Exclusion Kedi Maması Hakkında Görüşlerinizi Alalım ☺️

KimJeongguk

Dün akşam Exclusion kedi maması sipariş ettim. Royal Canin Fit32'den geçiş sağlıyoruz. Kullananların yorumlarını almak istiyorum. Ben içerik olarak çok beğendim ve almadan önce aylardır araştırdım mamayı. Kullanan herkesin iyi kötü yorumlarını bekliyorum. ☺️

Aldığım ürün; Exclusion Kuzu Etli Kısır Kedi Maması.

11 CEVAP

Warriorsans

Exculusion sığır etli kısır mamasını tam 2 aydır 2 kedimde kullanıyorum

Tüy dökülmesine + - bir yanı olmadı hala aynı bir kedim çok tüy döküyor diğeri çok az döküyor.

İlk 2 hafta hatta 20 gün kadar hassas sindirimli kedimde ishal sorunu yaşasak da sonrasında dışkıları olması gerektiği gibi oldu sorunsuz şu an

Tadını seviyorlar zaten seçici değiller

Bundan önceki mamamız golosiydi açıkçası kendi gözlerimle görebileceğim yada hissedebileceğim hiçbir fark olmadı 2 kedimde de

oykuyildiz

Biz 7-8 aydır kullanıyoruz memnunuz . Sadece biraz kilo aldırabilir çok severek yiyorlar çünkü hareket ettirin oyunla

Palyaco

1 yıl kullandım ve hala kullanıyorum ilk kullanicilarindanim herkese tavsiye ettim kimse şikayet etmedi birçok mama denedim nd acana orijen hepsi bizde hüsranla sonuçlandı exclusion ve lavital kuzulu kisir kullanıyorum artık başka kullanmam

KimJeongguk

@M-Koksal

Benim oğlum mama ayırt etmiyor her mamayı iştahla yiyor bu mamayıda severek yiyeceğine eminim. Tüy dökümü konusunda bir şey diyemeyeceğim her mamanın etkisi her kedide farklıdır. Bizimki Royal Canin kullandığımızdan beri çok tüy döküyor umarım bu mama azaltır dökümü.

teddybal

Daha önce ben de almayı düşünmüştüm ve şöyle bir soru açmıştım belki yardımcı olur;
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/116715-exclusion-markasi

Daha sonra ise ton balıklı kısır mamaları ile ilgili sıkıntılar gündeme gelmişti, onları da bırakayım buraya;
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/130073-exclusion-ton-balikli-kisir-kedi-mamasi-inceleme
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/129718-exclusion-ton-balikli-kisirlastirilmis-kedi-mamasi

Kendi fikrimce sığırlı veya tavuklu maması alınabilir alternatif başka mama bulamadiysaniz, ama ben olsam sürekli kullanmazdım birkaç ay bunu kullandıktan sonra daha emin olduğum bir mamaya geçiş yapardım. Umarım kullanan kedilere iyi gelir🙏

Esraokur35

Nerden aldınız ve fiyatı nedir bende uzun süredir iyi bir mama arıyorum ********a baktım ama bu yazdığınız mama çıkmadı petlebide de tükenmiş gözüküyor

Arzuarslan

Ben de cevaplar için bi kenarda oturdum izliyorum. Exclusion bir süredir aklımdaydı ama fiyatı için herkes uygun diyordu. Hiç de uygun değilmiş şaşırdım ve beklemedeyim.😐

KimJeongguk

@Arzuarslan

Fiyatı Exclusion'la aynı kalitede olan mamalardan daha uygun. Herkes o yüzden uygun diyor aslında.

M-Koksal

Merhaba, kısır olmayan kedimize tavuklu, kısır kedimize sığır etli aldık 12 kiloluk. Yakın zamanda bitti. Tekrar almayı düşünmüyorum. Her iki kedi de ND yiyordu. ND'ye nazaran Exclusion'u pek beğenmediler ama yediler. Kısır kedimizde tüy dökülmesinde hafif bir artış oldu. Onun dışında bir sorun yaşamadık. Kısır olmayan kedimiz ise tavuklu Exclusion'u pek beğenmedi (normalde tavuklu sever). Kısır kedimize tavuklusunu denemek için verdim yüzüne bakmadı. Umarım kediniz sever ve ona iyi gelir. Ben tekrar almayı düşünmüyorum. Sebebi ise pek iştahla yememesi. Pahalı da olsa ND veya ND gibi iştahla yiyeceği mamalarla devam edeceğim.

kedibabasi66

Güncel

huqi

2 paket 1,5 kg ve bir paket 12 kg exclusion kullandım. Bir kedimin balığa alerjisi olduğu için balıklı almadım. İlk sığır etli almıştım öncelikle bu mama'nın kokusu çok hafif kedim Tomris ağır kokulu mamaları seviyor yaş mamada da öyle. Lezzet olarak yiyorlardı tabii ama bayıldılar çok iyi diyemem. Sığır etlide hiçbir problem olmadı kakaları aynıydı, tüy sağlıkları bozulmadı. 12 kg tavuklu aldım ilk başta kakaları yumuşadı ishal olmadılar ama yumuşaktı bir de tavuklu olanı kakalarını çok fazla kokuttu. Ayrıca son zamanlarda exclusion kullanan kedilerde üriner problemler oluyormuş dediler, ben sürekli bu mamayı kullanmam zaten köklü bir geçmişi yok. Hiçbir problem yaşamadık ama dediğim gibi sürekli kullanılacak bir mama değil, kedimin alerjik bir bünyesi olduğu için mama'nın monoprotein olması çok iyi benim açımdan karışık içerikli mamalardan almıyorum artık.