Bebiklerde- Ek Gıda Ve Tuvalet

Zeke

Merhaba sevgili herkes.
Bizim büyük bebekler 3 haftalık oldu bile..Diğerleri daha 1 haftacık:)

..
Şuan daha erken biliyorum ama önden hazır olayım, şimdi ben fındıklarım için ek gıdaya kuru-yaş mamaya ne zaman geçmeliyim? Bonacibo yaş mamam var, kuru mama da alıcam yavrulara özel. Onlar için ağır olmaz değil mi?

Bir de tuvaletlerini kendi başlarına 2 aylıktan sonra mı yapıcaklar?
Ben kum ve tuvalet almak istiyorum büyüyene kadar kullansınlar diye fakat bu doğru olur mu sonuçta bahçe kedileri..
Sahiplendirmeyi düşünüyoruz ama diyelim ki hepsi veya birisi kaldı burada.
Kuma alışırlarsa sonra zorlanırlar mı?

Çok tatlı fotolarını yüklüyorum ki siz de kafayı yiyinn:)))

42 CEVAP

Anonymus552223

Kutunun kenarları cok yuksekse biraz alcaltin, artik etrafta gezmeye baslarlar. Yattiklari yere yaomazlar. Bebek bile olsalar kiyiya köseye yapiyorlar. Ben gecen seferki bebeklerde kum kullanmamistim. Bez gazete falan koymustum. Kumu yiyorlar, icinde oynamaya calisiyolar falan tehlikeli yaa. Haliyi kaldirdim butun odada istedikleri yere yapiyolardi:))) gittikleri yerde de hic sikayet almadim ama kuma hemen alismislar tek seferde

Anonymus552223

Anne bayagi fazla yiyor yas kuru mama. Yumurta kabugu vermedim. Yine digerleriyle kiyasliyorum onun 5 yavrusu vardi ama yavrular, sis gobekliydi hepsi, bunlarin gobek cok şis degil, digerleri memede uyuyordu bunlar emip kenara cekiliyor. Anne de bazen kutuda olmuyo. Ama ac olsalar miyavlarlar. Anormal bir durum oldugunu sanmiyorum ama 2 tanr dogurdugu icin azdir belki sutu

GlsmKrpk

Her renk var çok tatlılar maşallah ????

GlsmKrpk

Sona kalp koymuştum soru işareti çıkmış :)

Zeke

Yiaa teşekkür ederiz ZehraBulutt teyzesi:)))

Yalnız o anne nasıl bir şeymiş yahu, benim annem falan olmasın ?:D benziyor baya tarife...

ZehraBulutt

https://streamable.com/0wpvy4

Hehehe işte böyle bir anneydi, annesini çağıran da benim oğlan.

NSukun

Bonacibo verebilirsiniz süper bı mama değil ama idare eder benim de fazla bütçem olmadığı için iki yıldır o tarz mamalarla besleniyorlar sorun yaşamadık kızımızı da kisirlastiralim bir iki aya daha iyi mamalara geçecez umarım şimdilik elinizde ne varsa onu verin sahiplendirince daha iyi mamalarla beslenmesini tavsiye edebilirsiniz verdiğiniz kişilere sonuçta siz tek kediye bakıyorsunuz ki o kadar masrafın altından kalkacaksiniz

Zeke

Ayyyy bu ne resmen muhabbet dönmüş :Dd
Kalk kız kahve koy da anlat diyesim geldi :D

Oy maşallahh yerimm, o tanımsız miyavlarla neler anlatıyorlar acaba. Bizimki de anne olunca her gün böyle konuşuyor:D

Zeke

@Fatmaduven mıncıklamadan duramıyorum:D
Fazla güzeller bazen alıp saatlerce sevesim geliyo da anaları hemen gelip bağırıyo :D

Zeke

11'i yavru :))
5 tane bebeğe biz bakıyoruz anneleri ile beraber.
Diğer bebekler de komşumuzda.
Ama aynen karantinada hiçç sıkılmıyorum sayelerinde. Saatler geçiyor:)

NSukun

Yavruları sahiplendireceginiz kişileri erkenden bulun ve kisirlastirmaya ikna edin ben öyle yaptım iki yavrum da garantide annesi de en kısa zamanda kisirlasacak hem ömürleri uzun hem de sağlıklı olurlar

Zeke

@minky :D ay yok onun burnu öyle. Teşekkür ediyoruz:))
Bebekler diye endişe ettim, o zaman bonacibo alayım ben:) reflex vermeyeyim dimi:/

@NSukun kesinlikle o yönde bakıcam da işte daha önce hiç sahiplendirme yapmamıştım...Kısırlaştırmaya ikna etmek istemem açıkçası,zaten buna ikna olmuş olan birileri çıksın isterim.
Bakalım inşallah aileden birileri almak ister:) gözümün önünde olurlar♥︎

Alaracatlover

1,5 aylıkken kıtlamaya çalışırlar ama 2-2,5 aylıkta daha rahat yerler mamayı ben 2 aya kadar ıslak mama ağırlıklı verebilirsiniz yeme açısından rahat olsun diye:)
Baştaki benim favorim oldu yaa hepside çok tatlış

Merhabalar benimde 1 aylık bir kızım var. Sahiplendim. Dişler çıktı. Vet tavsiyesi ile yaş mamaya geçtik ama püre şeklinde olanlardan. Normalde 2 saatte bir Gimcat'in Cat Milk kullanıyorduk. Tuvalete 3 gün çıkmadı cat milk içerken vet yaş mamaya başlattı yine yapmadı 4. Gün ilaç verdi yaptı. Şimdi 5. Gundeyiz yine kaka yok. Annesiz 1 aylık kedi bakan arkadaşlar normal mi?

NSukun

@gunesbesteee bunun için ayrı başlık açsanız annesiz yavru diye daha çok yardımcı olan çıkacaktır burda görülme ihtimali düşük