Pro Plan Mı Hill's Mi?

Hasaru

Anket

PRO PLAN
(89 oy)
HILL'S
(127 oy)
Toplam (216 oy)

Merhaba,
Pro plan kitten tavukludan Hill's kitten ton balıklıya geçiş yapıyoruz. Daha önce bunları deneyimleyen var mı? Hangisinden daha memnun kaldınız?

62 CEVAP

Luckysmom

İçeriğinde hayvansal kaynağın ne olduğunu net bi şekilde belirtmesi gerek. Yok et unu tavuk unu gibi şeyler yerine örneğin %38 tavuk eti gibi yazmalı.

Benim kedim N&D kullanıyor 2 yıla yakın bir süredir. Hiçbi alerji gözlemlemedim tam tersine tüyleri o kadar yumuşayıp parladı ki daha önce yediği şey mama değilmiş dedim.

Tam1cat

Ne proplan dkdjjdd diğerleri neyi yanlış söylüyor? Bihter neyi itiraf edecek Firdevs Hanım kdjdjd

Sselin1

N&d mamanin Protein orani yuksekse n&d düsük tahilli verebilirsiniz protein orani %36 Pro planla ayni yani. pro plan veya hills kullanmaniza gerek yok.

Minikboncuk

Neye katılıyım

Arthur4

Koptumm

cansucelik07

Hill's genelde ameliyattan çıkmış kediler için kullanılır. Normalde çok tercih edilen bir ürün değil. Çok bi zarar vermez. Ancak içinde sakat at eti içeriyor ve gerçek et oranı azve içinde çok az miktarda taurin var ve yaş maması dahi 15 tl. ND en iyisi. Ama durumun yoksa matisse, golosi, brite care crazy yada son olarak Proplan kullanabilirsin. Veteriniz tavsiye etmedikçe ve kedinizin ameliyat gibi bir durumu yoksa kullanmamanızı oneririm. Proplan kullansanız daha iyi olur. İçeriklerine bir bakın bence.

cansucelik07

Minikboncuk yanılıyorsun. Proplan da iyi bir mama degil. Ama ikisinden birisi arasında kalsaydım proplanı seçerdim. Ayrıca N&D çok iyi bir mama. Demin içeriğini inceledim. Bol miktarda gerçek et var. Yağ, protein, nem, kül, lif değerleride gayet yüksek. Tek sorunu fiyatının yuksek olması.benim durumum N&D ye yetmediği için alamıyorum.ama alabilsem kesinlikle alırdım. Burada haklı gibi kendini savunma. Önce aç içini incele. Eğer durumun yoksa bi alt seviyedeki ürünleri dene. Kedi seçiciyse bu iş biraz pahalıya patlıyor tabii:)

cat_noir

Ciddiyiz yani.Hala bu soru soruluyor.Tabikide whiskas.Nyse şakayı geçeyim de ben :)

-ORİJEN
-ACANA
-ND
-BRİTCARE
-SANABELLE
-MATİSSE
-GOLOSİ

Bunların dışın a ÇIKMA

batukay

Şu sitede ne zaman bir şey okumaya girsem insanların ne cahil olduğunu görüyorum. Adamlar veterinerlerden daha iyi bildiklerini söylüyorlar. İçerikten bahsediyorlar. Daha besin öğesinin ne işe yaradığını bilmeden... Bu tür konuların bu sitede yasaklanması gerekiyor. İnsanları yanlış yönlendiriyorlar. Royal caninden bonaccibo daha kaliteli diyen yazı bile gördüm.

Selenay1

Bu arada şunu da söyliyim bizim veterinerlerin dilinden düşmeyen hills yurt dışında tercih edilen bir mama bile değil. Bizim süper üper premium dediğimiz mama onlar için orta alt segment araştırarak bakabilirsiniz

izmirle

Acayip bir dışkı kokusunun olacağını garanti edebilirim.

Gamzessven

İkisi de değil. Nd matisse golosi. Yüzbin kere söylediğimiz gibi :)

smgbkrccc

@tam1cat sanabellanın fiyatı yüksek bence. Orta fiyatlı mamaların bir tık üstü. Yoksa tabii ki kaliteli mama, orta fiyatlı mamalarda önermememin sebebi o.

Hasaru

Veterinerimiz nd yi önermedi. Fazla proteinli olduğundan alerjiye yol açabiliyormuş.

Hasaru

Hahahah mamayı internetten sipariş ettiğimi biliyor o yüzden bunu düşünerek söylememiştir. Protein elbette ki gerekli bir yapı taşı, veterinerimizin kastettiği gereğinden fazla miktarda olması sanırım. Siz kedinizde ne gibi etkilerini gözlemlediniz? Alerji vs. Gibi bir durum var mı?