Çiğ Et İle Beslediğiniz Kediler

poughkeepsie

Çok fazla çiğ et sorusu gördüm, gerçekten o kadar zengin misiniz siz :( Çiğ et ile beslemek şart mı ki ben vermiyorum ki istesem de veremem öğrenciyim gerekli mi vermem

63 CEVAP

kayrae

hayvanların besinsel ihtiyaçlarının da evrildiğini iddia ettiğiniz sonucunu çıkarmam lazım sanırım yazdıklarınızdan. o zaman madem öyle neden her kedi hayatının bir noktasında idrar yolu problemleri, böbrek yetmezliği, kanser ve diyabet gibi hastalıklarla karşılaşır oldu son bilmem kaç yılda? bozuk mu yaratılmışlar?

kayrae

çiğ beslenme şart değil ama kuru mama yedirmemek şart. pişmiş mamayı dengeli hazırlamak daha mümkün olsaydı belki de onu seçerdim, bilmiyorum. tek bildiğim şey doğru yolda olduğum ve sizin bir dayanağınız olmadan kafa karıştırdığınız.

TATA4242

Biyoloji okuyor,arkadaşımız.Tamamdır.Kimya ve Gıda Bilimi Teknolojileri nerede?Bakın bu alanda kesin diye bir tabiri kullanmak,akademik anlamda kariyer yapan şahsiyetler için bile kolay değil iken,sizin kesin konuşmanıza anlam veremedim.Geçenlerde soruların birinde sudan parazit kapan kedi vardı.Yani sudan öyle düşünün.

kayrae

oranları 80/10/10 olarak düşününce (kas/kemik/sakatat)(kas’ın yaklaşık %7’si yürek) tavuk formül 100₺’den biraz fazla tutuyor.

kayrae

@ladyandcat

kuru mama yiyebiliyorsun yani :D

bugüne kadar piyasadaki salmonella tespit edilen mamaların yaklaşık %95’i kuru ve yaş pişmiş mamalar

110 TL iyiymiş o zaman zaten kuru mamayada aylık 110 TL harcıyorum peki bu etleri nerden alıyorsun @kayrae?

kayrae

güvendiğim bir kasaptan alıyorum ben. yalnız tamamen tavukla beslenemez. en az üç protein arası rotasyon şart. kırmızı et ve hindi olayını da hesaba katmak lazım yani. bir de bu işe soyunmadan önce çok araştırın dengeli mama olayını. ingilizce konusunda sıkıntınız var mı?

LadyAndCat

Kayrae ile aynı fikirde değilim çiğ beslenme konusunda ama herkesin sorup merak ettiği sorunun cevabını verebilirim:
Yağlı et, sakatat ve kalp gibi organların yarım kilosu 10 TL.
Bu miktar ete az miktarda sebze ve karbonhidrat ekleyip mama yaparsanız bunu 3 gün boyunca yiyecektir. Dilerseniz haftada iki kez yapıp bu şekilde kedinizi besleyebilirsiniz.Haftada 1 gün de kuru mama verebilirsiniz.
Bu şekilde 20 liranız ete gidecektir 5 liranız da sebze ve karbonhidrata gitse
HAFTADA 25 LİRA.
AYDA 100 LİRA EDER.

@kayrae İngilizce orta derece biliyorum ama benim kedi haşlanmış kırmızı eti bile yemiyor çiğ yer mi ki acaba? :)

kayrae

isteyince alıştırmak sıkıntı değil ama bol bol yabancı kaynak okumanız lazım. uygun bir vakitte paylaşacağım sizinle bir kaç kaynak.

Anladım teşekkür ederim

lwb

Taurin, buzluktan eti çıkarıp erimeye bıraktığımızda bile oranını kaybediyor. O erirken gördüğünüz etteki kan ve suların içinde taurin de var, overcooking olmasa bile az derecede kaybetmesi imkansız.

Aynen aylık masrafı ne kadar oluyor? Bende geçmeyi düşünüyorum onun sağlığı için

cagdan

Kediniz mutluysa bildiğiniz yoldan devam edin;)

kayrae

kedi gerçek etle tanışsa emin olun daha mutlu olacak.