Unique Mama

mervegck06

merhabalar bunca zaman ND mama kullandım kedime ve tüyleri mahvoldu. inanılmaz tüy dökümü de cabası .
unique diye bir mama çıkmış ve tüy dökümü konusunda dönüşlerinin çok iyi olduğunu söyledi veterinerim.
bu mamayı kullanan var mı? dönüşleriniz nasıl bilmek isterim.

somonlu kısır mamanın içeriği
İşlenmiş Hayvansal Protein (%30), İşlenmiş Somon Proteini (%14), Yulaf, Pirinç, İşlenmiş Hamsi Proteini, Balık Yağı, Tavuk Yağı, Pisilyum Kabukları, Şeker Kamışı Lifi, Hidrolize Hayvansal Protein, Mısır Glüteni, Balık Aroması, Keten Tohumu, Ksilo-Oligosakkaritler, Bira Mayası, Tuz, L-Karnitin, Yucca Schidigera, Koruyucular – Antioksidanlar, Kalsiyum, Fosfor, Sodyum, İyot, Çinko, Bakır, Vitamin.A, Vitamin.D, Vitamin.E, Vitamin.C, Vitamin.B1 ‐ B2 ‐ B3.(Niasin) – B6 ‐ B7.(Biotin) ‐ B9.(Folik Asit) ‐ B12, Vitamin.K, Kolin, Kalsiyum Pantotenat.

Ham Madde Bileşenleri
Ham Protein %38
Ham Yağ %12
Ham Selüloz %4
Ham Kül%8
Kalsiyum/Fosfor (Ca/p)1,2 / 1,0
Metabolik Enerji3300 – 3500 kkal/kg
Besleyici İlaveler
Vitamin A 18.000 IU/kg
Vitamin D3 1500 IU/kg
Vitamin E 200 mg/kg
Vitamin C 200 mg/kg
Taurin 1500 mg/kg
L-Karnitin 300 kg/mg

değerli yorumlarınızı almak isterim.

68 CEVAP

zfrshn

İçeriğe tapmayın mı!
Paketin ışıltısınamı tapsınlar özürdilerim ama septikbaykuş çok mantıksız bir eleştiri uslubun hele çok saçma şey gibi askeri ücretle geçinmeye çalışan insanlara çıkıp paraya tapmayın demek gibi bir şey :) kel alaka yani
İçeriği boş olan mamayamı tapsınlar daha doğrusu kim neye tapıyor ne alaka>!

septikbaykus

@zfrshn etikette yazandan bahsediyorum. İçeriğinde xx eti yazan britcare kedilerin bağırsaklarını mahvederken xx proteini yazan virbac tedavi ediyor . Bunun sebebi ne sence mantıklı insan ? ajghıoadhı

zfrshn

Uslup lazım sonra anlatamıyorumki kardeşim kendi meramını düzgün cümleler ile anlatmıyor bu yolu tercih ediyor her yorumunda birilerini ezikliyor isen bunun izahı başka bir şeydir.

zfrshn

Söz ola kese başı söz ola kese savaşı.
Edep tac imiş nuruhüdadan giy ol tacı kurtul her beladan.
Sözler alıntı belki bir şeye dikkatini çeker.

Lils

Ben de çiğ ete güvenmiyorum. Çiğ etle doğada yaşayan birkaç kedi kaldıysa bile 2-3 yıl yaşayıp ölüyor. Doğada 15 yıl yaşayan kediler varsa bile çok nadirdir ama proplan, hills yiyen kedi 15 yıl yaşıyor demek ki bir şey konusunda profesyonel bu markalar. Kedim doğasına uygun beslensin de 3 yıl yaşasın diye düşünmem. Acana, nd çok sorun yaratan mamalar uzun süre kullanımda. Bir ara burada nd takıntısı vardı. Protein içeriği eklenince unutuldu biraz daha. Şimdi nd toynak eklemiyor bence hala aynı içerik ama Protein yazıyor. Nd o kadar sorun yaratan bir mamayken kullanılmamalı bence.

zfrshn

Doğada kedi görmek istiyen yaban kedisine sazlık kedisine bakmalı doğamı kaldı dimi :)
Konu şu istiyen kedisini istediği şeyle besler isterse 10 sınıf olsun farklı besliyen kimse diğer sınıfı aşşağılayamaz.Herkes bilgisi ve tercihleri doğrultusunda hareket edebilir öneri istiyenede tabi herkes inandığı doğruyu söyler.
Takık tayfa yine yaptın yapıcağını kardeşim şu uslubunu bir değiştir istersen tel veriyim konuş benimle yada gel yanıma sohbet edelim ama kimseyi küçük görmeyelim hayvan düşmanı kimse burdazaman kaybetmez zaten.

Ozge00

Verdiğiniz örnek absürt olmuş bana kalırsa. Doğada niye az yaşıyorlar çünkü doğa yok. Avlanabilecekleri alanlar yok çöp karıştırıyorlar. Yeterli beslenme yok. Hastalık var, özellikle viral hastalıklar kediler arasında çok hızlı yayılıyor. Fazla yaşamıyorlar. Toplu ölümler cok. Evdeki kedileri daha uzun yaşatabiliyoruz çünkü her şeyiyle ilgileniyoruz hasta olsa hemen kliniğe koşuyoruz. 10 15 yıl yaşıyorlar. Ama onlar hasta olsa götürecek dikkate alacak kimseleri yok.

Ozge00

İşime gelmemesi ile alakası yok saçma bulduğum için yazdım :/ biz boşuna mı sokaktakileri besliyoruz Madem kendileri avlanıyor ne gerek var?
Doğada görüyoruz 3 yıl yaşıyorlar sözünüze karşın yazdım

sekerfare21

Reklam olabilir mi bu soru? Kullanıp beğenenler gelmiş hemen ve hepsi de yeni hesap. :D İşlenmiş etler hiçbir canlı için iyi değil.

minky

*yazanlara

bbeyzvv

bunu alacağına bonacibo al daha mantıklı
içeriği güzel değil

ayturkurtem

bonacibo,rezalet bir mama. sakın bonacibo alma.

Pahalı olan iyidir mantığıyla pürina mama kullanmaya başladık ama aşırı tüy dökme ve kepeklenme yaptı her 3 kedimizde de. Şimdi 2 aydır veterinerimin tavsiyesiyle unique selective kullanıyoruz. Tadını gerçekten beğeniyor tüylerindeki dökülme oldukça azaldı.

Ahsennn01

Ben şu an bu mamayı kullanıyorum kızım patik 5 aylık ve gayet memnunuz. Önceden proplan kullanırdım tüyleri deli gibi dökülürdü fakat şimdi gayet sağlıklı tüyleri var

Ben de numune istemiştim bu mamadan. Severek tüketti fakat içeriğini hiç beğenmedim açıkçası. Bir de fiyatı içeriğine göre çok yüksek geldi. Nd tüy dökülmesi yapıyor gerçekten, çok proteinli bir mama olmasından kaynaklı. Ben bu ay matisse söyledim somonlu, onu deneyeceğim tüy için.