Kedim Isırıyor Ve Gerçekten Zarar Vermeye Başladı Bana Artık

Suraemir

Arkadaşlar herşeyiyle ben ilgileniyorum mesela biraz önce yoruldu yattı güzel güzel seviyorum onu bi anda elimi bi tuttu bıraktıramadım burnuna vuruyorum yok zor bıraktırdım çizdi hatta kanadı şuan elim sürekli aynı davranışı yapıyor artık kızıp bağırıyorum yüksek sesle nasıl canım yandı anlatamam kızardı ve bir yeri kanıyor itekleyip vurarak bıraktırdım resmen köpek gibi saldırdı anlayamıyorum artık eşime yapmıyor böyle hayır kıyamıyorum da ama oyun oynattığım halde de böyle bundan sonra ben gidip sevmeyeceğim kendi gelsin sevdirsin bari hergün bir yerlerimi ısırıyor geçen kucağıma aldım gayet sakin konuşuyorum oğlum paşam gibi omzumu ısırdı sabrettim hayır diye bağırıyorum yere bırakıcam ısırmaya devam etti bir diş geçirdi ki sormayın zor attım yere kendini sevdirmek istemiyor ilgiden mi bıktı anlamıyorum ki ama can yakıcı olmaya başladı

64 CEVAP

sarmanbirkedi

Son zamanlarda sitede gun de üç dört defa kedim agresfilesti/saldırgan oldu gibi başlıklar açılıyor. Gerçekten neden olduğunu merak etmiyor değilim.

altininannesi

Nedendir bilmiyorum ama şu sıralar kızım da öyle.Başka kimseye agresif değilken bana aşırı agresif.Isırıp bırakmıyor,ben uyurken ayağımı ısırıyor patiliyor,bir de ısırırken iyice dişlerini geçirmeden de rahat edemiyor galiba :D ben dönemseldir belki diyorum ama sadece bana yapması da garibime gidiyor.

poughkeepsie

Valla onların da psikolojisi bozuldu bence, bizim stresimiz onlara da geçti. Kötü enerji yayıyoruz resmen onlardan da dönüt alıyoruz bence çünkü bu kadar agresif kedinin başka bi açıklaması olamaz

poughkeepsie

Merak etmeyin bebeğinize zarar vermez. Öncelikle kedinizin tırnaklarını kesin, benim tavsiyem bir süre ilgi göstermeyin. Mamasını verin, kafasını okşayıp yanından geçip gidin ama kucağınıza alıp sevmeyin iletişim kurmayın eskisi gibi. Kediler böyle durumlarda gelip ilgi çekmeye çalışıyorlar. Belki şımarmıştır :) Eşinizi genel olarak sizden daha az gördüğü için ona böyle yapıyor olabilir. Ayrıca evdeki bütün 'hayır' ları siz söylüyorsanız ondan da olabilir. Karışmayın, bulaşmayın, yapmaması gerkeen bişey yaptığında direkt yere indirin veya önünden alın o şeyi. Bakalım bu sefer nasıl davranacak

Suraemir

Sahiplendiremem ay çok üzülürüm ne emekler veriyorum ona kendim yaş mama yapıyorum sürekli kendi çocuğum gibi ama olurda bebek olduktan sonra aşırıya kaçan bi hareketi olursa annemlere gönderirim bir üzülür iki üzülür biraz sakinlerse bebek biraz büyüyünce alırım

Suraemir

Ya severken yapıyor bunu hep ben ona kızınca bazen ayağıma atlıyor ısırmak için daha çok bağırıyorum sabrediyorum ama kolum cidden aşırı yanıyor şuan sahibi beni olarak görür mamasını suyunu herşeyini ben yaparım gidip eşimin yanına yatmaz bana gelir ama bana niye böyle anlam veremiyorum hayır diyip bırakmasını bekliyorum sesli hayır diyorum daha çok yapışıyor inan zor bıraktırdım pitbul gibi kitledi resmen beni şaşkınım yani bu aralar daha sık yapıyor burnuna vuruyorum hiç korkmada yok yani masaya çıkmamayı bile öğrettim de hayvan bunu öğrenmemekte ısrar ediyor resmen

Suraemir

Altininannesi bizimkide öyle eşimden daha çok korkuyor sanırım ben o kadar kızmama rağmen ve mamasını ben vermeme rağmen yok anam benden korkmuyor hayvan

Suraemir

Ben hep evdeydim zaten ama bugün hiç sevmeyeceğim onu sevdirmeye gelirse de kolumu göstereceğim anlasın biraz ya herşeyi anlıyorlar o kadar eminim ki ama kanıtlayamam :D

Shaco

kedilerde saldırganlığın en baş sebebi korku ve can acısı olur ama bunlar yoksa başka sebeplerdende kaynaklanabilir kedi pskolojisini anlamak zordur ama birkaç bildiğimi söyleyeyim
-etrafında başka bir kedi olduğunda gerginlikten dolayı agresfiliğini genelde sahibine yansıtır

  • korkuyla ve sevmemekle bağdaştırdığı bir cisim etrafında olabilir
    -oyun oynarken hırs yarışı yavru kedilerde olur ve yanlış hamleler karşı kedinin istemeyeceği davranışlar onun hoşuna gitmemiş canı istemyor olabilir.
    -erkek kedi dönemine girmiş olabilir çünkü dişilerle çiftleşirken enselerinden sıkıca tutarlar bu denemeleri sizinlede uygularlar
    -canı acıdığı için hırsını size yada eşyalara vuruyordur

    ve kedinize doğru oyunu gösterin kedi oyun çubuğunla yada fareyle olabilir

ZehraBulutt

Siz çok şımartmışsınız o yüzden eşinizi değil sizi ısırıyor. Isırınca kızıp, bağırır, vurursanız daha çok hırslanır, dediginiz gibi köpek gibi saldırır. Canınız yanıyormuş gibi aaayyy diye bağırın, bırakmazsa yüzüne üfleyin bakın nasıl bırakacak. Benim kedim tam bir pitbulldu bu iki yöntem onun üzerinde denenmiş ve garantilidir :) İkınci kediyi sahiplenince artık beni ısırmayı bıraktı, çünkü diğer kedimle dövüsüp bogustukları için bana enerjisi kalmıyor :)

poughkeepsie

Bunları yaparken ondan tamamen kopmayın ama dediğim gibi gün içinde kafası sevin uyurken yavaş yavaş okşayın kendi isteği ile gelirse aşırıya kaçmadan ilgilenin ama bu her zamankinden az olsun ki bi farklılık var moduna girsin

sarmanbirkedi

Gerçekten sizi anlıyorum yardımcı olmak istiyorum ama yapacak bir şey yok buradan. Eğer gerçekten olmuyorsa sahiplendirmeyi düşünmelisiniz. Ayrıca youtubeye benim belalı kedim yazın ve üç dört bölüm izleyin yardımcı olur

BalliBadem

Badem de bu aralar gergin garip davranıyor sanırım şu an kedilerin hepsi aynı

Shaco

ellerinizin yada ayaklarınızı oyuncak olarak görmemeli başka oyuncaklarla oynamalı

Anonymus552223

Sevdirirken bile artik sevdirmek istemedigi bir an geliyor kedilerin o zaman birakmalisiniz.veya hoslanmadigi bir yere de dokunmus olabilirsiniz. Karin sirt kuyruk gibi.sadece gidisindan sevin. Az once benim manyak kedim de mesela kucagimda yatarken tirnagi kazaga takildi sonra kacmaya calisirken kolyemi kopardi. Ben bu sirada durdum sadece panik yapsam beni de yolacak cunku