Matisse Mi Yoksa Profine Mi Almalıyım

Byerdal

Herkese merhabalar hemen hemen 2 aylık olacak yavru tekir kedime bu iki mamadan hangisini mamayı tercih etmeliyim?

17 CEVAP

izmir_pet

Tabiki matisse. Profineden daha guzel ve besleyici icerigi var. Ayrica farminanin urunu, ND'nin bir alt urunu

izmir_pet

Tabi haklisiniz bende matisseye gectim. Malesef her zaman en iyisini alamiyoruz:) en azindan butcemizin en iyisini almaliyiz, guzel bir secim yapmaliyiz

izmir_pet

evt arkadaslar bu profinenin icerigi. %42tavuk diyor kandirma amacli. Fakat %26si tavuk unu. Biraz daha acarsak tavugun kullanilmayan bolumlerini un haline getirip mamaya katmislar guzelce:) oldukca ic acici dgl mi? Sonrasinda geriye kalan tavuk sadece ama sadece %16. Ve bu da mechull, dogruysa :) kendine ait bir sitesi bile yok hatirladigima gore yanlis hatielamiyosam. Suan profine nasil daya iyi haydi aciklayin bizi aydinlarin berke bey. Sanirim kullandigi mamayi oneren sizsiniz:)

Cansumuezza

insanlar kendi kullandığı mamayı iyilemeye çalışır teorisi söyleyen kişinin kendisinin bunu yapması ile örneklendi :D

Tam1cat

Bwrke bey sanırım arkadaiların demek istediği matissenin içeriğinin bir mktar daha fazla güvenilir ve açık olduğu. Bildiğim kadarıyla içinde kimyasal katkı maddesi, gdo yok. Tavuk unu vs de kullanılmıyor. Sizin daha iyi dediğiniz mama da bunlar mevcut

berke690

Bakın karşılaştırma yaptığınız mamalar N&D ve Profine değil, Matisseden bahsediyoruz.Matisse kötü demiyorum fakat profine içerik kalitesi olarak çok daha üstün bir mama ve az tahıllı.İnsanlar genelde kendi kullandıkları mamaları iyilemeye çalışır.Ben hepsini kullanmış biri olarak Profine dan çok memnundum.Şuan kedimi kısırlaştırdım için farklı bir mamaya geçtim.Profine biraz ağır kokar ama bahsettiğiniz mamadan daha iyidir.Tabi bu işler bütçe meselesi bütçenize en uygunu seçmedinizde fayda var.

Gamzessven

Yemeklerimizi yağlı tuzlu baharatlı yaptığımız için yemeğin içindeki etlerinden vermek yerine kedinize eti haşlayıp ayıkladıktan sonra vermenizi tavsiye ederim. Haşlamak en sağlıklı bir yöntem onlar için. Suyunu da verebilirsiniz haşlanmış tavuğun.

Gamzessven

Kızartma da vermeyin baya yağlı oluyor onlar için

izmir_pet

Tsk ediyorum anlatmissiniz. Evt aynen oyle. Ben kendi fikrim olarak guzel kotu demiyorum. Biraz icerigine bakan biri kolayca anlayabilir. Daha da konusmam gereken bisey yok zaten

Byerdal

Çok teşekkür ederim bende matisse ağırlıklı karar verdim aslında nd Harika bir mama ama bütçemi çok zorlayacak

izmir_pet

Berke bey profinenin neresi daha iyi aciklar misiniz rica etsem? Profine %70et icerigi gibi bisey yaziyor, ona mi inandiniz yoksa? İcerigiyle bunun alakasi yok ve vok guzel icerikli bir mama dgl. Ayrica ben kullandigim mamayi oneren biri dglim. Sozlerini secerek gerekenlere kullanmanizi tavsiye ediyorum

izmir_pet

Tavuk %42 (tavuk unu %26, kurutulmuş tavuk%16), mısır, pirinç %14, tavuk yağı (karışık tokoferoller ilekorunan) %12, hidrolize tavuk karaciğeri %2, somon yağı %2,karides %1.5, kurutulmuş elma, bira mayası, deniz yosunu%0.5, bitkisel karışım (rezene, fesleğen, adaçayı) %0.02,hindiba kökü (mannan oligosakkaritler kaynağı) %0.016, fruktooligosakaritler%0.013, yuka schidigera özü %0.009’dur.

izmir_pet

Aynen cansu tescillendi resmen:DD

Byerdal

Ben matisse de karar kıldım pro plan ve reflex petshopalarda en çok gördüğüm mama proplan açık paketler halinde de sayılıyor insanların çoğuna fiyatlar yüksek geldiği için reflex aldıklarını o yüzden de pahalı mamalar pek getirmiyorlar. Ben kedime yavru ama elimden geldiğince de yemeklerden ayırıp tavuk,ciğer ve et vermeye çalışıyorum. İnşallah yanlış yapmıyorumdur.

izmir_pet

Katiliyorum yagsiz tutsuz haslama verin sadece:) bu sekilde en sagliklisi