Schottish Fold Cinsi İle İlgili Yapılan Haberler

miasugok

Arkadaşlar bu haberler beni gerçekten çok etkilemeye ve üzmeye başladı:( lütfen gerçekten bilen biri cevap versin bu haberler doğru mu:( çok üzülüyorum acı çekiyor olma ihtimalini düşününce.

https://www.google.com.tr/amp/s/www.birgun.net/amp/haber-detay/scottish-fold-cinsi-kedilerin-sakin-gorunumunun-sebebi-belli-oldu-185471.html

65 CEVAP

kedici

cins kedi sahibi kedi sevmiyordur gibi bir itham söz konusu değil ki bu ne sinir????
Sadece cins sevdası olmayın evinizde bir minder yer varsa neden sokaktan almak yerine milyon lira verip alırsın ki?
İkiside aynı sevgiyi verecek ikiside miyavlar
Scottishler eklem ağrıları nedeniyle hareket etmezler heykel kedi olarak da tabir edilirler. Bu hayatları boyunca devam eder hatta ameliyata kadar gidebilir. Aynı şekilde melez yavrularda bu ağrıları çekerler. Sonuç olarak şu ki,kendi hayvanınız sırf size güzel gözüksün diye acı cekiyorsa hayvansevdiğinize inanmamı beklemeyin :)

miasugok

Patile seçeneğinin yanında sustur seçeneği de olsa keşke gerçekten diycek başka hiç bir şey bulamıyorum ya :D allah aşkına petlebi ailesi size sesleniyorum lütfen bu konuyu silin

GizemAltan

Kesinlikle Doğru!
Bilimsel verilere dayanan, Türkçeye birebir çevrilmiş makale aşağıdaki link'te yer almaktadır.

http://www.anadolukedisi.com/Yazi/saglik-ve-bakim/butun-scottish-foldlar-aci-cekiyor/69

miasugok

Teşekkür ederim ama bu makale hasta olduklarını desteklemiyor, yanlış üretildiklernde yani iki scottish fold çiftleştiğinde hastalık olduğunu iddia ediyor ki kesin de demiyor, her tıbbi makalede olduğu gibi ‘iddia ediyor’

Zaten iki scottish fold cinsinin çiftleşmemesi gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Çok sağolun vallahi içime su serptiniz.

miasugok

Hanımefendi bir daha beğenmezsiniz olur biter o benim çocuğum ya laf söylenmesi tabiki beni sinirlendirir cins bi kedi diye bakılmasına sinir oluyorum oğlum ya o benim

akitalove

Ben duydum boyle bisey eklem agrilari hissettikleri icin yavas hareket ettikleri soyleniyo

miasugok

Evet onu patisever diye biri yazmış sinirden isimlere bakamadım özür dilerim

KedimVar

Grey*

Anonymus827062

Neyin kavgasindasin a dostlar bırakın kavgayı kimse kimseyi kirmasin. Gerek te yok su üç günlük dünyada değmez...

sipsi001

satın almayın sahiplenin diye bu yüzden deniliyor

deniz_berkan

benim fikrim , zaten gerçek bir hayvansever kalkıp petshop veya eminönü gibi merdiven altı gibi yerlerden hayvan sahiplenmez ! bu onlara bu pazarda yol açar ve daha çok satışa saglıksız koşullarda bu yavrulara hastalanmaya sebep gösterir. ben ntv haberlerini veya baska bir haber kanallarının linkini açmayı bırakın okumuyorum bile. bununla birlikte kalkınma yapılacaksa eger bir çok genleri ile oynanmış , belli bir ergenliğe gelindiğinde ( örneğin kuyrukları kesilen doberman ) bunlarla ilgilide çalışmalarda yapıldı ama kimse önemsemedi bukadar haber olmadı. nisan ayınca bbc kanalının haberi ekim ayında ülkemize düştü herkes iki salak haberin arkasından koşturdu . yıllardır neredeydiniz hayvanseverler !? .... bu hayvanlar acı çekiyor... evet çekiyorlar ama yanlIŞ çiftleştirme sonu tekrar söylüyorum bunu sırf para için yapan insanlar vicdansızların elinde olan hayvanlar için mücadele verelim. HER SCOTTISH SAHİBİ VEYA ÜRETİCİSİ İÇİN DEĞİL!!! ben yedikule hayvan barınagı gönüllüsüyüm yeterince neler çekmiş neler yaşamış hayatı ızdırap olan hayvanalrı görüyorum ama ben evimde scottish bakmak istiyorum ve bakıyorum.. kimsede buna engel olamaz... herkese iyi günler ....

bozkir

Literaturu taradim, birkaç makale buldum bununla ilgili eve gidince çevirip okuyarak sonucu buraya yazacagim linkini de atacagim. Telefonla kolay olmuyor

dollfacepersian

Bozkir
Benim attığım röntgen görüntüsünün altında scottish fold ırkını Uluslararası WCF ( World Cat Federation ) ve DKED ( Dünya Kedi Irkları Derneği ) standartlarında yetiştiren bir yetiştiricinin yazdığı bir yazı var. Okumadıysanız lütfen okuyun. Bu işi en iyi şekilde yapan hiç birimizin görmediği,beslemediği
kadar çok scottish fold ırkını gören bir kişi bunları diyorsa ben ona inanmayı tercih ediyorum. Siz de lütfen
bulduğunuz linkleri ve fikrinizi onunla ve onun gibi insanlarla paylaşın. Burada bu ırkın uzmanı insanlar yok çünkü. Sadece evinde bir tanecik fold oğlu olan bir anne ve ömründe bu ırkı canlı olarak hiç görmemiş sadece scottish fold besleyen arkadaşları olan ben ve diğer arkadaşlar var.
Lütfen daha fazla konu uzamasın herkes evladını sağlıklı besleyip elinden geldikçe hasta olmamasını sağlasın. Bende bir çok genetik hastalıkları olan İran ırkına sahip biriyim. Oğlumun özelikle ırksal hastalıklara yakalanmaması için elimden geleni yapıyorum. Hepimizin evladına sağlık ve uzun ömür diliyorum

benim köpeğimde cins Sibirya kurdu 2 tane var luna ve apaçi :/ ve onları Canımdan çok seviyorum! O zaman cins köpekler kediler sevgiye muhtaç değil sadece soke sokö hayvanları sevgiye şevkate muhtaç öylemi o zaman biz cinsleri hiç sevmeyelim cins kediler saldırır aman cins kedilerin cins köpeklerin türlü türlü huyları vardır !böylemi hayvanseveriniz? Gerçektenmi bir hayvanı cins kırma hangisi böyle hangisi şöyle hangisi sevgiye muhtaç hangisi değil diye ayırarak mı hayvanseversiniz? Hayvanı ayırarak cins kırma diyerek hayvanseverim diyorsanız yanılıyorsunuz ! Köpek benim kedi benim çocuk benim çocuğum ! Evet cins ama cins diye onları diyerlerinden ayırmıyorum! nedenmi? Çünkü bu dünyada hepsi benim için eşit ve sevgiye muhtaç!

Aynen öyle miasugok siz kedinize sahip çıkın ve kimseyi aldırmayın