Bıldırcın Yavrusu Bakımı?

Ayse_naz_G

Merhabalar,salı günü 20 tane bıldırcın alacağım.Bunları günlük-haftalık parka çıkarmalı mıyım? Ne yerler? Birde 20 taneye nasıl bakacağız onu düşünüyorum :D

64 CEVAP

Anonymus552223

Babaniza soyleyin avlanmasin, bildircinlari da yemeyin. Yazik degil mi sizin bir öğünunuz icin kac tane hayvan ölecek.

Anonymus552223

Yemiyorum zaten kasaptan et falan nerden cikartiyon yedigimi. Butun insanlarin 1 tane ordek avladigini dusun bakalim dunyada ordek kalacak mi? Kuran in geldigi tarihteki insan sayisiyla simdiki ayni degil, eger illa gunah sevaba bakacaksan. Yaban hayati korumak gerekmiyordu eskiden insan sayisi cok az oldugu icin. Ama şimdi korumak gerekiyor, kediden kopekten bile fazla korumak gerekiyor.

gizemmetin

hayvanları ne olursa olsun avlamayın yazık günah dübyada milyarlarca insan var hepsi avlasa en yaygin türün bile nesli tükenebilir biraz dikkatli olun lütfen... saygılarla :)

Ayse_naz_G

Aynı civciv gibi büyütüp yumurtasını yiyeceğiz nesini soruyorsunuz bende bunu merak ettim.

Ayse_naz_G

Pardonda Kuran'da geçeni siz nasıl ''yazık değil mi?'' diyerek çıkışıyorsunuz?!?! Kasaptan marketten aldığın tavukta aynı.söylemek istedim bilmiyorsanız konuşmayın! Yiyeceksen vurduğun,kesdiğin hayvan günah değil tamam mı?Halkın cahilce konuşmalarına dayanamıyorum gerçekten öğrenipte gelin bi zahmet.

dlwlrma

Tamam hepimizin dini Müslümanlık kitabımız Kur'an-ı Kerim.(sanırsam).Ne yazarsa odur da nesli tükenenilir olan hayvanları avlayıp yemek?
Şimdi onun nesli tükenmiş diyeceksünde bu gidişle tükenecek.İnsanlar uüz0nde kaç milyon canlının nesli tükendi haberin var mı?En büyük sebebi de BİLİNÇSİZ avlanma.Eski ile şimdi arasında ne kadar fark var.Atıyorum eskiden 100 hayvan 50 insan vardı.Şimdi 100 insan 50 hayvan var.Yani insanlar canlı ve hayvanları yok ediyor.Yaşın kü ük ailen et tabiki yedirecek.Büyüdükçe anlayacağını düşünüyorum.

:)

Anonymus552223

Kasaptakiler yetistiriliyor, o yuzden nesli tukenmiyor, ama dogada seri üretim yok. O hayvan hayata tutunmak icin ne mesakkatleri aşiyo sen gidip onu ölduruyosun. Bu yaslarda ailenin her dedigi mantikli geliyor olabilir ama ilerde biraz arastirirsan ogrenirsin

gozdeyilmaz

Bu tarz konuları dinle bağdaştırmamak gerek bana kalırsa kaldı ki herkesin dini aynı olacak diye bir şey yok ya da kuranın değiştirilmediğine dair vs. vs. bilgilerde yok siz soru sormuşsunuz herkes düşüncesini yazmış. Et yemek doğru yanlış tartışılır ama hiç kasapta ceylan eti satıldığını gördünüz mü hayır o kesilip satılanlar zaten en başından bunun için yetiştirilen canlılar. Kasaplar da yaban hayattaki canlılar satılsa zaten nesli tükenir ayrıca avlanmak ne derece doğru besleyip yumurta almayı anlayabilirim ama avlanmayı rica ediyorum mantıklı bir şeymiş gibi göstermeyin. Bıldırcın avlanmaya okey dersiniz ama yarın haberlerde bilmem kim kaplan vurmuş fil avlamış deseler dünyayı yıkarsınız.

KomurveMia

Kuranı açın bakın avlanmak günah değil demişsiniz o ayeti söyler misiniz merak ettim bakacağım?

Arthur4

Aysenaz hanım hayatımda bıldırcın görmedim ben besleniyomuymus

Ayse_naz_G

Ya küçücük oluyorlar baş parmağınızın yarısı kadar yavrusu olur yetişkinlerdede 1 gram eti vardır ama çok lezzetlidir benim babam avcı ya ordan biliyorum bak;
https://www.google.com/search?q=b%C4%B1ld%C4%B1rc%C4%B1n+yavrusu&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiw6N-IvbjiAhXvxaYKHfq1CGIQ_AUIDigB&biw=1242&bih=597#imgrc=uANEtjQOBFvN4M:

Arslan00

Kardeş onları parka çıkarırsan uçmaya kaçmaya başladıkları an giderler çiflik bıldırcınıdır eminimki ancak onlarda kaçabiliyor yavruyken civciv maması verebilirsin yerler extra bişeye gerek kalmaz diye düşünüyorum

Ayse_naz_G

Kanatlarının tüylerini azıcık alacağız uçmasınlar diye zaten.

Ela_BuseA

Oyyy o bıldırcınları ben yerimmm..

Ayse_naz_G

Ela kafan mı güzel?