Pro Plan Mı Hill's Mi?

Hasaru

Anket

PRO PLAN
(89 oy)
HILL'S
(127 oy)
Toplam (216 oy)

Merhaba,
Pro plan kitten tavukludan Hill's kitten ton balıklıya geçiş yapıyoruz. Daha önce bunları deneyimleyen var mı? Hangisinden daha memnun kaldınız?

62 CEVAP

minnoskoss_123

Cansu kaynakçayı yaz kaynakçayı.

Hasaru

Peki o halde Nd nin düşük tahıllısı/ tahılsızı arasındaki fark ne, tahıl faydalı mı

cansucelik07

Tahılsız daha iyi. Ama tahıllı nın zararı yok.

Gamzessven

Tahıl kedileri beslemiyor et oranı nr kadar yüksek olursa o kadar iyi. Ama tahılsız seçeneklerinde de tahıl diye adlandırılan buğday arpa yerine patates bezelye koyuyorlar. Çok bi anlamı kalmıyor tahılsız demenin et oranı çok fark etmiyor çünkü. Aradaki fiyat farkı sizi etkilemiyorsa tahılsız alın ama düşük tahıllı alsanız da olur yani yine güzel bir mama.

Sselin1

N&d düşük tahilli da et orani daha az bunun yerine o oran tahılla kapatılmış bu fark %10 oraninda. Kediler etobur oldugu icin asiri tahil ve sebze tüketimi kediler icin iyi degil ama ev kedileri ile avlanan kediler ayni degil Tabi ki. Oyuzden düşük miktardaki tahilin bir zarari olmaz. Ama pro plan ve hills gibi mamalarda etten cok tahil var protein kaynagi ornegin tavuk eti degil tavuk unu seklinde. Tabiki hills ve pro plan bircok mamadan daha iyi ama kesinlikle bu icerige bu fiyati haketmiyor. Matisse, brit care n&d cok daha iyi mamalar

Hasaru

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 haftadır Hills kullanıyoruz. Ton balıklısını almıştım. Kedim yiyor ama önceleri proplan yerkenk iştahi yok. Ayrıca hills cidden çok kötü kokan bir mama. Dışkısı ekstra kötü kokmaya başladı. Ve mama yedikten sonrasında da bir süre o koku etrafa yayiliyor. Mamayi holdeki dolaba koymuştum ancak o kadar felaket koktu ki balkona aldım. Bir daha hills kullanmayı düşünüyorum..

Hasaru

Bir de denemek için 200gr Purina one kitten aldım. Içeriği proplandan daha iyi. %17 tavuk eti var. Proplanda sadece tavuk unu vardi.
Protein orani %41 bir tık fazla gibi geldi. Ve Sushi baya iştahla yedi. Denediniz mi daha önce bu mamayı?

Hasaru

Hmm yani siz şimdi Nd tahilsiz öneriyorsunuz doğru mu anladim? Tahilsizda et oranı daha mi fazla?

Hasaru

Sıradaki tercihimiz n&d tahılsız olacak. Teşekkürler.

Ben araştırma yaparak ve önerilere bakarak n&d aldım. Memnunum yani. Diger mamalara filan da bakmıştım ama hills içeriğine göre pahali mama gibi geldi o kadar marka olsa bile. Pro plan zaten hillsten de zayıf kalıyor. Yıllardır kedi besleyen arkadaşlarım kediler doğal yaşamlarında etçil oldukları için ev kedisi olsa bile tahıl hic olmayan veya çok az olan mamalar tercih edilmeli diye oneriyorlardi ama herkesin bütçesi buna uygun olmayabiliyor maalesef.

Bir de bebislerim n&d yedikten sonra bazen ağızları nar kokuyor. Komik oluyor :D

mrcasper

pro plan

Marfinim

Kesinlike nd mavi olan 💓

Arzuarslan

Şu an son durum ne çok merak ettim 😁

Selenay1

Ay sonunda şu mamaları benim gibi sevmeyen insanlar görüyorum çok mutluyum ya. Ben hills in içeriğinin kötü olduğu konusunda veterinerle bile tartıştım. Şu an tak tak ne kadar kötü olduğunu anlatan insanlar görmek beni çok mutlu etti

izmirle

Nutri felinede bir şans verin