Kedim Isırıyor Ve Gerçekten Zarar Vermeye Başladı Bana Artık

Suraemir

Arkadaşlar herşeyiyle ben ilgileniyorum mesela biraz önce yoruldu yattı güzel güzel seviyorum onu bi anda elimi bi tuttu bıraktıramadım burnuna vuruyorum yok zor bıraktırdım çizdi hatta kanadı şuan elim sürekli aynı davranışı yapıyor artık kızıp bağırıyorum yüksek sesle nasıl canım yandı anlatamam kızardı ve bir yeri kanıyor itekleyip vurarak bıraktırdım resmen köpek gibi saldırdı anlayamıyorum artık eşime yapmıyor böyle hayır kıyamıyorum da ama oyun oynattığım halde de böyle bundan sonra ben gidip sevmeyeceğim kendi gelsin sevdirsin bari hergün bir yerlerimi ısırıyor geçen kucağıma aldım gayet sakin konuşuyorum oğlum paşam gibi omzumu ısırdı sabrettim hayır diye bağırıyorum yere bırakıcam ısırmaya devam etti bir diş geçirdi ki sormayın zor attım yere kendini sevdirmek istemiyor ilgiden mi bıktı anlamıyorum ki ama can yakıcı olmaya başladı

64 CEVAP

Suraemir

Ay valla bilmiyorum ben normalde de pek çıkmıyordum hamileliğimin son aylarındayım oynatıyorum da onu kendi de oynuyor canı isteyince hatta ben oynatmaya çalışıyorum oltayla onun canı istemiyor bazen valla anlamak zor

altininannesi

@Suraemir Ben de ablamla yaşıyorum ablamı ne ısırıyor ne de ona eziyet ediyor sanırım kime nazı geçtiğini bildiğine yapıyorlar :D @poughkeepsie bir anda evlere kapanmamız bizim de süreci endişeli ve stresli geçirmemiz onlara yansıyor olabilir haklısın

sarmanbirkedi

İyiki nos hiç değişmedi yine aynı tembel

Suraemir

Yok ya bekliyorum hayır diyip daha çok diş geçiriyor üç defa bekledim hayır diyerek dişimi sıktım resmen en son hayır yapmayacaksın dedim daha çok geçirdi zor bıraktırdım ısrarla tepeme atlıyor bırakayım biraz ilgiyi anlasın sürekli gelip gidip ben ona laf atıyorum napıyosun diyorum sarılıyorum ondan oluyor bunlar :D

Suraemir

Oyuncakları var ama oynamıyor sıkılıyor sürekli de yeni oyuncak almakta bence iyi değil çocuğa bile alınca yine oynamıyor oltayla oynatayım diyorum ondan da sıkılıyor kendi cüzdanımın tüyünü çıkartıp bağladım iki gün oynadık üçüncü gün yok fare var çıngıraklı oyuncaklar var top yapıyorum çıngıraklı top alıyorum zilli ya da değişik birşey yok yani ben napayım gündüz bi ara oynadı kendi bayağı koştu falan

Bulutcemre

Bence kedide problem yok. Sorun sizde .Öncelikle ne kadar vurmak önerilse de vurmak bence yanlış. Evladınız o vurulur mu hiç. Ayrıca bebeğiniz olsun olmasın kedi ona zarar vermez.Bir evladınız diğer evladınızdan üstün değildir. Kedinizi sahiplendirmeyi düşünmek bile çok yanlış. Bebeği de verin o zaman.Ikisi aynı şey. Kediniz yeterli sevgi veya ilgi görmüyorsa böyle davranabilir. Bence davranışlarınızı gözden geçirin. Sizi eleştirmiyorum. Benim evladım da agresif olsaydı acaba ne yaptım da böyle kızdı bana çocuğum derdim

GlsmKrpk

Aynı davranışı sergileyen kedim var ve her türlü yöntemi denedim. Sorunun bizde olduğunu kendi açımdan düşünmem.
Buradaki sorun benim sorunumla aynı. Oynarsakta ısırık diyoruz kendi haline bıraksakta. ( Sabahın 4 yatarken üstüme atlayıp ısırma moduna geçiyor ) kedimin hayır komutunu bildiğine de eminim. Ama inatla saldırıyor belki evde başka kedi olsa ona saracak. Çoğu delidir ne yapsa yeridir demelik .

Bulutcemre

Yani demek istediğim illa bir sorun bulunacaksa kedide değildir. Çünkü insanlar sorunu kedide görüp onu kolayca hayatlarından çıkarmaya veya evden göndermeyi göze alıyor.Bizim evlatta çok uslu değildir bu arada:) Ama ben evladına toz kondurmayan annelerdenim galiba.Kıyamıyorum.

Katya06

Kedim çok ısırıyor demek bir sahiplendirme sebebi değildir. Bunun adı evcil hayvanımı aldım ama benim istediğim gibi çıkmadı (bu bir mal değil can) o yüzden şimdi başkasının VİCDANINA TERKEDİYORUM demektir.

