Kedim Ciftlesme Dönemine Girdi, Ne Önerseniz ?

qazi28

Değerli arkadaşlar kedim 1 yaşına yaklaştı ve artık saga sola işaret bırakmaya başladı :) Komşumuzun dişi kedisi var ve çiftleştirmeyi düşünüyoruz. Sizce hemen böyle bir şey yapmak sakıncalı olabilir mi ? Benim kediminin mi oraya gitmesi daha olur yoksa dişi kedinin gelmesi mi ? Kedilerin ilk karşılaşmasını nasıl ayarlamalıyız? Yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim ????

61 CEVAP

Anonymus552223

Umarim bu aileler gercekten dediginiz gibi kedi sevgisiyle tanişir ve sabirla bakanlardan olur. Yoksa kedinizin soyu kendini sokakta bulabilir:( önyargili da olmak istemiyorum, benim annem de o evine asla kedi sokmayacaklardandi

blue_hpood

bayım, buradaki insanlar yoruldu artık diğerlerine anlatmaya çalışmaktan. yargılamak ya da başka bir şey değil kimsenin amacı.. yoruldu insanlar açıklamaya çalışmaktan.. üstelik öneri istemişsiniz, herkes önerisini yazıyor zaten, kısırlaştırın. benim önerim, kısırlaştırın, yukarıda da yazmışsınız, akrabam dediğim kişiler normalde hayvan sahiplenmeyi düşünecek kişiler değil, olumlu sonuç almayı düşünüyorsunuz, olumsuz sonucu da var. yavruların sokağa gitme ihtimali var yani.. yapmayın, benim önerim bu. mantıkla düşünün. onun yavruları, onun soyu.. böyle bir şey yok. buradaki insanlardan en iyi böyle öneriler alırsınız, kısırlaştırmanızı önerirler.

ZehraBulutt

Akrabanıza sokaktan bir yavru getirip bu benim kedimin yavrusu deseniz nerden bilecek, dna testi mi yaptıracaklar, hani maksat sadece kedi sevgisi aşılamaksa.

iremgunduz

sorduğunuz soruya cevap alamadığınız için yakınmışsınız kendinizce haklısınız belki ama olası bi durumu engelleyebiliceğini düşünerek fikirlerini belirtiyo herkes

Bulutcemre

Son kez yazayım içim rahat etsin. Soyun devamı illa kanla olmaz,gönülle de kurulur. Yani başka bir kedi de olur .Bence böyle zor bir süreci yaşatmayın onlara.

Zeke

Buradaki herkes bu motivasyonu anlıyor zaten. Oğlunuzdan sonra kedilere bakışları değişmiş, çok normal. Herkesinki benzer hikaye.
Bu da benden size hayatınızın her noktasında kullanabileceğiniz tüyo olsun, sizi seven insanlar sizin gerçekten sevdiğiniz ilgilendiğiniz her şeye(insan,hayvan,bitki,eşya) sıcak bakmaya başlar. Sizin gözünüzden dinledikçe ısınırlar.
Yani ailenize gidip örnek veriyorum sokakta yavru kedi buldum harika bir şey diyin, 2 video atın, ısınmayacak anne baba tanımıyorum.
Ha ısınmıyorlarsa sizi sevmiyorlardır:D
Şakası bir yana, anladığım kadarıyla ondan bundan şundan ziyade "siz" kendi oğlunuzun çocuğunu istiyorsunuz.
O sebeple ne desek savruluyoruz :)
Ne diyelim evinize gelip kedilerin aralarına yatacak halimiz yok.
Anlatıldı bu kadar. Anlamak isteyen anladı, istemeyen yoluna bakıyor. Hayırlısı olsun.

ferolet

Evine hiç kedi sokmayacak insanlar vs. Diyorsunuz ama gerçekten kedilere nasıl bakılacağından emin misiniz, doğru bir karar mı iyi düşünün derim. Benim babam da tamamen karşıydı annem ise tepkisizdi ama evimize soğuktan donmak üzere olan annesiz bir kedi aldık şimdi gayet de seviyorlar. Bu fikre de alıştılar. :)

blue_hpood

zaten sokaktakini sahiplenmeyip çocuğunu sahiplenmeyi düşünen insanlar ne kadar hayvansever olabilir.. siz bilirsiniz yine de

Bulutcemre

Bir sorun bakalım oğlunuza bu kötü dünyaya çocuk getirmek istemiyordur belki.

Aysenmstura

Arkadaşlar sokaktan gelecek kedi SOKAK KEDİSİ olacak kendi yavrusu ev kedisi olacak o yüzden

Bulutcemre

Bu soruya başka öneri gelmez çünkü cevap aynı.

ferolet

Bize kızmışsınız ama sizde aynı şeyleri yazmışsınız. Açıkçası sizin sokaktan yardıma muhtaç bir kedi yerine sizin kedinizin yavrularını sahiplenenlerde oluşacak hayvan sevgisinden şüphe duyarım ben. Bu gözler ne insanlar gördü çevreciyim doğayı seviyorum diyip, cins kediyi 900 liraya değil de 600 liraya sahiplenenleri. Süt anne cins bir kedi olduğu için annesiz yenidoğan tekirleri kabul etmeyenleri.. daha nicesi yani. Sizin de iyi bir şeye vesile oluyorum diyip kedilerinizi yavrulatarak ve onları vererek aşıladığınızı sandığınız sözde hayvan sevgisi’nin yukarda yazdığım örneklerden hiçbir farkı yok maalesef. Aa biz bu kediyi bir tanıdığımızdan sahiplendik sokaktan değil diyip başkalarına da kötü örnek bile olabilirler hatta. İyi bir şeye vesile oluyorum derken tam tersi olmasın.

ferolet

sinirden eksik yazmışım. 900 liraydı ama pazarlık yaptım 600 liraya aldım ehehe diye ortalıklarda geziniyordu. Sözde o da hayvansever.

Bende öpiyim eline koluna saglik :))

psabrk

Aslında sizi kimse yargılamıyor.
Sizin gibi düşünen çoğu insana buradaki cümlelerin aynıları deniyor ama hepside sizin gibi yargılama kelimesini kullanıyor çok yanlış bir düşünce.
Size önerilerde bulunuyoruz sadece.
Kedi sizin kediniz sonuçta kimse karışmıyor size sadece öneri veriyoruz.
Sadece bilin istedim erkek kediler kızgınlığa girmiyor erişkinliğe gelince hep çiftleşmeye hazır oluyor.
Hayırlı akşamlar dilerim sizlere.