Acilllllll

Zeke

Merhaba bahçedeki kızımız bahçedeki kutuya doğum yapmış ancak ben temiz kutuya almak istiyorum.
Bebekleri de anneyi de balkona almak istiyorum.
Ne yapmam lazım?
Kızım bana aşırı alışık, çok güveniyor. Bebeklere dokunmak konusunda yine de endişeliyim.
Zaten doğumu 2 saat içinde olmuş çok küçükler yani :'(
Ay ne yapabilirim acil bilgi verir misinizzzz

75 CEVAP

NSukun

Komple kutuyu başka yere taşıyacaksınız yavruları alipyeni kutuya bırakıp anne içine girmeden götürün balkona anne ile birlikte taşımak zor olur çünkü ağır olacağı için

NSukun

Memeyi zaten hemen hemen hiç bırakmıyorlar ilk günler alın götürün anne yanlarına gelince memeye yakın bırakın onlar bulur yolunu

NSukun

Bilirim o hissi bende yeni yaşadım :)))

Zeke

Yanına temiz su ve mama tabağını koydum ama sanırım bugün bir şey yemez.
Ödül çubuğum var acaba onu versem yattığı yerden yer mii:)

NSukun

Kuru mamayı da kutunun içine bırakın kutudan çıkmaz yarın mümkün olursa ciğer havuç patatesle güzel bı yemek yapın yedirin

anjelik123

Yağlı yiyecekler süt yapıyor diye biliyorum ki ben denemiştim iişede yaramıştı (balık kızartması) hem seviyor hem süt açısından

Zeke

@anjelik123 kızartma vermek doğru değildir diye biliyodum ama:/
Bakayım bi araştırayım.:)
Kuzum acıkmış ödül çubuğunu yaladı yuttu gözlerime baktı. Öylesine birkaç tane mama koydum onları da yaladı yuttu kıyamam:( yanına koydum birazını yedi kuzucum şimdi rahatlamıştır..:) yarın yaş mamasını ellerimle yediricem

Zeke

@Faytekin hahaja iyi yapmışsınız:D
Bizimki bana yine yakındı ama direkt burnumun dibinde olursa daha iyi olur diye getirdim:) çok şükür sorunsuz hallettik..
Benden de hiç rahatsız olmadığını tahmin ediyorum çünkü hiç hırlamadı öyle. Umarım yanına gitmelerim başını okşamalarım mutlu ediyordur fındığımı.

Bu arada çok teşekkür ederizzz hepsine aminnn :))

anjelik123

Canı acıdığını sanmıyorum. Mırıldanma varmı belki hoşuna gidiyor olabilir.
Yağlı şeylerin çoğu zarar. eski vetimiz önermişti kedimde severek yiyordu haftada 3-4 kez veriyordum yavrularda tosuncuk olmuşlardı zaten.

Zeke

@anjelik123
Dün gece bunu yaparken mırıldanıyordu da. Mutlular diye düşündüm ben de.
Ama bugüne de devam edince endişelendim :/ şuanda mırlama sesini duymuyorum ama gündüz ortam daha gürültülü diye duymuyorumdur belki.

Canı acımıyordur dimi ya :( şaşırdım kaldım :((

Anonymus552223

Az once bir yazida annenin memeleri zarar gorurse papatya cayiyla kompres yapin diyordu. Simdilik gerek yok ama bi kac gun sonra baslarsiniz

Zeke

Çekebildiğim bazı fotoğraflar:)

Anonymus552223

Anne alacali olunca yavrular da rengarenk. Umarim guzel gelecekleri olur.

ZehraBulutt

Belli oluyor ama yanılma payı olabilir tabi. İnternette nasıl anlaşıldığıyla ilgili açıklamalar var. 3 renk olan kesin kız onu baz alarak diğerlerininkini de anlayabilirsiniz.

ZehraBulutt

Bence sarman ve gri olan erkek, öyle hissediyorum :)