Unique Mama

mervegck06

merhabalar bunca zaman ND mama kullandım kedime ve tüyleri mahvoldu. inanılmaz tüy dökümü de cabası .
unique diye bir mama çıkmış ve tüy dökümü konusunda dönüşlerinin çok iyi olduğunu söyledi veterinerim.
bu mamayı kullanan var mı? dönüşleriniz nasıl bilmek isterim.

somonlu kısır mamanın içeriği
İşlenmiş Hayvansal Protein (%30), İşlenmiş Somon Proteini (%14), Yulaf, Pirinç, İşlenmiş Hamsi Proteini, Balık Yağı, Tavuk Yağı, Pisilyum Kabukları, Şeker Kamışı Lifi, Hidrolize Hayvansal Protein, Mısır Glüteni, Balık Aroması, Keten Tohumu, Ksilo-Oligosakkaritler, Bira Mayası, Tuz, L-Karnitin, Yucca Schidigera, Koruyucular – Antioksidanlar, Kalsiyum, Fosfor, Sodyum, İyot, Çinko, Bakır, Vitamin.A, Vitamin.D, Vitamin.E, Vitamin.C, Vitamin.B1 ‐ B2 ‐ B3.(Niasin) – B6 ‐ B7.(Biotin) ‐ B9.(Folik Asit) ‐ B12, Vitamin.K, Kolin, Kalsiyum Pantotenat.

Ham Madde Bileşenleri
Ham Protein %38
Ham Yağ %12
Ham Selüloz %4
Ham Kül%8
Kalsiyum/Fosfor (Ca/p)1,2 / 1,0
Metabolik Enerji3300 – 3500 kkal/kg
Besleyici İlaveler
Vitamin A 18.000 IU/kg
Vitamin D3 1500 IU/kg
Vitamin E 200 mg/kg
Vitamin C 200 mg/kg
Taurin 1500 mg/kg
L-Karnitin 300 kg/mg

değerli yorumlarınızı almak isterim.

68 CEVAP

Kerevit

Nerden sipariş verdiniz

mervegck06

Konuyu açan benim ve nasıl reklam olabilir ki? İyi gelmedi zaten şu an çılgınlar gibi tüy döküyor. Aldığım balık yağı bile fayda etmedi. Bu saatten sonra kesinlikle ND den şaşmam

minky

mervegck06 diğer cevap azanlara demiş.

mervegck06

Ya oetlebinin bu soru cevap kısmı karışalı kim kime cevap yazmış çözemiyorum :(

minky

Evet ya çok karıştı

fredda

bana taurin oranı düşük geldi ve gereksiz bir şekilde tahıl doldurmuşlar içini. zaten pirinç varken yulafa ne gerek var?

dilyas

mervegck06 kediniz şuan nasıl? Benim oğluma bu şikayetlerden sonra mama değişiminden önce zylexis aşısı yapılmıştı 3 doz oda etki etmiştir belki Bugün bir kere daha olduk. Taşındığımız için veterinerimiz değişti kullandığımız mamayı oda onayladı ben konserve mama vermiyorum.Bu veterinerimiz arada sığır eti,hindi ve somon vermemi onayladı diğer veterinerimiz çok kızardı ???? Birde supercoat kullanıyoruz hangisi faydalı tam bilmiyorum ama oğlum şuan eskiye göre çok sağlıklı ve çok mutlu

dilyas

Herkes evladı için iyisini ister. Nd, royal canin, proplan gibi mamaların hepsi üç aşağı beş yukarı aynı. Üstelik bunların hepsinden numune denedik çeşit çeşit olmadı. Royal caninde cilt problemlerimiz oldu. Veterinerimize güveniyorum ama yinede fikir almak isterim.
Tavsiye edebileceğiniz premıum bir mama var mı?

Emreayas

Bu mamayı bize de önerdiler yerli mama yurtdışındaki mamalardan daha iyi diye ama kedime faydadan çok zararı olduğunu düşünüyorum fiyatı da bence yüksek böyle bir mamaya göre. Hills Nd yada fitmin bu üçünden birini seçin bence

dilyas

Benim oğlan bakmadı Nd nin yüzüne somonlu ve sardalyalı yiyor sizinkinin aksine tavuklu, biftekli mama yemiyor. Bu kullandığımızda benim aklıma sık sık takılan içeriğindeki tahıllar, ve taurine desteğinin düşük olması yüzden beaphar veriyorum üç güne bir. Ama mamasını seviyor, severek yiyor. Mutlu, sağlıklı. Tabi ben dana, kuzu, hindi eti veriyorum arada (vet sorunca öyle diyorum ama neredeyse her hafta 2 kez filan oluyo bu) Bu cuma veteriner kontrolümüz vardı. Maşallahı var. Ne zor onun adına karar verebilmek ya. :( Yanlış birşey yapmaktan korkuyorum. Miu ve sizin adınıza çok mutlu oldum.

Elmas35

Benim oğlum da aşırı tüy döküyordu ve biz Acana Grasslands’e geçtik, daha sonra Pacifica’dan da aldık ve hepsini açtığınızda zaten mis gibi koku geliyor burnunuza. Acana ve N&D sanırsam birbirine bağlantılı şirketler. İkisi de kaliteli. Ben Acana’dan başladım onunla devam ediyorum ve tüy dökümü inanılmaz azalıyor onunla.

mervegck06

@dilyas teşekkürler :) evet onlar adına karar vermek çok zor ama en iyi şekilde yaşamalarını sağlamaya çalışıyoruz
@elmas35 acana nın içeriğinde balık olduğundan kullanmıyoruz daha doğrusu kullanamıyoruz miu balıklı mamaları sevmiyor birde çoklu besin alerjisi olabileceğinden tavuk ve Balık olmayan bir mama seçtim şu an memnunuz :)

septikbaykus

Burada içeriklere tapmayın hills iyi mama dediğim için hills para verse bu kadar reklam yaptıramaz dedi bi üye.

Unique türkiyenin ilk VETERİNER SERİSİ MAMALAR üretimi yapan firmasıdır. Bu kadar kötülecek bir mama değildir ayrıca. Benim veterinerim de alternatif olarak önermişti

Palyaco

Burda herkes et içeriğine takılıyor sanırım kediniz hangisini seviyorsa onu yedirim derim kupkuru ama heryeri et olsa olmasa nolur yuzdec10 nemde yağdan geliyor

Warriorsans

Bizim veterinerimiz de bu mamayı satıyor ama içeriği ve fiyatına bakınca alınacak bir mama değil