Pro Plan Mı Hill's Mi?

Hasaru

Anket

PRO PLAN
(89 oy)
HILL'S
(126 oy)
Toplam (215 oy)

Merhaba,
Pro plan kitten tavukludan Hill's kitten ton balıklıya geçiş yapıyoruz. Daha önce bunları deneyimleyen var mı? Hangisinden daha memnun kaldınız?

62 CEVAP

smgbkrccc

Bütçeniz yetiyor ise Acana, Orijen. Onlara yetmiyor ise ND. Eğer onlar da olmaz ise brit care crazy ve matisse öneririm. Bahsettiğiniz mamalar iyi mamalar değil, sadece fiyatları uçuk şişirilmiş mamalar. Hem verdiğiniz paraya, hem kedinize yazık olur.

Tam1cat

İkiside kaliteli mamalar değil. Buradaki mama ile ilgili açılan başlıklara bakarak yeterince bilgi alabilirsiniz.

batinaydogan1

o markalara verdiğiniz paraya yazık. N&D denemelisiniz.

Genelde veterinerler sponsorluğunu yaptıkları ürünleri üverler ama içinde doğru dürüs et olmaz bu mamaların (PROPLAN,ROYAL CANİN),bu mamalardansa ACANA,ORİJEN,ND,MATİSSE'ye bak derim.Uygunu dersen MATİSSE al.

Tam1cat

Cansu döktürmüş maşşşşşalah

Musege

Kız dün kedi denilen hayvanın ne olduğunu öğrendi bugün de işin uzmanı oldu yarına nasip kısmet artık.

Tam1cat

Brit care yerine alınabilecek daha güzel mamalar var aslında sanabelle gibi

Sselin1

Tam1cat brit care' in cogu cesidnde sanabelleye gore daha cok et var ama kediler tadini pek sevmiyor tabi.

Cansumuezza

veterineriniz Nd satmıyor galiba :D temel beslenmesi proteinden oluşan bir hayvans fazla proteinli diye Nd önermeyip içi un,mısır,çer çöp dolu mamaları önermek müthişli

Tam1cat

N&D nin içerdiği yüksek protein yüzünden %40 larda bir orandı sanırım, bazı kedilere kötü etki ettiğini ben de duymuştum ama binde bir belki daha az rastlanan bir durumdu. Ama yine de katkı maddeleri ile dolu sadece undan yapılan mamalar vermektense protein oranı daha düşük hem et hem de et yan ürünleri (un) kullanan katkı maddesiz mamaları vermek daha mantıklı. Tani N&D acana orijen alabilen yine onu alsın bakmasın başka seçeneğe. Ama protein zarar veriyo deniyorsa dediğim gibi mamalar tercih edilebilir. Royal canin koruyucu katkı maddesi, renklendirici, tatlandırıcı, gdo içerip et namına bir şey bulundurmuyorken onu almak da pek mantıklı değil

Tam1cat

Uf haydi çocuklae kreşe

Gamzessven

Hills in kötü olduğunu söylemiştik zaten purina da kötü. İştahla yemesi sizi yanıltmasın kötü mamaları da yiyorlar. Ben de zamanında hillsten ndye geçtim. Farkını göreceksiniz siz de pişman olmazsınız

Kardeşim ben yaklaşık 7,8 senedir kedi Bakıyorum kedi yetiştiricisi olan bir sürü dostum da var pro plan kesinlikle kötü bir mama değil hatta ortalama fiyat ortalama bütçe olarak en iyi Mamalardan bir tanesi bunu kendin araştırarak da görebilirsin.yani illa birilerine sorarak bir yere varamazsın herkes iyidir kötüdür herkesin kafasından başka bir şey çıkıyor eğer bütçen yüksekse de Orjin veya acana en iyi markalardır nd her kedide aynı sonucu vermez protein ihtiyacı fazla olmayan kedilerden kabızlık gibi sorunlarla karşılaşabilirsin.İyi günler……

Tam1cat

Haklısınız fiyatı konusunda, ben direkt içeriğe odaklandım

Hasaru

Ben mama içeriğini incelerken ne gibi detaylara dikkat etmeliyim bilmiyorum, bir mamanın içeriğinin iyi olduğunu nasıl anlarım