Bebiklerde- Ek Gıda Ve Tuvalet

Zeke

Merhaba sevgili herkes.
Bizim büyük bebekler 3 haftalık oldu bile..Diğerleri daha 1 haftacık:)

..
Şuan daha erken biliyorum ama önden hazır olayım, şimdi ben fındıklarım için ek gıdaya kuru-yaş mamaya ne zaman geçmeliyim? Bonacibo yaş mamam var, kuru mama da alıcam yavrulara özel. Onlar için ağır olmaz değil mi?

Bir de tuvaletlerini kendi başlarına 2 aylıktan sonra mı yapıcaklar?
Ben kum ve tuvalet almak istiyorum büyüyene kadar kullansınlar diye fakat bu doğru olur mu sonuçta bahçe kedileri..
Sahiplendirmeyi düşünüyoruz ama diyelim ki hepsi veya birisi kaldı burada.
Kuma alışırlarsa sonra zorlanırlar mı?

Çok tatlı fotolarını yüklüyorum ki siz de kafayı yiyinn:)))

42 CEVAP

Anonymus552223

Ortadakine ek gıda vermeyin dünyayı yemis zaten

pillikontes

ya maşallah çok tatlılar ısırmak istiyorum :)))

anne emziriyor mu eğer emziriyorsa 2 aydan sonra geçebilirsiniz kuru mamaya tabi minik dişleri patladıysa :) yaş mama haşlanmış yumurta gibi besinleri yavaş yavaş tattırın ama kuru mama için erken olabilir tabi daha tecrübeli arkadaşlar benden dah güzel anlatım yapabilirler :)) ben minnakları ısırmak için geldim :))

Zeke

:DD:DD sayılarını bilmesem kardeşlerini yemiş derdim shdjdjd
Cin gibi o varya kutuya tırmanıp dışarıyı izliyo bi karış boy

Anonymus552223

1 aydan itibaren saga sola ufak surprizler yapmaya baslarlar. Alin biraz toprak aliştirin kumu yiyebiliyorlar. Ama kuma alissa da topraga yapmakta zorluk cekmez hatta topragi daha cok tercih ediyorlar. Saksi falan bulurlarsa evde affetmezler mesela. Mama konusunda da kilolari gayet iyi gorunuyor gobisleri sis acele etmeyin bence. Bizimkiler biraz zayif ben 1 aydan itibaren denicem vermeyi.

Zeke

pillikontes Yiaa teşekkür ederiz ❤
Annemiz emziriyor hala. O konuda sıkıntımız yok şükür.

Ben ne zaman geçmeliyim neler yapmalıyım onları şimdiden öğreneyim diye geldim biraz önden halletmeyi sevdiğimden heralde:)))

Hepsi birbirinden guzel ama ortadakine karsi sempatim var isirasim geliyo gordukce :DD Tuvelete 1.5 aylikken gitmeye baslarlar herhalde anneleri ogretir.

NSukun

Bir haftaya kadar bırakmaya başlarlar evet:) ben ilk günlerde kahve fincanı kutusuna biraz kum bıraktım etrafa yaptıkları kakadam kumun üzerine bırakıp üstünü ortmeden bıraktım zaten ilk gunler sürekli aynı yere yapmaya eğilimli oluyorlar o yüzden bu şekilde kolay oldu benim için tam olarak alışana kadar kumu tam temizlemeyin bir oarca kaka bırakın tamamını temizeyince unutuyorlar kum yerine toprak koyabilirsiniz kumu yemisti benimkiler. Mamayi da ara sıra koklatin zamanı geldiğinde onlar yemeye başlar zaten

Zeke

@dumaniskonunsahibi Ortadaki fırlamanın teki. Hepimizi cebinden çıkartır. Tam adı gibi boncuk boncuk da bakıyor:)

@epiglottis Aynen aç olsalar yaygara çıkartırlardı. Bizim şişkolar gelip gidip emdi bence ondan şiştiler:D

Zeke

@NSukun Kum yemesinler ya:( o zaman toprak koyayım ben ayıklayıp... En iyisi o dönemi beklemek anlaşılan:)
Zamanı gelince bonacibo versem yaş-kuru, çok sıkıntı olmaz değil mi?
Sayıları öyle çok ki...Artık yetemiyorum diye:(

@GlsmKrpk Çok teşekkür ederizzz♥︎

ZehraBulutt

Ay evet benim favorim de boncuk ❤

Benim kedim ve kardeşleri bir aylıkken kuma yapmaya başladılar ve kuru mama da yiyorlardı. Anneleri çok mükemmel eğitim veriyordu ama, hatta benimki tırmalama tahtası kullanmaya bile başlamıştı daha küçücükken.

Fatmaduven

Ay çok tatlılar ???? yerim ben onları sen nasıl sevmeden duruyon ❤️

Fatmaduven

Benim favorim sağdaki ❤️

Zeke

@NSukun
10 taneydi +11 daha geldi :D
Güvenilir birilerini bulurum inşallah...Hiç cesaret edemiyorum ve daha şimdiden korkuyorum :(
Virüs olmasa 2 tanesi garanti benimle ve yeni evimizde olacaktı...
Bakalım durumlar düzelirse 2 bebiki alıp gidicem.
O zaman mama sorunumuz da olmayacak tabi.
Şimdi elimde reflex yavru maması var ama o burda çok kötülendi diye bonacibo alıcam bebişlere.

Fatmaduven

21 tane yavru kolay gelsin .Karantinada hiç canın sıkılmıyordur .

Anonymus552223

Zeke bugun bizim 4 5 gun daha buyuk olan sut cocugumuz, kutudan cikti ilk kez. Etrafta gezdi sonra anasi yaka paca aldi kutuya koydu ama yine çikti basa cikamiyo hayvan. Artik kutu dısinda bir hayat oldugunu ogrendiler tutabilene ask olsun