İnsandan Hayvana Corona Bulaşır Mı?

ciremcakir

Arkadaşlar diyelimki corona virüsü kaptım kedime bulaşır mı?

31 CEVAP

TATA4242

Çin bizden daha mutlu zaten,adamlarda çıktı,borsada parayı gine onlar kırdı :)Virüsüde kontrol altına aldılar.

lwb

@tata
Market reyonlarını boşaltacağına millet, bağışıklık güçlendirici takviyeler ve vitaminler almalıydı.
Herşeye inanan kesim beni çok rahatsız ediyor.

TATA4242

Ya aynen öyle,bizde biri tuvaletden çıkıcak,elini yıkamıyacak gözümüzle linç ederiz,Avrupa vatandaşı oralı bile olmaz :)

TATA4242

Bırak alsınlar,o kadar makarna yı ömür boyu yerler :):)Parayı kazanan makarnacılar oldu :)

Zeke

Panik yapmaktan bahsetmedim, "ciddiye almaktan" bahsettim.
Tedbirli olmaktan...

Umarım uzaktan bakıp gülmeye devam edilir ne diyeyim ki..

Umarım ne sizler, ne çevreniz,yakınlarınız yaşamadan biter bu dönem.

ciremcakir

LadyAndCat bizde ellerimizi yıkamadan asla kedimize dokunmuyorduk ama şimdi bir virüs olunca insan yinede korkuyor umarım ne biz ne de patilerimiz hastalanmaz

LadyAndCat

Allah korusun evet bulaşabilir ve ölümüne sebep olabilir :s
Düşünmek bile istemiyorum.
Kâbus gibi.

TATA4242

Birşey olmaz bu kadar abartmayalım,sana bulaştıkdan sonra,kedide görülme riski zaten yüksek,kendine dikkat et,yeterli.Kıyafet değiştirmek abartı olur,solunum yolu ile bulaşan bir virüs,yani grip gibi.Kendi hijyenine dikkat et,bağışıklık sistemini güçlendir,kedininde kendininde bol su içtiğine emin ol,arkana yaslan ve virüsün aşısının çıkmasını bekle.

TATA4242

İşden eve gece geliniyorsa,ne yapıcaz bakalım.Söyleyen kimse,boş atıp dolu getirmeye çalışıyor.

TATA4242

Zaten söylenenler bile,birbiri ile çelişiyor.Sözde yazın virüs yok olacak,bu mantıkla Arabistanda olmaması gerekiyor.Sanki Arabisdanda kar soğuğu varmış gibi.

TATA4242

@lwb ilk başda öyle diyecektim,demedim muhabbet buralara kadar geldi :D Ne koronaymış be.Benim gibi Ekonomik açıdan düşünseniz birşey demeyeceğim.Ooohh her geçen gün Amerika'ya yarıyor,az daha yayılsın,dünyayı gine biz kurtardık der,her yere aşı satışına başlarlar :D

lwb

@tata
Mevzu havanın sıcaklığından çok güneşin ülkemizin konumuna vurucağı uv ışınları.
Nisan sonu bitmesi gerektiği söyleniyor, hayırlısı.

lwb

@tata
Çıktığı yerde kontrol altına alınmış bile
yapmayın arkadaşlar.

lwb

Tuvaletten sonra el yıkama ya da kişisel hijyen oranlarının bulunduğu ülkelere bakın.
Hijyene dikkat etmeyen ülkeler virüsün etkisi altında çok kaldı.
Bizdeki temel hijyen kuralları çoğu ülkede yok bile

TATA4242

Vitamin veya x takviye ürünü alır mı?Düzenli besleniyor hepsi.Hem zaten vitamin karın mı doyuruyor :D