Cins Kediler Cidden Farklı Mı?

Naruto88

Arkadaşlar 4 aylık bir british shorthair kedim var. İlk kedim. Okadar uysal ki. Bizden ayrı yatmaz, kucağımızda uyur. 2 saat tüylerini tararsın, okşarsın hiç tepki vermez. Biz neredeysek o orada. Fakat 3 4 arkadaşım var, hepsinde tekir kedi var. Benim kediyi görünce şaşırıyorlar. Doğru düzgün sevdirmezler, yanına gidersin kaçarlar, yanına gelmesi nadirdir vs. Şimdi sorum, tamam her kedinin kendine has bi karakteri var, fakat bu british olsun, scottish olsun, ev halkı için daha mı uyumlu?

47 CEVAP

Anonymus552223

Tabiki başka. Para verip alınan kediler daha güzel daha akıllı daha uslu. Bokları bile daha temiz kokuyor.

sarmanbirkedi

Epiglottise katılıyorum. Cins kedi bambaşkadır zaten. Şöyle düşünün kraliyet ailesi kedisiyle sokak kedisi farkı gibi bir şey. Bir kere daha usturuplu ve eğitimli oluyorlar. Mesela misafiri iyi karşılıyorlar, çok iyi kahve yaparlar. Bir miyavları vardır ki dillere destan. En önemlisi de kakişi frambuazlı parfüm kokar.

Anonymus552223

Sokaktan aldigimiz ve sabahtan aksama kadar uyuyan, kuyrugunu ellesen ses cikarmayan tekirler de var. Ama şu bir gerçek ki, british shorthair icin soylemiyorum, ozellikle scottish fold ve iran kedileri baktıgımda acıma uyandiriyor. Cunku sagliksizlar ve bu yuzden hareketsiz olmaya egimli olabilirler. Gecende gerizekalinin biri de scottishle iran yavrulatmaya çalisiyordu. Ultra sagliksiz irk elde etmek için. Ama yavrular iki dogumda da ölmüs. Hala yavrulatmaya calisiyo

PandAiluroSena

ben de var bi tane valla perişan ediyo bizi yaramazlığıyla, hiç çenesi durmuyo miyavlamayı konuşmayı çok seven bi kedi sürekli hareket halinde. Bir de tuxedo var ki çok akıllı ağırbaşlı ismini azıcık sert söylesem hemen anlar mahcup olur yaramazlık yapmışsa :D kediden kediye değişiyo yani huy

Siyammm

Bir arakadaşın britishi var oda hiç kucak sevmez. Yıllar önce bı takım kediler vücut yapılarından dolayı kediler çiftleştirilip cinsler ortaya çıktı diye karakteri farklı olmuyor. Daha doğrusu hepsinin kendi karakteri var. Cinsle alakası yok

BalliBadem

Birde x youtuberı cins kedi vs tekir diye bi video yapmıştı evdeki cins kediyle sokaktaki kediyi kıyaslamış ben Badem le sokaktaki kediyi kıyaslasam (badem tekir) yine aynı sonuç çıkar çünkü biri evde el bebek gül bebek diğeri hayat mücadelesi içinde

dilaraxx

Kedi kedidir cinsle hiçbir alakası yok ,bu tür sorulara hiç anlam veremiyorum.salak salak bilinçsizce çiftleştirmeler yüzünden inanılmaz derecede sağlıksız british scottish fold vs. cinsler olduğunu düşünenlerdenim. Her kedinin kendine has karakteri var. british, scottish onlar için gerçekten üzülüyorum hastalığa yakalanmaya yatkın oldukları için.

dilaraxx

Ya burda 2-3 gün önce aptalın biri yazmadı mı iran kedisiyle scottish çiftleştirecem diye sonra soru kalktı. gerçekten kimsenin kalbini kırmak istemiyorum ama zorluyorlar insanın sabrını @BalliBadem

BalliBadem

Bide şey görmüştüm internette birisi kedi almak istediğini ama tuvalet eğitimi nasıl diye sormuş biriside cins kedi alın onlar tuvalet eğitimli oluyor demişti cidden bu tarz şeyleri bimilyon kez gördüm nası bi kafadalar bilmiyorum

suleren

İlk defa bir soruya sinirleniyorum. etrafınızda 3-5 insan öyle diye bütün tekirleri kötülemek niye? Hayvanları bile ayırabiliyorsunuz ya komiksiniz, uysal kediniz olacak -ki böyle bir garanti asla yok- egonuzu tatmin edeceksiniz diye o hayvanların damızlık olarak kullanılmasına da destek olmaya devam edin. Son olarak ben de bi gözlemimi söyleyeyim, gördüğüm kadarıyla tüm cins kedi sahipleri de şovu amma seviyor, tekir sahipleri de çok mütevazi oluyor:)

Kedimiriltisi

Genellememek lazım benim kızım british ama asla kendini sevdirmez hırçındır. Ama çopu arkadaşımın tekir kedileri kucağımdan inmezler: tamamiyle kedinin karakteriyle ilgili.

Naruto88

Gerçekten insanları anlamak mümkün değil? Masumane bi soru sordum, cinse özel mi yoksa karakter
mi diye, yazılan hakaretlere bak!!! Ben burada tekir kedilere de kötü bişey yazmadım. Fakat insanlar nasıl bi triplere girdiyse ilginç! Evde kuşta besledim, ama nasıl ki çeşit çeşit kuşlar var, ve insanlara yaklaşımı o derece farklı ise, şimdi kedi için sordum. Tamam sağolun öğrendim, cinsle türle alakalı değil, karakterle alakalıymış. Ama hakaret eden arkadaşlar cidden lütfen biraz terbiye!!!

Linsenpai

Safkan Ankara kedim vardı anneden kesilince alıp (sahiplenip) prenses gibi bakmama rağmen hergün cehennemi yaşatıyordu bize. Eve korkudan misafirlerin bir daha gelmemesini geçtim en çok bize saldırıyordu. Neredeyse gözümü kaybediyordum onun yüzünden elimi uzatıp sevmeye çalıştığım bir gün. Veteriner bile dedi değiştiremezsiniz karakteri bu diye. Şuan halamda o kedi, koşup oynadığı kapalı bi bahçesi ve 3 kedi bir köpek kardeşi olmasına rağmen hala da saldırgan. Birkaç ay önce başka bir kedi sahiplendim beyaz tekir ve cins kedi değil. Sokakta dayak yemiş olmasına rağmen dünyanın en uysal en sevgi dolu kedisi diyebilirim. Apse tedavisi için veterinere götürdüğümüzde bir miyavını bile duymadım. Kısaca tamamen karakter işi. Ama sokaktan, barınaktan kurtarılan kediler illa daha şükran duyuyor.

BalliBadem

Hayır benim kedimde hep peşimde uslu tüy dökmesi daha az kucağımda durur (diğer kedilere kıyasla) sadece cins kediler daha haraketsiz diye biliyorum karakterle alakalı çok hırçın cins kedilerde var hepsi kedi sadece tipleri farklı bide cins kedilerde ırka özel rahatsızlıklar oluyor

sarmanbirkedi

Gerçekten hiçbir anlamı olmayan bir soru. Sadece geçmişte x kedisiyle y kedisi ciflesti ve tonton yanaklı british oluştu . X kedisiyle z kedisi ciftlesti tekir kedisi oluştu. Yani karakterle ne alaka gerçekten beynim yandı