Kedim Isırıyor Ve Gerçekten Zarar Vermeye Başladı Bana Artık

Suraemir

Arkadaşlar herşeyiyle ben ilgileniyorum mesela biraz önce yoruldu yattı güzel güzel seviyorum onu bi anda elimi bi tuttu bıraktıramadım burnuna vuruyorum yok zor bıraktırdım çizdi hatta kanadı şuan elim sürekli aynı davranışı yapıyor artık kızıp bağırıyorum yüksek sesle nasıl canım yandı anlatamam kızardı ve bir yeri kanıyor itekleyip vurarak bıraktırdım resmen köpek gibi saldırdı anlayamıyorum artık eşime yapmıyor böyle hayır kıyamıyorum da ama oyun oynattığım halde de böyle bundan sonra ben gidip sevmeyeceğim kendi gelsin sevdirsin bari hergün bir yerlerimi ısırıyor geçen kucağıma aldım gayet sakin konuşuyorum oğlum paşam gibi omzumu ısırdı sabrettim hayır diye bağırıyorum yere bırakıcam ısırmaya devam etti bir diş geçirdi ki sormayın zor attım yere kendini sevdirmek istemiyor ilgiden mi bıktı anlamıyorum ki ama can yakıcı olmaya başladı

64 CEVAP

Anonymus552223

Bu arada eşinizden korkup sizden korkmamasi oldugunu sanmiyorum problemin. Aksine kediler korktugunda daha cok saldirgan olur. Bence siz panik yapiyorsunuz o an ondan oluyor. Kendine guvenen hareketlerle ve ses tonuyla hayir demelisiniz:D el kol sallayinca daha cok saldiriyorlar

Suraemir

Göbeğinden sevilmeyi çok seviyor ama arada manyak severken yapıyor kucağıma alınca ısırıyor geliyor sevdirmeye seviyorum ısırmaya başlıyor git madem niye geldin diyorum :D şımardı cidden evet her miyavında ilgi gösteriyorum çünkü biraz kıymetimi anlasın oyuncakları var yok değil daha yeni iki tane aldım canı isterse oynar ben oynayalım dediğimde keyfi olursa oda deli bunlar ya köpeğime hayır dedim mi olay bitmiştir bunda o yok

Anonymus552223

Gobek konusu riskli. Bazen istiyolar ama tam tadina birakmayinca tirmigi yeme riski var maalesef

Gullls

Kediler bunu sık yapar.Hatta sevgi göstergesi bu harekete de fittin diyorlar :) Benim ellerimi hep kanattı fakat tırnaklarını keserseniz kanatamaz.Oyun oynamak istediği her zaman ısırıyor zıplıyor çiziyor kerata:) Kediler uysal değildir hele de tekir kediler merak etmeyin sizi seviyor:)

Feris

Lütfen sahiplendirmeyi düşünmeyin. Benim erkek kedim sürekli miyavlayan, kendini sevdirmeyen ve asla kucağa gelmek istemeyen bir kedi idi. Hatta sitedeki arkadaşlardan yardım istedim. Sonra enerjisini atamadigini ve henüz rutinini oturtamadigimizi farkettim. Üst üste bir kaç gece iyice oynattiktan sonra yemek verdim ve uyudu. Sabah uyandırmak için miyavlama davranışı da tepki vermedigimiz için azaldı. Kedime zaman ve alan tanıdım gün içinde ve oyun oynarken onu sevmek için zorlamadım ve inanın 3. günde mutlu,oyuncu bir kediye dönüştü. Uyumadan muhakkak kendini sevdirir oldu. Siz de kedinize biraz zaman ve ihtiyacı olan şeyleri verirseniz tekrar mutlu bir kedi olacaktır.

Suraemir

Kesiyoruz sürekli aslında ama çok çabuk uzuyor ya 2 hafta olmadı keseli aslında

Suraemir

Ha bizimki her sabah miyavlıyor bazen odanın kapısını kapatıyorum bıkıpta hiç tepki vermek istemiyorum brn uyanıyorum hadi eşim nöbetten çıkıyor o uyusun diye kapatıyorum kapıyı onun kapısının önünde miyavlıyor bazen gerçekten çok sinir bozucu oluyor ne zaman alışacak bakalım bizimki

Suraemir

Anlıyorlar tabi ki hemde gayet net ama takan yok :D

Suraemir

Sevmeyi hemen bırakıyorum kuyruğumu titretince falan ama bazen bir anda ısırıveriyor ciddi ciddi yani

Suraemir

Üstünlük sağlamaya çalışıyor bu konuda ısrarla bende bu gidişle onun kafasını ısırıcam sinirden ve nasıl oluyormuş diye sorcam :D artık sinir geldi valla ya geçen gün omzumu bırakmıyor birde hamileyim eşim falan görse bu ne oldu böyle bırak başkasına verelim çocuk olunca ne olacak diyecek ona korkuyorum zaten bebeği bir dakika savunmasın bırakamam bu böyleyken mazallah

GlsmKrpk

Benim kedimde aynı. Anneme ve yiğenlerime yapmıyor bana yapıyor . Severken ısırıp bırakmıyor. Sabah uyurken yüzüme atlıyor, ellerime ayaklarıma saldırıyor..
Evde tek kedi istediği gibi oynayamıyor belki onun kızgınlığıdır diyorum.
Alıştım o hallerine en güzeli yanınızda lazer bulundurmak ısırınca dikkatini dağıtmak

Suraemir

Lazerde iyi değilmiş ama yakalayamadığı somut birşey olmadığı için daha çok psikolojisini bozuyormuş ama böyle olmaz ki yarın bebeğim olacak eli ayağı oynamaya başladığında ona dokunacak belki onu da ısıracak ay o zaman eşimle uğraşması var birde Allah korusun

GlsmKrpk

O anlık dikkat dağıtmalık bi öneri sonra diğer oyuncakları ile oynatırsınız dilerseniz
Çocuklara zarar vermiyorlar. Yiğenlerim örneğini o yüzden verdim . Tabi her kedi bir değil.
Bu arada Rabbim sağlıklı güzel ömürler versin doğacak olan yavrunuza

GlsmKrpk

"Ayrıca evdeki bütün 'hayır' ları siz söylüyorsanız ondan da olabilir." Bu seçenekte olabilir.
Evdeki kapalı kapılara sinir oluyor kedim kapı kapatırsam ya da onu bi odadan alırsam direkt elime yapışır.

Suraemir

Haklısınız herşeyini ben yapıyorum oda bana herşeyi yapıyor gerçekten vurmak istemezdim ama öyle bir canımı yaktı ki bıraktırmakta zorlandım şımarmış olabilir evet miyavladığında bile ne oldu annem diye cevap vererek ben ona konuşuyorum her miyavladığında mams vermeye çalıştım her mutfakta ona da yiyebileceği bir sebze et vs bişey verdim bayağı şımarık oldu çocuğun bile her dediğini yaparsan dinlemiyor annesini haklısınız ve annelere nazı geçiyor insanoğlunun bile bizimkide bayağı azıttı