Taze Et İçeriği Olan Yavru Kedi Maması?

sanslibuyuyor

kedim yedi aylık bu zamana kadar nd verdim tanıdığım bir petshop vardı ve oradan alıyordum yani normal fiyatından daha uyguna alıyordum ama artık kedim mamanın yüzüne bakmıyor bugün bonacibonun yavru kedi maması numunesinden verdim neredeyse tabağı yiyecekti sevdi baya ama içinde taze et yok tavuk unu var bu da bana iyi gelmedi sizin fiyat performans olarak beğendiğin nd ve proplan dışında taze et olan yavru kedi maması öneriniz neler

65 CEVAP

sarmanbirkedi

Ne proplanda ne royal caninde ne whiskasta ne purina oneda gerçek et var lütfen iceriklerine bakmadan yorum yapmayın. Gerçek et olanlar ve benim bildiğim sadece bunlar: nd,acana,orijen,fitmin,instinct,natureadır. Bunlar arasından kullanın kullanacaksanız. Fitmin purity çok öneriliyor

LadyAndCat

SarmanBirKedi;
Siz Bona Cibo kullanıyorsunuz ve evet içinde gerçek et yok.
Yanlışınız var: Sayılan mamaların içinde ET var.
Pro Plan, Purina One, Whiskas, Royal Canin, Brit, Matisse, Profine...
Hepsinde et var. Kurutulmuş, dehidre edilmiş veya ham.

bmcat

Matisse, Brit Care, Sanabelle, Brit Premium, Bozita, Profine bu mamalardan deneyebilirsiniz hepsi gerçek et içeren iyi mamalardır.

LadyAndCat

Matisse, Purina One, Profine, Brit , Whiskas.

Faytekin

Acana Orijen Naturea olabilir .

Sselin1

Bence de N&D nin diger cesitlerini deneyebilirsiniz. N&D haricinde Uygun fiyatli olarak BRIT CARE var. Lilly ve sunny cesitleri haric hepsinde taze et bulunuyor ama her kedi sevmiyor eskiden atlaspet numune gönderiyordu ama artik göndermiyor :/

Anonymus915830

Hahahah hemen de nasıl yapıştırdınız bilgisizliği ama tebrik ederim sizin düşüncenizde olmayan birisi hemen bilgisiz oluyor anladığım kadarıyla ne kadar garipsiniz... Buyrun Whiskas tavuklu yavru kedi maması içeriği;

Et ve hayvansal yan ürünler (%38, kahverengi parçacıklar %4 tavuk içerir), Tahıllar, Bitkisel ve hayvansal yağlar, Sebze kaynaklı ürünler, Sebze protein ekstraktları, Mineraller, Sűt ve sűt űrűnleri (dolgulu parçacıkların içinde %0,7 yağsız süt tozu, %4 yağsız süte eşdeğer), Sebzeler (turuncu tanecikler %4 havuç, yeşil tanecikler % 4 bezelye içerir).

Hayvansal yan ürünler ne mesela, açıklamışlar mı? %38 kahverengi parçacık ve sadece SADECE %4 tavuk var içinde. Bu mu kurutulmuş, hidrolize edilmiş et? Ben öyle bir şey yazdığını göremiyorum. Neden içerik açıkça yazılmamış ? Belki de içinde sizin deyiminizle b*k var hahaha :D nasıl bu kadar güvenebiliyorsunuz ? Ya da nasıl her şeyin en doğrusunu bildiğinizi iddia ediyorsunuz anlamlandıramadım

Kaynak:
https://www.whiskas.com.tr/urunlerimiz/kuru-kedi-mamasi/whiskas-yavru-tavuklu

Proplan

Proplanı 7 aydır kullanıyorum tüylerine iyi geldi fakat burda proplanı sevmeyen çok arkadaş var ben gayet memnunum

Nd nin diğer çeşitlerini kullansanız numune isteyebilirsiniz

sarmanbirkedi

@LadyAndCat evet bonacibo kullanıyorum ve içinde gerçek et de olmadığını biliyorum zira bütçem buna yetiyor. Ama tekrar ediyorum nd,acana,orijen,fitmin,naturea dışında digerleri pancardan tütün da misira kadar bitkisel urun deposu ve kurutulmuş et yazması onları masum yapmaz. En azından bonaciboda düşük tahilli ve sadece pirinç ve mısır var.

@sanslibuyuyor firmaya mail attım tavuk unu ne dedim. Gaga,kemik,tüy vs yok sadece sakatat var dediler ama ne kadar güvenilir onu bilmiyorum ama tekrar söylüyorum bonacibo ve mystic o fiyata alabileceğiniz en iyi mamalar. Mystice de bir bakın

Zaten nd nin yetişkin mamaları yavru mamaların içeriğiyle nerdeyse aynı sadece mama boyutu büyük

Anonymus915830

Benim de kedim 7 aylıkken yavru mamasını yemiyordu artık, yetişkine geçiş yapmıştık N&D morina balıklı portakallıya, hala da severek yiyor bir sorun yok. Tabii mama geçişini kademeli yapın dikkat edin :)

LadyAndCat

İrem Hanım;
Whiskas için başlık açıp bilgi verdim. Whiskas için öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki içinde b*k var ! Whiskas’ın kötü bir mama olduğunu düşünmüyorum çünkü araştırdım. Benimle aynı fikirde olmayabilirsiniz çoğunluk gibi bunu da bilgisizliğe bağlıyorum.
Herkes istediği mamayı kedisine vermekte özgürdür.

Shaco

@ladyandcat whiskas çok tuzlu ondan dolayı yoksa benim kedim her şeyi yer pro plan olabilir ekonomik ve idare eder