Bebiklerde- Ek Gıda Ve Tuvalet

Zeke

Merhaba sevgili herkes.
Bizim büyük bebekler 3 haftalık oldu bile..Diğerleri daha 1 haftacık:)

..
Şuan daha erken biliyorum ama önden hazır olayım, şimdi ben fındıklarım için ek gıdaya kuru-yaş mamaya ne zaman geçmeliyim? Bonacibo yaş mamam var, kuru mama da alıcam yavrulara özel. Onlar için ağır olmaz değil mi?

Bir de tuvaletlerini kendi başlarına 2 aylıktan sonra mı yapıcaklar?
Ben kum ve tuvalet almak istiyorum büyüyene kadar kullansınlar diye fakat bu doğru olur mu sonuçta bahçe kedileri..
Sahiplendirmeyi düşünüyoruz ama diyelim ki hepsi veya birisi kaldı burada.
Kuma alışırlarsa sonra zorlanırlar mı?

Çok tatlı fotolarını yüklüyorum ki siz de kafayı yiyinn:)))

42 CEVAP

Linsenpai

YA BUNLAR NEEEE O FARE SURATLARINI YERİM HEPSİNIN

Shaco

hayvanlar aleminin en masum evresi :) çok tatlı ama yalnız nazar değdirirsiniz burdan onlara allah korusun :) şuan daha çok küçükler mamaya geçme katı gıdaya yavaş yavaş geçebilirsin yoğurtlu ekmek sütlü ekmek kefir makarna yaş mama(azcık) 1,5-2 aydan sonra geç bence daha rahat olur yavru kedi mamasına tuvaletlerini 2 aylık olduklarında bile kaçırabilirler etrafa yavru kedilerle ilgilenmeniz lazım her zaman tuvaleti geldiğinde kuma alıştıracaksanız kuma götürün ve eşeleyin biraz kumu içgüsü gelir ne yediklerine ve nereye gittiklerine bazen yatak altı dolap altı gibi yerlere gidip sıkışabilirler evde güvenli bir yerde tutun şimdilik sonra yyavay yavaş oyunda oynatabilirsiniz aktif olmaları için

Shaco

kuru mamaya fazla erken bailama bence gerek yok yaş mama verebilirsin biraz biraz marka fark etmez sen bilirsin ağır gelebilir ve sindiremeyebilirler bu yaşta hafif ve sütle suyla ıslatarak ver şimdilik çok tombul geldiler bana yemiler herhalde baya :D yesinler boşver aşırıya kaçmadıkça bir şey olmaz annelerinide emsinler küçük olan emsin özellkle diğerleri yavşa yavaş 9-10. aydan sonra sütten kesilir sağlıklı olmala dileğiyle

Zeke

@Linsenpai yaa teşekkür ediyoruz teyzeleri:D çok şapşikolarr

Zeke

@Shaco
Bayaaa şişkoyuz :D sadece anne sütü ile besleniyorlar şuan:))
Ben önden öğreneyim diye sordum yoksa 1.5 aydan önce vermeyi düşünmüyorum ekstrem bir durum olmadığı müddetçe.
Çok teşekkür ederiz size dee :))

Zukoo

Yaaaa bu tipler nee ısırıcam. Tombul kedi görünce içim gidiyor resmen

Zeke

epiglottis aboo 1 hafta sonra yataklarına bırakıcaklar mı:D
Şuanda kutuda takılıyorlar çıkarınca da ağlıyorlar. Ben kum alıp yanlarına koyayım de şöyle böyle öğrensinler bakalım

Zeke

epiglottis sizinkiler niye zayıf annenin sütü mü yetmiyor acaba:(
Şu yumurta kabuklu yaş mamayı ben neredeyse hergün dayadım durdum annelere. Ondan yapıyor musunuz siz de

minky

Soldaki bacadan çıkmış galiba.Çok şeker.Diğer ikiside çok tatlı.BonaCibo mama kullanabilirsiniz bizim veterinerde çalışan biri orta segöentteki en iyi mamalarda olduğunu ve köpeğine kullandığını söylemişti

Zeke

@Alaracatlover Tamamdır teşekkür ediyorumm:)))
Ayy Dumik de öpüyomuş sizi :))

Zeke

@gunesbesteee Yeni başlıkta sorun aynen, bilen eden bir sürü arkadaş var ama buralara uğrayacaklarını düşünmüyorum

Zeke

@epiglottis amanınnnn 4 5 gün büyükse bizimkilerle de yakın o bebe.
Zaten kutuda volta ata ata şaştılar ahdjsjsj hadi bakalım burda da yaygaraya hazırlanayım