruma asıl allah sizin gibi insanların elindeki kedilere yardım etsin

martha

miasugok un kedisini almasını neden hata olarak değerlendiriyorsunuz? en iyi şekilde baktığına eminim ve kedisini nereden nasıl aldığı sizi ilgilendirmiyor. her şeye karışmayın

miasugok

Çok şükür oğlum sakat değil acı çekip çekmediğini merak ettim o konuda da kulaktan dolma dışında hiç bir bilginiz yok lütfen daha fazla yazmayın yahu yeter

nyancat

Tabiki de imkansız bir şey ama hani şu hayvanları sadece para olarak gören üreticiler var ya işte onların önüne geçebiliriz üstelik kimse cins sahibi olmasın demiyorum ama bazı cinsler varki doğuştan sakatlıkları oluyor burnu basık olan kedilerin ileriki zamanlarda solunum yollarında hastalık oluyor buna rağmen benim kedim sakat değil hayır kabul etmiyorum diye bir şey olabilir mi?

nyancat

@gizemaltan insanlar anlamak istemedikçe benim vicdanım sızlıyor tek bir insanın bilinçlenmesi ile 1 hayvan kurtulsa bu benim için çok büyük mutluluk olur umarım yazdıklarımızı okuyupta bilinçlenen kişiler vardır

KedimVar

Bu hastalık Peri nin iki erkek kardeşinde var. Birinde 3 yaşındayken diğerinde de 4-5 aylıkken ortaya çıktı. Peri de yok ama. Ve Peri nin annesi british babası Scottish ti ama yine de iki erkek kardeşinde de var. Ben birini neredeyse her gün görüyorum. Çünkü sahibi arkadaşım. Ama hastalık çok da etkiliyormuş gibi gözükmüyor. Yine koşuyor, atılanı getiriyor, oynuyor. Hastalığın belirtilerinden biri de bir yerden atlarken uzun sure durma, düşünme. Diğer kardeşiyse daha hastalık küçükken ortaya çıktığı için düzenli olarak vet e gidiyordu ağrılarından dolayı. Vet ona uzun süre yaşamaz dedi. Ama şu an 4 yaşında ve gayet iyi durumda Gray.

deniz_berkan

yanlıs çiftleştirmeden kaynaklanan ticari amaçlı bilinçli/bilinçsiz çıkan sonuclardr. ama malesef ülkemizde biri ortaya bir laf atınca sürü halinde bilip bilmeden ilerlediğimiz için her cins kedisi olanlar suanda düşman olarak gösteriliyor :) he birde cins kedi almayın sokaktan sahiplenin sloganı var . ya kardesim sanane! isteyen istediği cinsi sahiplenir o diyenlerin cogu görünce cinsleri aayyy benmde olsa keşkeeee diyenler eminim buna! hep söyleniyor,diyorlar,aa böyleymiş , şöyleymiş. önyargılı olan kişilere diyorum az interneti bilgi için kullanın iyi araştırın ama dogru kaynaklardan...

Miasugok kedinizde bir rahatsizlik olsa anlardiniz diye dusunuyorum yani yuruyusunden surekli miyavlama olurdu basamazdi az hareket ederdi diye dusunuyorum yani normal halinden farkli olurdu ama eklem destekleyici urun kullanin bence baphearin urunu var eklem icin

KedimVar

@miasugok
Bizim herhangi bir şüphemiz olmadı ama ne olur ne olmaz vet kontrol etsin istedik. Bizde yokmuş hastalık. Diğer iki kardeşinin sahipleri de şüphe etmemiş, vet söylemiş. Hatta birisi tüy kestirmek için gittiği Zaman vet tüylerini keserken anlamış. Bu sorun sol ayağında var. Dokununca anlaşılıyor bir sorun olduğu ama hareketlerinden anlamak pek mümkün değil. Koşuyor, zıplıyor, oynuyor... Ama hareketlerinden eğer bir yerden atlarken uzun süre düşünüyorsa, bekliyorsa atlamadan önce olma ihtimali varmış. Canı acıdığı için uzun süre bekleyebilirmiş atlamadan önce. Yani gerçekten evet acı çekiyorlar ama çok da abartılacak gibi değil. Az önce yine o kediyle beraberdim. Hastalığından önce nasılsa şu an da öyle. Hatta şu an ufak bir arkadaş geldi yanına o yüzden daha da hareketli ama acı çekiyormuş gibi hiç gözükmüyor. Gayet Mutlu. Ben de hasta olduğunu öğrenince duyunca onun için üzülmüştüm ama şu an çok da üzülecek bir durum olmadığını düşünüyorum.

yasement

Sıkmayın canınızı kedisini seven mutlu biri başkasının kedisinin cinsini eleştirmez zaten ilgilenmez bile. Merak etmeyin.