Zeke

Daha dün kedimi kucağıma aldım diye burnumu tırmaladı. Hayatta yapmaz böyle birşey. Kuyruğuyla falan bile oynamama izin veren bi kedi normalde.
Nedensizce bi gergin cidden. Dolunay bunları mı etkiliyor ne:D

Neyse, bunu yapar yapmaz poposuna iki parmağımla ittirir gibi dokundum. Bi de burnuna bi pıt.
İstemediğim şeyleri her yapışında aynı tepkileri vere vere öğrettim kızdığım zamanları.
Sonra anında döndüm gittim. Nasıl yalvarır gibi miyavladı kapıda. İçim gitse de hayır git dedim anlasın diye.
Ama 1 2 saat sonra yanına gittim hemen kucağıma atladı sürtündü sevdirdi kendini, kucağımda da hareketsiz yattı:D
Ki ben evimde beslemiyorum. Bahçede beslediğim, iyi bakmaya çalıştığım kedişlerimden birisi bu.

Demem o ki tepkileriniz keskin olunca eşşek gibi anlıyorlar. :)
Şşt hayır falan deyin. Yemin ederim hayır dediğim an her ne yapıyorsa bırakıyor hepsi de.

Katya06

2 buçuk yaşındaki yeğenim kedilerle büyüdü. Aşamalı olarak alıştırdık eve ilk getirdiğimiz gün bebeği koklattık, yavaş yavaş odaya girmelerine izin verdik, zarar vermedikçe hem kedilere hem bebeğe müdahale etmedik. Bazen oyun oynamak için sıkıştırdığında kediler küçük bir ısırık atıyor (bence çok tatlı olduğu için bir kıt alıyorlar :D) ama bunlar sorun değil sahiplendirmek için bir sebep hiç değil. Sonuçta kedilerde bir bebek, çocuk bizim gözümüzde. Kedinizi almadan önce ilerde bebeğim olacak ne gibi sorunlarla karşılaşırız diye düşünmeniz gerekirdi.

Bulutcemre

Sorun sizde:bizim davranışlarımız doğrultusunda karakterleri veyahut davranışları şekillenebilir demek.Ayrıca her yorumumda neredeyse sizi eleştirmiyorum diye belirtiyorum ama onlarla yaşamadığınız için karşılıklı davranışlarını tamamen bilemem .Sadece olayın 'bence' kısmını yazıyorum. Kimseyi yargılamak haddimize değil tabiki.Anlatmak istediğim buydu.Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez ama yoruma açık bir soru ise fikir belirtebilor

Suraemir

Zeke bazen anlam veremiyorum bende uyurken seviyorum bazen kafasını sorun yok bazen de hart diye geçiriveriyor dişlerini elimi oynattığımda elimi av olarak görüyor sanırım bu yüzden de olabilir oda tamamen eşimin suçu sevmek için elini oynatıp onu çağırıyordu belkide benim elimi öyle görüyor

LadyAndCat

Bu arada şimdi anlaşıldı durum:
“ elimi oynattığımda elimi av olarak görüyor sanırım bu yüzden de olabilir oda tamamen eşimin suçu sevmek için elini oynatıp onu çağırıyordu belkide benim elimi öyle görüyor”
EVET KESİNLİKLE
**HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM.
LÜTFEN KEDİNİZİ EĞİTİN.
Ona öğretin. Çok akıllılar ve öğreniyorlar emin olun. **

  1. Gün içinde dışarıyı izleyebildiği en az bir penceresi var mı??
    Yoksa derhal ona yer yapın.

  2. Elinizle değil oyuncakla oynatın.
    El sadece sevmek ve onun yalaması için.

  3. Kızdığınızda poposuna hafifçe vurabilirsiniz ben yapıyorum. İşe yarıyor hemen teslim oldum pozisyonuna geçiyor :D

  4. Oyuncaklarıyla kendi oynuyorsa iyi ama siz oynatıyorsanız alışkanlık gereği kendi oynamaz. Tutmalı yakalamalı oyunlar oynatın. Bizim favorimiz çok basit bir şey : Büyük şişe kapakları. Atıyorum getiriyor. Bu şekilde 15’er dakika ile 1 saat arası oynadığımı bilirim...
    LÜTFEN BU DEDİKLERİMİ UYGULAYIN. DEĞİŞİMİ GÖRECEKSİNİZ. BİZ İNSANLAR BAZEN YANLIŞ DAVRANIYORUZ KEDİ/KÖPEKLERİMİZE KARŞI. DİLLERİNİ DE ANLAMADIĞIMIZ İÇİN NERDE HATA YAPTIĞIMIZI ANLAMAK ÇOK ZOR OLABİLİYOR. ÖNEMLİ OLAN DOĞRU DAVRANIŞLARI GELİŞTİRMEMİZ VE ONU DA KENDİMİZİ DE EĞİTMEMİZ.

Suraemir

Bu arada kısır değil bir kaç veteriner de bir yaşını beklemeyi uygun gördü burada okuduklarımda ise kilosu iyiyse yaptırılabilir diyor ama ben yaşını bekleyeceğim Ağustos'ta dolacak yaşı aslında bu konuda araftayım ama yine de bekleyeceğim