Merhaba.yardım Eder Misiniz

alina_

Merhaba kedime bonacibo alıyorum.Bonacibodan 1 tık iyi ama çokta fiyat fark etmeyecek mama var mı?whiskas %20 etmiş.O iyi mi bonacibodan.Küçük gramlı uygun fiyatlı mama önerir misiniz

75 CEVAP

TATA4242

Valla kusura bakma ama ben böyle işin...

Neden mi?
Arkadaşım,dolar euro,yükselir zam yaparlar.Yeni yıla gireriz,zam yaparlar.Normal şartlarda zam yaparlar.Dolar ve euro düşmeye başlar,fiyatlar aynı kalır,gine çaktırmadan zam yaparlar.
Arkadaşlar şaka değil
Bundan 5 ay önce N&D düşük tahıllı 260-280 tl idi.Hani diyorsunuz ya,yerli mamalar için,bu içeriğe bu fiyat olmaz diye,bu içeriğe bu fiyat vardı :D
Nd prime şaka yapmıyorum,300-320 tl idi.Aralarında 40-50 tl fiyat farkı vardı ve bu fiyatlar 10 kg içindi.Nd Pumpkin 5 kgsi 200 tlye alınabiliyordu.Sonra bir arada 220 tl yaptılar,sonra 250 oldu,şimdi 300 tl,tamam 270-275 tl ye de var ama adam akıllı sktlisi en aşşağı 300 tl.%50 zam nedir mubarek.Dolar,4 tlden 8 tl mi oldu ne oldu yani.Zaten 6. 6.5 endeksindeydi.Ahhh çok yükseldim :D haksız mıyım.

TATA4242

Arz işini iyi yapmaları lazım,yani talebi karşılayacak güçleri yoksa,fiyatlar artar.
Yani;
Arzın ve Talebin Birlikte Değişmesi
Arz Ve Talep Birlikte Arttığında;
Talepteki Artış > Arzdaki Artış İse;
Denge Fiyatı Artar.
Arzdaki Artış > Talepteki Artış İse;
Denge Fiyatı Azalır.
Arz Ve Talep Birlikte Arttığında Piyasa Fiyatının Değişmemesi De Mümkündür.

Carathras

Şimdi hızlıca taradım bugüne kadar gördüğüm yerli markaları, başta Çağatay ve Lider Pet'i düşününce bir kaç yerli marka daha var Atlas vardı sanırım hiçbirinin Mystic ve Klicker gibi modelleri yok.
Şuan oyuna girmek için gerçekten doğru zaman doğru fiyat politikası ile olur bence bu iş tabi aşırı fiyat artışları olmazsa.
Çağatay otomatiğe bağlamış gibi 2 ayda bir zam yapıyor sokak kedileri için Mito / Micho almayı bırakıcam Paw Paw alıcam sırf tepkimden.
Bence bu hamleleri umarım diğer firmaları da zorlar.

minky

Şuanki matiise eski nd ile aynı fiyat.Ben artık ithal mama almam.Arada belki.Bak yine gaza getirdiiz beni.Hayvanın önüne mamanın hepsini dökecem.Ama en çok (umarım) 2ay sonra my stic alacağım.Yetişkin olandan.Gerçi almaktan her an vazgeçebelirim.Eğer almazsam hatırlatın bana sjsnzjsnskm

minky

Ben aralıktan beri *********ya çalışıyorum ama zam politikası beni yedi.İlk aldığımsa bonacibo kitten 1,5kg 19 tlydi şimdi 21.mesela

Bonacibo kitten 26 nisan 2018 fiyatları:
2 adet 1 kg Bonacibo yavru kedi maması 16.5tl – tanesi 8.25 lira
5 adet 1 kg Bonacibo yavru maması 40 tl – tanesi 8 lira
20 adet 1 kg Bonacibo yavru kedi maması 155 tl – tanesi 7.75 lira

Bonacibo Kuzulu,kısır,tsvuklu 26 nisan 2018 fiyatları

Bonacibo Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması – 5 kg – 38 tl
Bonacibo Tavuklu ve Balıklı Kedi Maması – 5 kg – 34.5 tl
Bonacibo Kısırlaştırılmış Kedi Maması – 5 kg – 35.5 tl

Yani şimdi gelde kudurma.2 yılda 2 kat zam yapmışlar.Bende bu gidişle pawpaw alcam sokaktakilere yaw.Yada sokaktakilereve kendiminkilere ortak mystic alırım

TATA4242

Evet Çağatay çok zam yaptı,aracı olmadan kendi sitesinde satış yapan bir firma için,bu zamlar aşırı fazla.

minky

İnşallah yer çocuk.Bende hem evdekine hem sokaktakilere çok mama var ama 15 kilo bize 3 ay yeter mystic alırsam.Benimki seçici değil numune almasam mı diyorum.Yada almaya üşeniyorum.Her neyse umarım klickerda çıkar bir an önce

TATA4242

Klicker yorumunuzu bekliyorum.********* ve ithal mamaların gereksiz zamları yüzünden, onların üstünü çizdim diyebilirim.Umarım klickerde tutar,kedilerde sever,daha iyisinide yaparlar.

NSukun

Ben bu ay Van Cat aldim üzerindeki değerler fena değil fiyatda uygun baya Petlebiden aldım küçük boy başka yerde goremedim. Fakat kolide tarak eksik çıktı demek kargo personeli gitmeden paketi kontrol etmek gerekiyor

Carathras

Şuan Çağatay'dan alacağım tek şey yaş mama olur birde sokak canları için kedi köpek maması onların yerine de yediklerini bildiğim alternatif bulunca sadece yaş mama alıcam.
Sokak canları için aldığım Mito 2018 yılı ağustos ayından bugüne 74 TL'den 123,5 TL'ye geldi insaf !!! Toplamda %66,8 zam.

minky

Ya arkadaşlar şuan çağatya gıcık olmuş durumdayım.BonaCinüboyu severdim...Soak kedilerine mito alıyordum ama artık içimden gelmiyor.Ne alacağım ben bu çociklere...

Carathras

Ben önce Paw Paw deneyeceğim yine Hermos Pet'in. Sonrasında Econature, Lider PET'in Mercy ve Luis diye mama var Lider Pet'in yine ....

alina_

denemek için küçük gramlı demiştim.sonrasında büyük almayı denerim ama muhafaza etmem zor olabilir belki

lwb

ikisi de iyi mamalar değil.
zorunlu etçil bir canlı için komik oranlar.
alacağınız mamaya göre numune isteyip mamalar arası geçiş yaparsınız

alina_

@lwb çok bütçem yok maalesef.MyStic deneyen var mı?Güvenilir mi ki?