Kedim Ciftlesme Dönemine Girdi, Ne Önerseniz ?

qazi28

Değerli arkadaşlar kedim 1 yaşına yaklaştı ve artık saga sola işaret bırakmaya başladı :) Komşumuzun dişi kedisi var ve çiftleştirmeyi düşünüyoruz. Sizce hemen böyle bir şey yapmak sakıncalı olabilir mi ? Benim kediminin mi oraya gitmesi daha olur yoksa dişi kedinin gelmesi mi ? Kedilerin ilk karşılaşmasını nasıl ayarlamalıyız? Yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim ????

61 CEVAP

Anonymus552223

Kısırlastirin. Ciftlestirseniz de bu isaretlemeler bitmicek. Komsunuz da kisirlastirsin. Ne yapacaksiniz o kadar bebegi. Heryer bebek kedi kayniyor suan. Evsiz aç çope atilmis..

Gercek hayvan sevgisi olan insan kediyi kedi oldugu icin sever sokaktan almaya korkuyolar mi anlamadim hop diye de alabilirsin istediginde neyin motuvasyonu bu yani? O zaman bi kedi bulalim sokakta alalim eve aldigimiz an bak akrabacim bu ev kedisi oldu artik diip oyle verelim cok mantiksiz dusunuyorsunuz sokakta olmelerine goz yumup eve almaya korkan biri kedi sever degildir ne yani yicek mi sokaktaki bebekler akrabanizi

blue_hpood

kediniz erkek, benimki de erkek, çiftleştirseniz dahi sorun geçmeyecek. daima bu hormonu salgılıyor olacak ve çiftleşmek istiyor olacak. evin her yerine koku bırakması da bir başka boyutu. kısırlaştırmanızı öneririm. olası sağlık problemlerinin önüne geçmelisiniz. iknâ edebiliyorsanız dişi kedinin sahibini de kısırlaştırılması için iknâ edin. şayet siz de iknâ olmadıysanız ve yapmakta ısrarlıysanız internette bu durumu biraz araştırın. ve duygulardan ziyade mantığınızla karar vermenizi öneririm.

SBKart2207

Dikkatini çekerim çoğu sahiplenilen kedinin 'hikayesi' muhtaç olduğu için eve alınıp bir daha vazgecilememesi ile ilgili yani zaten hayvan sevecekleri varsa muhtac hayvan sahiplenirler dayanamazlar onu öyle görüpte bırakmaya eve almaya çekiniyorlar vs bunlar fasafiso benim de annem kaç defa kedi istemiyorum demişti ama muhtaç oldugunu görünce oda kabul etti ben sırf o sevsin diye birinin kedisini yavrulatmadim yani sizin akrabanizin yarın öbür gün yavruları isteyip istemeyecegi ne malum nasıl bu kadar eminsiniz belki çok fazla yavrulayacak hepsinin ömürlük sağlıklı bir yuvaya sahip olacağı ne malum siz yine belki aynı şeyleri yazmayın vs diyeceksiniz ama bence düşünce yapınız bencilce çünkü hamile kedi için de yavrular içinde çok iyi bir şey olacağını sanmıyorum

Zeke

Yazılanların hiçbirini okumadım çünkü ne okucam.

Aman kedinin bile erkeğinde kafa rahat. Babalık hakkı 1 tane diye çiftleştirin tabi size göre ne var.
2 ay o sancıyı sizin kediniz çekmicek, sonra doğum sancısını da, sonra emzirme dönemindeki stres ve bilimum sağlık sıkıntılarını da. Hazır paket 4 ay sonra alıcaksınız bitane yavruyu mutlu mesut dewamke

SBKart2207

Ben sizin yerinizde olsam KESİNLİKLE çiftleştirmezdim kendi isteğimle. O yavrular ne olucak belli değil zaten sizin akrabalarıniz hayvansever olacaksa bu sizin kediniz olduğu için değil karşısındaki hayvan olduğu için olur . Yani ha sokakta çöpte bulunan kurtarılan kedi ha sizin kedinizin yavrusu aksine sokaktan sahiplenmesi onu gerçek bir hayvansever yapar zaten bu kadar aç susuz evsiz hayvan varken sokakta, sizinde sırf akrabalarıniz belki hayvansever olur diye kedinizi ciftlestirmenizi aklım almiyo doğrusu...

iremgunduz

sokaktan/barınaktan herhangi bir yavru kediyi de alıp verseniz akrabalarınıza farkına varmıycaklar çünkü sizin kedinizin yavrularıyla o yavruların hiç bi farkı yok sizin erkek kediniz bi kere çiftleşmekle belki bişey kaybetmez ama o dişi kedi doğumuyla çok yıpranıcak kendi hayvanınızı değil tüm hayvanları düşünün lütfen kedimin yavruları olsun onları sevelim diye değil mantığınızla hareket edin

Zeke

Okudum ve ne kadar yerinde bir yorum yapmışım diye kolumu öpücem şimdi

Akrabalariniz zor durumda olan kedileri sahiplensinler sokaktan kedinizi kisirlastirin

Vay vay ne konuşuluyormus bu kadar :DD dahada birsey yazmayacagim durumun ciddiyetinin farkinda degilsiniz buraya yorumunu yazan herkes bir bikdigi var da konusuyor ezbere degil yani sizi anliyorum benim ikna surecimi hayal bile edmezsiniz bi dayak yemedigim kalmisti kedi istedim diye ama isteyince oluyor:) anlamayan sizsiniz bjrada

Aysenmstura

Hem kedim kızgınlığa girdi ne önerirsiniz? diye soruyorsunuz hem de herkes size aynı cevabı veriyor(çünkü gerçekler) cevapları beğenmiyorsunuz. Ee neden bize soruyorsunuz o zaman zaten sizin kararınız gayet net.

psabrk

Kedinizi çiftleştirerek kızgınlığını geçiremezsiniz.
Üstelik kediniz erkek ve erkek kedilerin kızgınlığı geçmez.
Dişi olsa belki bi nebze geçerdi kısa bir sürede olsa ama erkek bir kedi çiftleşse bile gene aynı davranır ömrünün sonuna kadar.

Anonymus552223

1 kez de olsa şart degil aslinda. Simdi cok annesiz oksuz kedi var herkes sahiplendirmeye calisiyo, akrabalar kedisiz kalmaz yani:) ama kediniz belli bir ayin altindaysa ciftlestirmek iyi degil sanirim. 1 yas falan olmali.

Zeke

Dıley dıley

ferolet

Sizce kedinizin soyunun devam etmesi mi yoksa dışarda açlıkla, soğukla en önemlisi de insanlarla baş eden bir kedinin sıcak bir yuvaya kavuşması mı? :) kararı siz verin. Ayrıca bu soyu devam etsin olayını da anlayamadım nedenini söyler misiniz? İlerde kediniz yavrusunu tanıyacak mı büyüyünce? Ya da yavru kedi aa bu benim annemdi mi diyecek? Bence duygusal olarak da mantıklı olarak da en doğrusu kedinizi kısıslaştırıp sokaktan ihtiyacı olan bir canı sahiplendirmek. :) bu yazdıklarımı da lütfen yargılamak olarak düşünmeyin.