Çiğ Et İle Beslediğiniz Kediler

poughkeepsie

Çok fazla çiğ et sorusu gördüm, gerçekten o kadar zengin misiniz siz :( Çiğ et ile beslemek şart mı ki ben vermiyorum ki istesem de veremem öğrenciyim gerekli mi vermem

63 CEVAP

kayrae

uzun uzun yazıp hiçbir yere varamayışınıza hayranım :)

kayrae

pireyi çiğ etten mi kapacak?

ben şok

yck

@kayrae çiğ beslemeyi nasıl 100 tl ye mal edebiliyorsunuz. Kuru mamayla beslemeyle aynı fiyat neredeyse

kayrae

rica ederim. biraz çaba istiyor ama sonuçları görmeye başlayınca inanın emeğin her zerresine değiyor.

@catloveerr biraz sonra izliycem merak ettim ama bence markayı o kadar da kötülemeye gerek olmadığını düşünüyorum evet ND Orijen acana trueinsinct gibi bir mama değil ama bu mama incelenmiyor mu?

Catloveerr

@787891 hiçbir kuru mama masum değil :). Belgeseli izlediğinizde anlayacaksınız.

lwb

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Etoburlar

Kedi bir zorunlu bir karnivordur bu arada. Beslenme alışkanlıkları başığında yazan:

Otoburlar (Herbivorlar/Birincil tüketiciler) ve Omnivorlardan (hepçil) farklı olarak etoburların beslenmeleri neredeyse sırf etten oluşur

Bilimsel makalelere itibar etmiyorsunuz, daha basit bir yazı.

Etobur sınıflaması yapılırken "ana besin kaynağı" göz önünde bulundurulur

Yani et, içi ıvırzıvır dolu olan mama değil.

kayrae

şimdi ucuz diye kullandığınız mamalardan ettiğiniz kâr maalesef ki veteriner masrafı olarak size geri dönüyor ve dönecek.

poughkeepsie

Sanmıyorum, bunca zamandır insanlar kuru mama ile besliyorlar her kedide hastalık olacak diye birşey yok. Kaliteli mama ve sık sık evde yapılan yaş mama tüketimi ile gayet sağlıklı bi hayat sürebilirler diye düşünüyorum

poughkeepsie

Eminim bilginize ve bolca araştırmaya dayanarak konuşuyorsunuz bu konuda şüphem yok ama veteriner masrafı olarak dönecek demek insanı hem huzursuz ediyor hem de gereksiz yere telaş yapılmasına sebep oluyor

kayrae

kedi gerçek etle tanışsa emin olun daha mutlu olacak.

lwb

Özellikle kediler tamamen evcilleşmemiş hayvanlardır, doğasında olan bir kedi emin olun dediklerinin bir çoğunu içgüdüsel olarak yapar, evciller de dahil, sokakta olan kedilerin bir çoğu tırnak törpülemek için ağaçları kullanır.
Onların insanların yanında yer alması "tamamen",sistemleri de dahil, bize ayak uydurduğunu göstermiyor.

TATA4242

Evcil kedi ve köpeği veya x evcil canlıyı,evcil insan ile beraber tartın ve mutlaka geçmişden günümüze değişimlerimize bakın.Hayvanlarda bu değişim çok net görünüyor.Hayvanın ihtiyacı canlı avdır ve tekrardan belirterek söylüyorum,evimizdeki çiğ et veya kuru mama değildir.İnsanın doğaya müdahalesi sonucu, zaten sonumuz yakındır.

Kedidelisi12

Çiğ et, doğrandığı bıçakta bile toksoplazma bırakabiliyor. Buda insanın kör olmasına kadar sebep veren, kedilerde de ciddi hastalıklara sebep veren bir parazit iken, çiğ ette parazit olmaz demenizde bilemedim.

kayrae

lütfen doğru kaynaklardan biraz araştırma yapın.