Mrh Bugun Sokakta Bulduğum Yavru Kedi Acil

cakil19921

Kedi iskelet gibi kemikleri cıkmıs ne versem kusuyor ne yapmam gerekiyor 1 bucuk aylık felan

53 CEVAP

Zehrasnmz

İlk olarak lütfen su verin bir şırınga yardımıyla dehisrasyon için büyük ihtimalle uzun zamandır beslenememiş hipoglisemiye de girmiştir bu yüzden suya şeker karıştırarak zorla olsa da şırıngayla verin yavru kedilerde susuz kalması ölümle sonuçlanabilir umarım kurtarabilirsiniz tüm şansım sizinle olsun

fatmatina

sıcak bir bölge ayarlayın oraya koyun öncelikle ısınsın ve kurusun..Biraz kendine geldikten sonra süte biraz su koyun ve önüne koyun sanırım kedi yavru haliyle midesi diğer şeyleri almıyor olabilir ve kusması da midesini üşüttüğünden olabilir..Bu arada sütü şimdilik verin o da seyrelterek başka zaman vermeyin çünkü kediler sütün içindeki laktozu sindiremezler..ya laktozsuz süt verin yada su ile biraz seyreltin(şimdilik)..Biraz toparlandıktan sonra veterinere götürürsünüz..Ama şu an kuruması ve ısınması önemli..Siz kurutma makinesi ile vs kurutmaya çalışmayın aman sakın kedi korkudan iyice strese girer..

fatmatina

Veterinercilik oynamayın diyen arkadaş ne kadar da zalimsiniz!!Hiç kimse burada veterinercilik oynamıyor aksine herkes aslında profesyonel olmadığını ama veterinere gidene kadar yavrunun bir şekilde toparlanması için tecrübelerinden yola çıkarak veya tamamen mantık yürüterek arkadaşımıza yardım etmeye çalışıyor sırf o can bir şekilde hayata tutunsun diye veterinere götür demesi en kolay yorum ki biz de biliyoruz götür demesini lakin söylemememizin sebebi daha ilk mesajında şu an gidemeyeceğim o zamana kadar ne yapabilirim olmuş sizin soruyu bile okumadığınız aşikar millete saldırmadan önce bir okuyun yazılanları!!Kaldı ki günümüzde bazı veterinerlerden daha çok güvendiğim patili insanlar var..Sözüm meclisten dışarı ancak bazı veterinerler tamamen ticarethane olmuş durumda maalesef..Yoğurt vererek çok iyi yapmışsınız gerçekten minnettarız umarım en kısa zamanda toparlandığını da okuruz buradan..Sevgiyle kalın..

izmir_pet

Bu sitede kimseye bir tek yanlis soz soylemedim ama bu platformda sizin gibi kisileri gormek gercekten o kade uzucu ki malesef. Anlamamak ayri anlamak istememek ayri. Siz malesef ki anlamak istemiyorsunuz. En azindan destek olmucaksaniz kostek de olmayin cok rica ediyorum..

Zehrasnmz

Yakınlarınızda petshop varsa yavru kediler için süt tozunu deneyin biberonu reddecektir sanırım şırıngayla verebilirsiniz güçsüz kaldıysa kendi başına yiyebileceğini düşünmüyorum

izmir_pet

veterinercilik oynamak nedir cok sacma. Farkindaysaniz herkes goturun drdi ve goturcek. Suan hemen goturemiyosa bilr o sure zarfinda biseyler yiyip icmesi biseyler yapilabilmesi icin ugrasiyo herkes. Goturemiyosan ölsün mü diyelim masum yavruya. Boyle zamanda incitici kirici sozlere hic gerek yok

mimimomo

toparlasin insallah : ) minik tavuk parcalari haslayip suyuna ekmek yaparak (papara diyoruz buna) veya belki tavuk suyunu minik siringayla takviye edebilirsiniz gucunu toplamasi icin. (tavuk suyunun -eger olusmussa- cok yagli kismini kullanmayin sindirim sistemi hazir olmayabilir. varsa etleri de blenderdan gecirip yumusak modda daha rahat besleyebilirsiniz.

bu arada, siz de lutfen biliniz ki, cabalariniz cok kiymetli :) ben de tum gonlumce sans ve acil sifalar diliyorum pisicik ve size. iyi ki varsiniz:)

Zehrasnmz

Arkadaş veterinere gidemediğini bu durumda ne yapabileceğini sormuş veterinere gitmeyi herkes akıl edebiliyor lütfen yazılanları okuyun ve biraz da olsa anlamaya çalışın iyi günler

izmir_pet

ve o kadar kisi bu sozlerinize ragmen saygilarindan dolayi size aciklama yapiyor. Utanmalisiniz bence

izmir_pet

veterinere zaten gidersiniz. Ben de o sekilde iki yavruya baktim suan 6aylik falanlar. Mamayi havanda ezip toz haline getirip suyla karistirip verdim. Bebek mamasi kivaminda. O sekilde rahat sindirip kusmadi. Bi denemenizi oneririm

cakil19921

Herkez TSK ederim herkezin tavsiyesini uyguluyorum kedi kendi basına yemiyor lakin yogurt elime batırfıgımda parmagımı yalıyor sonra sırıngayla yogurt vermeye basladım herhangi bir kusma olmadı geri cıkarmadı sıcak su torbasında koydum 2 saate bir besliyorum yogurt la yarın gittikten sonra haberini veririm herkese TSK

Zehrasnmz

Buna veterinercilik oynamak değil bir canlının hayatını kurtarmaya çalışmak denir

Minnakpatipuki

Bende 1.5 aylıkken bulmuştum. Kuru mamaya hemen geçmedik dişleri uygun olmadığı icin yiyemedi ama yaş mamayı çok iştahla yedi. propan junior ile besledim 2 hafta sonra geçtim kuruya. Süt vermeyin ishal olur zaten zayıf.

gamzeuzunlar

veterinere gitmelisin. serum verebilirler. kediciğin durumunu burdan paylaşırsan sevinirim. inşallah sağlığına kavuşur.

Elifmuzeyyen

En azindan arkanizi dönüp gitmiyorsunuz Insallah kurtarabilirsiniz onun sansi olursunuz..