Unique Mama

mervegck06

merhabalar bunca zaman ND mama kullandım kedime ve tüyleri mahvoldu. inanılmaz tüy dökümü de cabası .
unique diye bir mama çıkmış ve tüy dökümü konusunda dönüşlerinin çok iyi olduğunu söyledi veterinerim.
bu mamayı kullanan var mı? dönüşleriniz nasıl bilmek isterim.

somonlu kısır mamanın içeriği
İşlenmiş Hayvansal Protein (%30), İşlenmiş Somon Proteini (%14), Yulaf, Pirinç, İşlenmiş Hamsi Proteini, Balık Yağı, Tavuk Yağı, Pisilyum Kabukları, Şeker Kamışı Lifi, Hidrolize Hayvansal Protein, Mısır Glüteni, Balık Aroması, Keten Tohumu, Ksilo-Oligosakkaritler, Bira Mayası, Tuz, L-Karnitin, Yucca Schidigera, Koruyucular – Antioksidanlar, Kalsiyum, Fosfor, Sodyum, İyot, Çinko, Bakır, Vitamin.A, Vitamin.D, Vitamin.E, Vitamin.C, Vitamin.B1 ‐ B2 ‐ B3.(Niasin) – B6 ‐ B7.(Biotin) ‐ B9.(Folik Asit) ‐ B12, Vitamin.K, Kolin, Kalsiyum Pantotenat.

Ham Madde Bileşenleri
Ham Protein %38
Ham Yağ %12
Ham Selüloz %4
Ham Kül%8
Kalsiyum/Fosfor (Ca/p)1,2 / 1,0
Metabolik Enerji3300 – 3500 kkal/kg
Besleyici İlaveler
Vitamin A 18.000 IU/kg
Vitamin D3 1500 IU/kg
Vitamin E 200 mg/kg
Vitamin C 200 mg/kg
Taurin 1500 mg/kg
L-Karnitin 300 kg/mg

değerli yorumlarınızı almak isterim.

68 CEVAP

septikbaykus

@lils evrim geçirdiler ve bazı arkadaşlar bu gerçeği kabul edemiyor. Fareyi öldürüp bırakıyor ve gidip parkta pilav , micho mama vs yiyor bizim buradaki kediler.

Gecebebek

Biz de veteriner önerisi ile almıştık ancak içeriğinde et ve tavuk yok işlenmiş proteinler ve aromalar var maalesef. İçerik olarak iyi olduğunu şahsen düşünmüyorum ancak kedimde herhangi bir soruna da neden olmadı severek yedi. Yine de içeriği nedeni ile tekrar almayı düşünmüyorum. Şu an sağlığı ve kendisi için iyi olacak mamayı arama sürecindeyim ben de 🙏🏻

zfrshn

Doğa yok kalmadı kedi ile insanın bir araya gelmesi ilk zamanlarda insanın çıkarlarına pararel idi insan kediyi evcilleştirdi çifliklerde fareler çoğalınca kedilere talep arttı gemilerdede beslenince dünyanın 4 bir yanına yayıldılar zalım insan yine yaptı yapıcağını önce kendine muhtaç etti evcilleştirdi sonra yalnız bıraktı.Şehirleşme ile hızlı bir şekilde trafik ve ağır şehir koşullarında yaşamaya çalışan kediler doğal ortamlarında değiller.
Kedi doğada çok çabuk yabanileşebilen bir tür yeni nesilin insan ile bağı kesilince yine kemirgen ve kuşlar ve tabi arada sürüngenleri avlıyarak nesillerinidevam ettirebiliyorlar bu sebeple avusturalyada doğal hayatıtehdit ettikleri gerekçesi ile bir çok kedi itlaf edildi.

zfrshn

Kedilerle büyüdüm şuandada kedilerim ve köpeğimle yaşlanıyorum.Sen ezbere değil uzmanlık alanın olduğu için dolu dolu bilgilerin ve iç açıcı uslubunla bizi aydınlattın sağol varol
İyi ki varsın Baykuş kardeş :)

Szrcanx

Benim kedim de aşırı tüy döküyordu elimi atıyordum sevmek için gelen bir dünya tüy oluyordu oturduğu yattığı yerler desen ayrı bir dert oluyordu mama dan kaynaklandığını düşündüğüm için farklı farklı içeriği güzel mamalar denedim ama nafile brit care tüy ve deri sağlığı olan üründen aldım 2kg maşallah ne isal yaptı ne bir sorun oldu tüyleri parlaklaştı hareketlenmesi değişti tavsiye ederim içeriği de güzel bayağı

Ozge00

Bu arada unique 2020 Ocak ayında çıkış yapmış, 2021 Nisan ayında da özel seri mamaları çıkmış. Yazılan üzerine ınstagramdan merak edip mesaj atmıştım, dün bu şekilde yanıt verdiler. 30 yıllık tecrübeleri varmış bunu da belirtmişler.

Skrbck

Mamalar hakkında grubunun duyurular kısmında inceleme yazıları var takip ederseniz bilgilenme şansınız olur.

https://www.facebook.com/groups/1614410675351009/?ref=share

Bende yaklaşık olarak 3 aydır Somon&hamsili kullanıyorum ama inanılmazz şekilde tuy dokuyor mecburen mamnın bitmesimi bekliyorum ..Farklı bir mamaya geciş yapacağım..İçeriğe göre bu sonucu vermemeliydi ..