Unique Mama

mervegck06

merhabalar bunca zaman ND mama kullandım kedime ve tüyleri mahvoldu. inanılmaz tüy dökümü de cabası .
unique diye bir mama çıkmış ve tüy dökümü konusunda dönüşlerinin çok iyi olduğunu söyledi veterinerim.
bu mamayı kullanan var mı? dönüşleriniz nasıl bilmek isterim.

somonlu kısır mamanın içeriği
İşlenmiş Hayvansal Protein (%30), İşlenmiş Somon Proteini (%14), Yulaf, Pirinç, İşlenmiş Hamsi Proteini, Balık Yağı, Tavuk Yağı, Pisilyum Kabukları, Şeker Kamışı Lifi, Hidrolize Hayvansal Protein, Mısır Glüteni, Balık Aroması, Keten Tohumu, Ksilo-Oligosakkaritler, Bira Mayası, Tuz, L-Karnitin, Yucca Schidigera, Koruyucular – Antioksidanlar, Kalsiyum, Fosfor, Sodyum, İyot, Çinko, Bakır, Vitamin.A, Vitamin.D, Vitamin.E, Vitamin.C, Vitamin.B1 ‐ B2 ‐ B3.(Niasin) – B6 ‐ B7.(Biotin) ‐ B9.(Folik Asit) ‐ B12, Vitamin.K, Kolin, Kalsiyum Pantotenat.

Ham Madde Bileşenleri
Ham Protein %38
Ham Yağ %12
Ham Selüloz %4
Ham Kül%8
Kalsiyum/Fosfor (Ca/p)1,2 / 1,0
Metabolik Enerji3300 – 3500 kkal/kg
Besleyici İlaveler
Vitamin A 18.000 IU/kg
Vitamin D3 1500 IU/kg
Vitamin E 200 mg/kg
Vitamin C 200 mg/kg
Taurin 1500 mg/kg
L-Karnitin 300 kg/mg

değerli yorumlarınızı almak isterim.

68 CEVAP

Ben veteriner tavsiyesiyle almıştım kedim anne sütü almamış hasta bir kediydi bu mamayla birlikte yaklaşık 7 ay kadar hiç ne tüy pronlemi ne başka birşey hiç sıkıntı olmadı .
Şu an ND aldım oda merak işte sever mi diye düşüne düşüne hiç değiştirmemiştim mamayı ondan
Her mama her kediye iyi gelmiyor tabi :)
Kedinize göre almanız tavsiyedir.
Bir yakınıma tavsiye ettim evleri tüy içindeydi .
Proplan'a geçince tüy problemi azalmış...

Yasesahin

Neden kendi fikrinize uymayan insanlari reklam yapmakla sucluyorsunuz hemen bende alerjik egzamasi olan kedim icin son care veteriner tavsiyesiyle unique somonlu mama aldim cok memnunuz onu yerken kasintisi nerdeyse 0 a indi.

Ozge00

Bu mama bir önceki yıl daha popülerdi herkes soruyordu. Kullananlar çoktu. Veterinerime sordum hiç önermedi. Reflex ile aynı kefeye koydu. Ayrıca sürekli zam yaptılar şuan daha pahalı. 7 kg 400 TL civarı. şahsen ben almazdım bu fiyata. Size kalmış.

septikbaykus

@ozge00 bu konuda katılıyorum. 12 kilo virbac 760 lira falan gider onu alırım

septikbaykus

Ya he he hadi abi ya hadi. Sizin gibi düşünmeyen herkese etiket takmayı bırakın. Gidip etikette yazanlara göre mama seç yaşadığın sorunları xx proteini yazan İÇİNDE GERÇEK ET YOK diye kötülediğin mamalar ile çözeceksin.

bkz : veteriner serisi mamalar. ama içinde gerçek et yok aynen.

zfrshn

Neden örnek brit care acana değil mesela :)
İşine o örnekmi geliyor
Kardeş etçil hayvanın mamasında et olması lüks değil normal olanı
Biride kaplanmı besliyoruz yazmış bir yorumda :)
Kaplanı refleks ile beslerdiniz siz içeriğine bakmaya ne gerek var :)

septikbaykus

Acana örneği mi istiyorsun ? acana kullanıp kalp büyümesi yaşayan köpekler var. Nd örneği ister misin ? nd kullanıp böbrekleri mahvolan kediler var.

