Taze Et İçeriği Olan Yavru Kedi Maması?

sanslibuyuyor

kedim yedi aylık bu zamana kadar nd verdim tanıdığım bir petshop vardı ve oradan alıyordum yani normal fiyatından daha uyguna alıyordum ama artık kedim mamanın yüzüne bakmıyor bugün bonacibonun yavru kedi maması numunesinden verdim neredeyse tabağı yiyecekti sevdi baya ama içinde taze et yok tavuk unu var bu da bana iyi gelmedi sizin fiyat performans olarak beğendiğin nd ve proplan dışında taze et olan yavru kedi maması öneriniz neler

65 CEVAP

srplzngl

mama içerik etiketinden yazanlardan ibaret değildir. o mamalarda isterse %90 et olsun yine de tehlikeli olabilirler (bkz. champion pet foods (acana, orijen)). ne eti olduğunu söylemelerine bile gerek yok. büyük markalar doğru düzgün denetlenmiyor bile.

https://truthaboutpetfood.com/millions-of-roaches-with-no-regulatory-enforcement/

https://www.google.com.tr/amp/s/truthaboutpetfood.com/greenpeace-talks-about-whiskas-cat-food/amp/

sarmanbirkedi

Kitten mamalar daha besleyici ve taneleri daha küçük. Kediniz saglikliysa ve taneleri kirabiliyorsa sıkıntı yok

sanslibuyuyor

karıştırmayı deneyeyim o zaman teşekkürler

sanslibuyuyor

@787891 nd nin yavru kediler için tek bir çeşitini bulabiliyorum

sanslibuyuyor

@sarmanbirkedi acaba ne zamandır bonacibo kullanıyorsunuz bir zararını gördünüz mü kedim gerçekten iştahla yedi bayadır kuru mamayı böyle yediğini görmemiştim ve umarım içinde gaga tüy yok derken doğruyu söylüyorlardır mysticeye de bakacağım şimdi

sanslibuyuyor

@Sselin1 keşke numunesi olsaydı benimkisinin sevip sevmeyeceğinden de emin değilim çok seçici mama konusunda yaş mamayla karıştırıyorum nd yi tek tek yaş mamayı ayırıp kuru mamaları bırakıyor proplan ve nd yi çoğu kedi sever benimkini sevmiyor şimdi mama değiştirdiğimde 2 kiloya yakın nd mamayı sokaktaki bebişlere vericem

sanslibuyuyor

@shaco maalesef bütçem acanaya yetmez :(

sarmanbirkedi

1 yıldır falan michoyla değişimli veriyorum. Bonacibo yediği zaman tüy dökülmesi minimuma iniyor, kakasi normal ve sık sık acikmıyor, gayet sağlıklı yani ama kuzulusunu kullanıyorum kuzulu daha iyi.

sanslibuyuyor

@sarmanbirkedi kedim 7 aylık kuzulu sanırım yetişkin kediler için

sanslibuyuyor

@ireminc yavru mamasından sıkılacağı hiç aklıma gelmemişti 12 aya kadar yavru maması vermem gerektiğini sanıyordum petshopuma gidip yetişkin maması çeşitlerine bakacağım

BalliBadem

@sarmanbirkedi
Whiskas ta %20
Purina one da %16
Proplanda %15
Kurutulmuş et var içeriklerine bakmadan yorum yapmamanı öneririm

sarmanbirkedi

Yüzde 15 kurutulmuş et olan proplanı kullanacağıma yüzde 44 kurutulmuş protein olan bonaciboyu kullanmak nin kat daha iyidir. Daha önce de dediğim gibi kurutulmuş olması maalesef onu masum yapmıyor.

sanslibuyuyor

@sarmankedi içeriğinde kuzu eti %17 , kurutulmuş tavuk proteini diyor ama yani % 17 si gerçek kuzu eti demek değil mi bu analiz değerlerinde de %40 protein diyor ben %40 17 lik kısmını kuzu eti olarak anlamıştım öyle değil mi

sarmanbirkedi

Sorunuzu anlamadim

Alaracatlover

Sarmanbirkedi eğer benim yazdığımı diyorsanız ben seçiçilik nedeniyle yazdım