Sahte Mama Hakkında Bilgilendirme

Gul36

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere son birkaç gündür sahte (ya da sahte tarihli) mama konusunda yaşadığım üzücü olayları anlatmak istiyorum. Herkesin bilgisi olsun, herkes bundan sonra mamasını kontrol etsin diye buraya da yazmak istedim. Çok kısa olmayacak ama KEDİLERİMİZİN SAĞLIĞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ olduğundan okumanızı rica ediyorum.

Her şey ************'daki bir mağazadan Orijen Fit & Trim almamla başladı. SKT'si Haziran 2019 demişlerdi ve ben her ne kadar şüphelensem de nasıl olsa param güvende, tarih doğru değilse iade ederim diye almıştım. Daha sonra bu mamanın distribütorü olan Şadanlar'a sordum, geç attıkları mesajda güvenmeyin dediler ama mama çoktan gelmişti zaten. Baktığımda LOT yazması gereken kısımda bir tuhaflık hissettim çünkü lot numarası yazmıyordu, ayrıca SKT Ekim 2019'du ve bu daha da şüphe çekiciydi çünkü distribütör, stoklarının tükendiğini uzun süredir söylüyordu. Sonra paketi incelerken açma yerinde farklı rakamlar olduğunu gördüm. (SKT 16 SEP 2018 ve lot numarası.) Şadanlar'la tekrar görüştüğümde mamada bir gariplik olduğunu, hemen iade etmemi söylediler. ************ mağazasıyla yaptığım görüşmeler sonucu sorunsuz bir şekilde mamayı iade ettim.

(Devamı yorumda.)

70 CEVAP

friolera

italya maili turkiye'ye yonlendirmis, genel mudur asistanindan gelen cevap;

Yurtdışına iletmiş olduğunuz mail bizlere iletildi. Yurtdışı tarafından fotoğraflarda belirtilen ürünün lot numarası kontrol edilmiş olup, Farmina Pet Foods fabrikasında üretildiği teyit edilmiş bulunmaktadır.
Kedinizin ürünü reddettiğini belirtmişsiniz. Kedi, çok spesifik bir evcil hayvandır ve belirli bir sebeple ya da herhangi bir sebep olmadan verilen mamayı tüketmeyi reddedebileceği kabul edilir. Bu nedenle bu durum gıda kalitesi ile ilgili değil, kedilerin seçici olması ile alakalıdır.

minnossever1

o lot numarasını tam olarak nereye yollayacağız? ben de sorgulatmak istiyorum

Gul36

@minnossever1 , Mamanızın markası nedir?

minnossever1

nd düşük tahıllı

Gul36

@minnossever1 , Lot numarasının bulunduğu kısmın fotoğrafını [email protected] adresine mail atabilir, instagramdan farminapetfoodsturkiye sayfasına gönderebilir ya da 02128015040 numarasını arayabilirsiniz.

Bilgos

zaten internetteki hele gittigidiyoe ve ******a hiç güzenmemiştim

Feronia

İçim aşırı rahat. İçinde ne olduğunu her gramına kadar biliyorum çünkü Siri'nin yemeğinin. Özellikle ortada böyle durumlar varken bu yönteme ilginin artacağını düşünüyorum zira hayvan sahipleri bana son zamanlarda biraz daha bilinçlenmiş geliyor. Umarım haklıyımdır bu konuda.

Gul36

@Feronia , Haklısın. Keşke bizim inatçılar da hemen kabul etse, bir de biz endişelerimizden ve meşguliyetlerimizden kurtulsak da barfa geçebilsek.

minnossever1

teşekkür ederim

friolera

@kurban1525
italya attigim maili turkiye sorumlularina iletmis, en kotu italya'ya mail atmayi deneyebilirsiniz.
italya > [email protected]
turkiye > [email protected]

minnossever1

[email protected] adresine iletilemedi mailim.?

minnossever1

tamam bugün arayacağım.teşekkürler

zibityus

lot numarası ile de sanırım emin olunamazmış yani onu da kopyalayabilirlermiş. şadanlar pet ile görüştüğümde bana güvenilir siteleri önerdi fakat yine de tam olarak güvenemiyorum.

SP-1994

Bir Turk hanfendi fransa paros Chanel magzasinda gezerkem ustundeki canta ya magza sahte diyor. Kadın zengin istanbulda luks bir avm nin chanrl magzadan aldigini soyluyor. Faturasi var sonuca.

Olay patliyor. Magza sahte urun yaptirip , hatta saglam ustalar tutup kapali carsida baya organizasyon kuruyorlar.