Hepsinin içinde sizin çok sevdiğiniz GERÇEK ET var hemde bolca. Oldu mu ? başka örnek ister misin ?

Salt bir örneği bile neden acana değil diyerek kendince bir yere konumlandırmaya çalışıyorsun beni. Yemez. Anlattığımı anlamaya çalışmak yerine komik saldırgan ve subjektif bir şekilde tavır sergiliyorsun. Kaplanı mama ile besleyemezsin zaten çiğ et vereceksin. Bilgin olsun

zfrshn

Çare protein tozunda kasaba gidip abi sar ordan bir protein tozu diyelim oldu olacak.
Tavuk şubu Protein tozları hayvanın atıl yerlerinden yapılıyor direk etinden değil emin ol.
Etiket kullanan sensin bu arada rol çalma eziklediğinde içeriğine itina gösterenler.

septikbaykus

Ben diyorum ankara sen diyorsun... neyse. Boşa vakit kaybısın.

Selametle.

zfrshn

Kardeş ben örnek veriyorsan ishale yol açtığı bilinen bir markayı değil bari acanayı örnek ver demek istedim.
Ayrıca şuna emin ol ben kurumamacı değilim
Köpeğimi 1.5 sene raw ve sonrasında barf ile besledim kedilerimide sadece kurumama ile beslemiyorum imkanların yetse idi onlarada kurumama vermezdim fakat mama sececeğimde içeriği sallıyamam sen öyle istiyorsun diye.
Sende içeriğe tapma diyemezsin mesela;)

metmet

"Burada içeriklere tapmayın hills iyi mama dediğim için hills para verse bu kadar reklam yaptıramaz dedi bi üye." derken sanırım beni söylüyorsunuz, ama yanlış anlamışsınız böyle bir kasitla dememiştim gerçekten, kurduğunuz uzun tamlama hoşuma gitmişti öylesine bir yorum yapıvermiştim sadece.

Dialog şuydu;
siz: Arkadasında veteriner ordusu olan , her yaş , yaş grubu vb kriterler için mama yapan ama içerik ibarelerine uyanıklık yapıp xx eti yazmadığı için bilmeyenler tarafından çöp ilan edilen kaliteli bir mama.
ben: @septikbaykuş bu markayı öyle güzel savunuyorsunuz ki Hill's sizi görse marka elçisi ilan eder😄
@septikbaykus estağfurullah tabi ki öyledir inanmasanız niye söyleyesiniz, zaten söyleyin ki herkes konuşup tartışıp bir şeyler öğrensin🙂

Yanlış anlaşılma varsa düzeltmiş olayım, herkese kolay gelsin.

septikbaykus

Aynen işinize gelmeyince örnek saçma oluyor ^^

Ozge00

Ek olarak çiğ besleme yapanlar da kontrollu yapıyor parazit uygulamalarini düzenli yaptırıyorlar. Sokak kedisine yapılıyor mu Parazit uygulamasi? Hayır. Biliyoruz kız parazitler ölüme sebebiyet verebilir. Daha uzun yaşayip yaşamamalarını mamaya nasıl bagladınız bilmiyorum.

septikbaykus

2-3 şey ezberlenmiş asla dışına çıkılmıyor. GERÇEK ET İÇEREN mamalar ile bol bol sorunlar diliyorum herkese. Anlamıyorsunuz boşa konuşuyoruz

Lils

@Ozge00 Çiğ etle doğada yaşayan birkaç kedi kaldıysa bile 2-3 yıl yaşayıp ölüyor. Bu şekilde yazmıştım yanlış anladınız sanırım. Çiğ etle yaşayan kedi kaldıysa derken köy tarzı yerlerden bahsetmiştim. Sıradan sokak kedileri avlanamıyor zaten.
@septikbaykus kedimin tepkisini merak ettiğimiz için önüne haşlanmış hamsi koyduk bütün olarak. Parçalaymayıp bize baktı -hiç uğraşmadı bile- normalde balığa bayılır. Annem parçalayınca yedi. Daha balığı nasıl yemesi gerektiğini bile bilmiyor bizimki :) 4 ay sokakta yaşamış bir kedi ama etrafta besleyen birileri vardı sanırım. Böcek bile avlayamıyor asla yetenekli değil.