Çiğ Et İle Beslediğiniz Kediler

poughkeepsie

Çok fazla çiğ et sorusu gördüm, gerçekten o kadar zengin misiniz siz :( Çiğ et ile beslemek şart mı ki ben vermiyorum ki istesem de veremem öğrenciyim gerekli mi vermem

63 CEVAP

lwb

ben de öğrenciyim, kedimin 10kglik mamasının bitmesini dört gözle bekliyorum, en fazla 100₺ ile bile mümkün.
çiğ et alıştırmaları da yaptık, hiçbir sorun gözlemedim-ki olmaz da
işin zenginlikle hiç alakası yok, burda hep denir söylenir bir evcil hayvanın masrafları karşılanamıyorsa hiç evlat edinilmesin, hastalık da var sağlık da, bu durumda sadece zenginler hayvan baksın o zaman.

TATA4242

Ben çok gördüm,etrafınıza bakmanızı tavsiye ederim.Kediden korkan köpekler bile etrafımızda iken.Dernek içine giren fareyi kedilerin yerine bizim yakalamamız bile gerçekden şaşırtıcı :):)

kayrae

benim kedilerim fare avlayıp kapıma getiriyorlardı zamanında

kayrae

sağlıklı bir kedinin vücudu parazitleri ve bakterileri kaldırabilecek şekilde yaratılmıştır.

TATA4242

British dediğin canlıda zaten yapay kedi değil,zamanında Mısırdan İngiltere ye getirilen,diğer çeşitleri başka ırklar ile çaprazlama yapılan bir tür,asıl olanı shorthair olan zaten :)eski ismide bu değil,İngilizlerin koydugu isim.Ankara kedisi veya Van kedisi gibi.
Kayrae insanlığın şuan yapmaya çalıştığı şey, tek atasözü ile özetlenebilir
Geçti Bor’un pazarı (sür eşeğini Niğde’ye)
Hikayeside çok hoşdur,bizzat Niğdelilerden dinleyince daha hoş oluyor :):)

TATA4242

Hayvan aynı hayvan,biz insan, aynı insan mıyız?
Ne yapim,sokakdaki hayvanların hepsini mı kısırlaştıralım,hayır etrafınızda bile doğa yokken,hayvanların doğal olduğunu ve hiç değişmediğini savunmak ne kadar doğru bilemiyorum.
@Kedidelisi12 olur mu hiç
@kayrae bu konuda üst düzey eğitim görmüş,her alan ile alakalı olarak, bizzat akademik anlamda ders aldı ve şimdi bize ders veriyor.Bu okulları kapasınlar yemin ediyorum,zaten herkes profesör,hz.google bize tüm dersleri öğretir.

kayrae

biyoloji okuyorum.

kayrae

parazit her yerde .
elinizi sürdüğünüz yerden bile parazit kapabilirsiniz. önemli olan gözü açık olmak. önlemini almak. ne yapacağını bilmek.

TATA4242

İşde bu kadar.

kayrae

ne bu kadar acaba.

TATA4242

Aynen etkilenmez,sağlıklı kedinin üstüne pire gelsin bakalım,hep beraber ne kadar sağlıklı olduğunu inceleriz :):)neyse size bb

TATA4242

Anlama kapasitenizi çözemedim :):)sağlıklı kediye pire geldiğinde bu kedide iç parazit oluşmuyor mu veya içinde giardia olan suyu,sağlıklı bir kedi içtiğinde parazit nasıl yapıyor :):)Başka bir örnek olarak,sağlıklı insanlar su sebebiyle,neden ishal vakası ile karşılaşıyor?Grip sayıları arttığında sağlıklı insanlar nasıl oluyorda,mikrop kapıp hasta oluyor.Mantar olan bir kediden,sağlıklı bir insana nasıl oluyorda,mantar bulaşıyor.Neden sağlıksız bir insanın grip vakalarında,sağlıklı bir kediye veya evcil köpeğe yada kendi bebeğine yaklaşmaması öneriliyor.

LadyAndCat

Poughkeepsie
Bence çiğ et vermeyin gerek yok durduk yere korkulu rüya görmeye...
Ya verdiğiniz çiğ şeylerden binbir çeşit bakteri, mikrop veya bulaşıcı hastalık kaparsa salmonella bunlardan biri , bir diğeri de koli basili...İnsanları bile kör edecek durumda olan bir bakteri daha varmış şimdi burdan görüyorum.
Ben şahsen çiğ et veya çiğ hiçbir şey kedilerime vermem.
Kendi yiyemeyeceğim hiçbir şeyi onlara vermem.
Pişmiş et sık sık veriyorum.
Ayrıca et overcooked yani çok pişmiş olmadığı sürece içindeki taurine ve diğer besleyici özellikleri kaybolmuyor piştiği için.
Özellikle tavuk ciğerini tercih ediyorum ve fiyatı çok uygun.
Herkese tavsiye ederim.
Akciğer, yürek, karaciğer , yağlı et onlar için uygun ve uygun fiyatlı ürünler.
Bunların yarım kilosu en çok 10 TL.
Ölçüyle verirseniz ve içine az miktarda pirinç, sebze, patates koyarsanız 3 gün doya doya yer.

TATA4242

@LadyAndCat niye bizde ateşi bulmadan önce çiğ et yiyorduk,neslimiz hala devam ediyor,o halde kedimizede verebiliriz.Gören sancak evde tazı besliyoruz mübarek :):)Ama o pişmiş yiyor :)

kayrae

bahsettiğiniz canlıların sağlıklı bir GI sistemine sahip olduğunu nereden biliyorsunuz? mikrobiyotalarına mu baktınız?
benim çiğ beslenen kedilerim bir dönem tamamen çeşme suyu içtiler. dışkı tahlilleri hiçbir zaman pozitif sonuç vermedi.