Kedimin Yemesi Kesildi Ve Çok Az Su İçiyor..

srdrrr

Merhaba.
14 aylık bir kedim var. Aşıları da yapılıyor. Ancak 12 Ocak'tan beri huyu değişti. Öncelikle sakinleşmeye, daha az yemeye ve daha az su içmeye başladı.Yalnız yaşayan biriyim. Ailem bir ay kadar ziyaretime geldi. Ve kedimle çok ilgilendiler. Bu durumu öncelikle onların gitmesine ve kedinin tekrar yalnız kalmasına bağladım. Sonradan kedimin kusmaya başladığını fark ettim. Mamadan olduğunu düşündüm. Değiştirdim. Çok sevdiği yiyecekleri verdim. Yazdığım gibi önceleri çok az yiyordu. Ama son günlerde artık yemiyor.
Kusması son 4-5 gündür yok. Ancak bir şey yemiyor. Ağır hareket ediyor, uzun süre aynı yöne ve donuk bakıyor ve çok halsiz.
Veterinerine götürdüm. Durumu anlattım. Geçer strese bağlıdır dedi. Başka bir veterinere daha götürdüm. Benzer cevabı aldım.Ancak bu cevaplar beni tatmin etmedi. 3.veterinere götüreceğim.
Az önce bu konuyla ilgili FIP denilen, teşhisi zor olan ve genellikle sonsuz uykuyla biten hastalıktan söz edildiğini okudum.
Benzer durumu yaşayanlarınız oldu mu?

37 CEVAP

sizin pisinin sorunu kesinlikle stres değil kustugu zaman kusmugu ne renkti ateşi var mi bunlara bakacak daha iyi bir veteriner bulun inşAllah iyileşir. Bu arada benim küçük kedimde büyük ihtimal ıslak fip karnı şişti iyice oyun oynamak istiyor oynayamiyor mama ve suyu çok yiyip içiyor yaş mama için ağlıyor. Yarın tedaviye başlayacağız umarım fip değildir bu hastalığa bi çare bulsunlar artık.

Orda kalması daha iyi insAllah kurtulur dua edelim

Cansumuezza

İsterseniz veteriner önerisinde bulunabilirim

Aynı sorunlar benim kedimde de oldu. Sizi korkutmak istemem ama benim kedime fip teşhisi konuldu. Aynı şekilde kusması oldu sonra iştahı kesildi ve çok halsiz. Bütün tedavileri uyguladık ama karnı şişmeye başlayınca anladık. Bir süre daha gözlem yapıp veterinere götürmelisiniz.

Cansumuezza

Dilan hanım kediniz nasil oldu?

Elif5353

Benim de olmuştu ateşi vardı veteriner önce soğuk algınlığı için serum falan vermişti. Ateşi geçmeyince tekrar veterinere götürdüm tahlil yaptılar karaciğer yetmezliği var dediler hemen tedaviye başladık 1 buçuk ay sürdü iyileşti çok şükür. İnşAllah kötü bişey yoktur. Olsa da vazgeçmeyin yanında üzülmemeye çalışın hissediyolar anlıyolar herşeyi.yine hassaslaştım :) inşAllah çabuk düzelir...

srdrrr

Az önce (00:15 gibi) veterinerden döndük. Film çekildi. Midesinde yabancı madde görünmüyordu. Ancak gaz ve kabızlıktan dolayı karında şişlik olduğunu söyledi veteriner hekimi. İki adet kusmaya karşı , bir adet antibiyotik yaptı. Ayıca Sokol Likid isimli ilacı yazdı. Nöbetçi eczanelerde yoktu sabah tekrar bakacağım. Ama kendisi bir miktar kediye verdi. Nasıl verileceğini de gösterdi.
FIP tahlilleri için birkaç gün bekleyelim dedi. Şu anki belirtiler onu göstermiyor dedi. GErekçe olarak da vücut ateşinin düşük olduğunu, gözde akıntı olmadığını, boyun bölgesindeki lenflerde şişlik olmadığını söyledi. Karındaki şişliğin ise yazdığım sebeplerden olabileceğini söyledi. Ayrıca özellikle kedimi sıcak tutmam içinde uyardı. Eğer Çarşambagününe kadar olumlu değişim olmazsa FIP için gerekli tahlillerin yapılacağını söyledi.

Kedim fip ve karnı çok şişti bir tedavisi olmadığını söylediler şuan en sevdiği şeyleri yediriyoruz son zamanlarını mutlu geçirsin diye. Gözümün önünde eriyor

srdrrr

Yaklaşık yarım saat önce görmeye gittim Nadia'yı. dün götürdüğüme kıyasla gözlerini açmış. Ama halsizlik devam ediyor, titreme azalmış. Birkaç gün daha tutacaklar. Kan tahlili yapılmış. Sonuçlarını ekliyorum. Bağlantı (Link) açıklamasını girin

Cansumuezza

Kediniz nasıl oldu?

Senem066

Merhaba geçmiş olsun. Benim kedim kisirlastirma ameliyatından sonra ayni sizinki gibi yemesi kesildi kusmaya başladı. Halsizlesti ve zayıfladı. İlk ameliyattan sandık veya sıcak havalardan sanıp mama değiştirdik yine ayni oldu. Bi veteriner röntgenle karnında şişlik olduğunu, gaz oldugunu ve böbreklerinde büyüme oldugunu söyledi. Fip olabilir deyip kan aldı. Kan sonucuna göre böbrek yetmezliği çıktı. Ama bize kronik dedi. Bir hafta tedavi oldu. Böbrek hastası kediye serum ve kan alırken bile anestezi uygulayarak hastalığını tetikledi. Kronik diyerek bizden büyük miktarda para aldı. Kedim şimdi çok iyi aylık kontrolleri oluyor. Ve kronik degil akut böbrekti. Kisirlastirmada kullanılan anestezi ve hijyenik olmayan malzemeden olabileceğini söylediler. Aman ha düzgün veteriner bulun ve gerçekten güzel tedavi ettirin. Geçmiş olsun.

Zeke

Çok ama çok geçmiş olsun:(
Durumu nasıl?? Umarım şuanda çok daha iyidir fındık:(

Cansumuezza

Mesaj atıyorum

LadyAndCat

Acil veterinere götürün ve bizi de lütfen haberdar edin. Vakit kaybetmeyin.

bskkrky

Kediniz nasıl oldu acaba