Olay patlayinca magza basindaki kadina sucu atip dava acip basina da konu oyle yansiyor. Zaman gosterdi ki o kadin sucsuzmus ki kadin basina bu kadar buyuk milyon dolarlik mal kacirilam bid operasyonu kendi yapamaz.

Orjinal mali alip piyasaya satip , cok ucuzunu orjinal diye satip hem chaneli hem msuteriyi yemisler. Hemde markaya zarar. Neyse kadin sucsuzdu arkada baya sebeke oldugu iddia ediliyordu.

Benzerini Nd TR icin duymustum ama dedigim gibi sadece duydum oyledir diyemiyorum guvenemiyorum. Farmina globalin el atmasi sart. Kedisi kopegi rahatsiz olan mamayi atmsdin Farmina Globale mail atsin hatta mamayi gondersinler.

Benim basima gelen sey 2 yil once ND den 10kg mama aldim disi kedimde bir suru rahatsizlik cikinca bu ne ya herkes ND oneriyor ama krdi hasta oldu dedim. Hatta bu yerli mama markasi varya fabrikadan satan onda da kedim aynen ayni rahatsizligi gecirdi. (*********)

Cok ilginc! petlebide marka arastirip Bozita kullanma karari aldim

ND ye hala guvenmiyorum. Ve kedime sahte bozuk ucuz mama yedirdigime de eminim.

Hic niseye guvenemiyorum. Umarim ****** kendi getirir kendi satar. Maalesef Turk firmalara karsi guvenimizi buraya getirdi bazi online saticilar.

Farmina global in aciklama yapmasi lazim

Forumda yok Farmina tr ye mail atin demisler guldum valla. Chanel olayini arastirin
Ya sahte mamayi piyasaya turkiye ayagi vermisse? Bakin oyledir demiyorum ya oyleyse diyorum.

Ulkeye bak. Kit kanaat gecin. Zar zor mama al. Az iyisini almak iste o da bozuk sahte ciksinn.

Market gidalarida cok farkli degil. Devletimiz keske agir metal anaziki , iceri k denetimi yaptirsa bagimsiz Lablara sonucunuda paylassalar...

Cikolatsdan agir metal cikti sshibi de koyu dindar aile ama tum mal varligi Hristiyan bir ada kralliginda neden se oranin bitik firmalarini alip kurtardi. Trden kazansigi paralara....

Gul36

@aliberken , Kuru mamalar dışındakileri bilmiyorum ama soruşturmak aklıma gelmedi değil. Bence hepsi, özellikle yaş mamalar için yapmak lazım. Ben en son Herrmann's yaş mamamızı hem Türkiye şubesinden, hem de Almanya'daki üreticisinden ayrı ayrı doğrulattım. Ama yaş mama sevmeyen kedim hapur hupur yediği için hâlâ daha içim rahat değil, başka nereye sorabiliyorum diye düşünüyorum. :D

Şadanlar'la görüşmem çok sorunsuz geçti, gayet nazik yaklaştılar ve çözüm odaklıydılar. O anda kargo şubesinde mamayı geri göndermek için beklediğimi söyledim mesela, o halde derhal işinizi hallediyoruz dediler ve kontrollerini yaptılar. WhatsApp üzerinden de, telefon üzerinden de konuştuk. Ama bazı zamanlar mesajlarına, maillerine dönmeleri geç olabiliyor. Böyle acil mama konularında bu aksaklık sorun oluyor tabii ki. Benim de yaşadığım gibi.

Anadolu Pet'e gelirsek, henüz hiçbir instagram mesajıma dönüş alamadım. Bakmıyorlar bile. Aradığımda mesai saati dışında olduğu için yetkililerle görüşemedim. Yarın göreceğiz bakalım nasıl yaklaşıyorlar.

Türkiye dağıtıcısına mesaj atıp, mesai saatleri içinde arayarak onlara mesaj attığınızı ve acil sorunuz olduğunu söylerseniz büyük ihtimalle daha hızlı yardımcı olacaklardır. İlla ki ana üreticiye ulaşmaya gerek yok sanırım. İçiniz rahat etmezse o ayrı.

Orijen mamayı aldığım mağaza altinpati idi. Yalnız dediğim gibi, sahte mamadan haberdar olmadıklarını söylediler. Nedense ben de bunlara karşı pek yumuşak başlıyım, o yüzden isim vermek istememiştim aslında. Petcurean Go'yu aldığım mağaza ise artık gg'da ürün satmıyor büyük ihtimalle. Ben ikinci mamayı direkt petshop'u arayarak kapıda ödemeyle aldım.