Kedime Nolduğunu Anlamıyorum Lütfen Bakın

Kedim bizim pencereye gelen sokakta beslediğim bir kedidir bu kedi hamileydi doğuma yakındı 3 gün yoktu sonra midesi inik bir şekilde geldi dün doğum yaptı galiba dedim yemeği verdim falan 1 saat sonra hareketsiz olduğunu gördük nasıl desem zor yürüyor gibi mide tarafına dokununca canı acıyor hiç anlam veremiyorum neyi var acaba yavruları nerde bilmiyorum yürümeye mecali olmadığı için gidemiyor acaba doğur Muşmudur bilmiyorum ama midesi biraz inmişti ve kanama olmutşu lütfen acil geri dönüş yapılsın

58 CEVAP

dilaraxx

içeride yavru varsa kendi kendine toparlayamaz,zehirlenebilir

Bulutcemre

Veterinere gitmelisiniz bence. Bu sanki evde çözülecek bir durum değil gibi.Bir uzman gözüne ihtiyaç var

dilaraxx

yavru kalmış olabilir mi içeride doğum yaptıysa?

Funda1311

Doğum esnasında içerde eş yada hala doğmamış bebek olabilir gücünüz yeterse veterinere götürün yetmezse bırakın kendi haline toparlar yemek verin mümkünse sıcak bir yere alın ama olduğu yerden çok uzaklaştır mayın yavruları için gitmek isteyecektir

bbeyzvv

ya yavrulardan biri içerde kaldı ya iç organları hasarlandı ya da doğum yolu tıkantı karnındaki şiş sudur suyu tamamen aktı ama çocuk gelmedi doğum olduğunu sanmıyorum şeyine bakın kan olması lazım doğum varsa ama doğum olsa ölse yavrusundan ayrılmaz kediler

Hepsini okudum ancak bizim burası küçük memleket olduğu için veteriner yok hepsi büyükbaş hayvanlara bakıyor bu kedinin şeyinde kan var en son baktığımda birazcık yine akmıştı kedi fotodaki gibi öyle yerde kalkıyor dışarı çıkıyor ama çok zor gidiyor engelli gibi ayaklarını fazla kullanamıyor

bbeyzvv

ayrıca karnı pek inmiş gibi değil belki de doğum yeni başlamıştır bazı doğumlar çok zordur 1 gün süreni bile var lütfen karnını okşayın onu rahatlatmaya çalışın

Zeke

Doğum başlamış olur beyzanın dediği gibi.

Karnı inik diyorsunuz ya, doğum başlayınca karın aşağıya iner.
Onu incitmeden dokunabilir misiniz karnına?
Eğer ki boşsa doğum yapmıştır ve büyük bir sıkıntısı vardır.
Fakat doluysa (kesinlikle hissedersiniz doluysa) o zaman doğum yeni başlıyodur.
Ona temiz bir kutu ayarlayabilirsiniz bu durumda.
İnşallah doğumu yeni başlıyodur :(

Bulutcemre

En yakın veterinerin telefonunu bulup arayın bence. Hatta en kısa zamanda ya siz onlara gidin ya da onlar size gelsin. Hayatî bir mesele.Ölmesini bekleyecek değilsiniz

Bulutcemre

Çok zor bir durum. Eğer durumunuz müsaitse para da teklif edin.Ve yine de bir baytara gösterin belki faydası olur. Gelişmeleri aktarın lütfen meraktayız

sirinmiyavv

kedinin son durumu nedir umarim iyidir

bbeyzvv

sıkıntı o zaman gerçekten büyük ve sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok bi veterineri arayıp (başka yerden) durumu detaylıca anlatın belki bir ümit bir şey olur

Zeke

Doğum başlamış olabilir*** beyzanın dediği gibi.

bbeyzvv

evet elinize yavru geliyorsa gelmektedir gelecek olan :))) umarım öyledir çok üzülüyorum burda çaresiz hayvan görünce

Zeke

Lütfen bizi de bilgilendirin buradan