Merhaba.yardım Eder Misiniz

alina_

Merhaba kedime bonacibo alıyorum.Bonacibodan 1 tık iyi ama çokta fiyat fark etmeyecek mama var mı?whiskas %20 etmiş.O iyi mi bonacibodan.Küçük gramlı uygun fiyatlı mama önerir misiniz

75 CEVAP

Cansumuezza

Eğer hem hesapli hemde guzel bir mama istiyorsanız küçük gramlı değilde büyük olanları tercih etmelisiniz aslinda

TATA4242

Siz arkadaşlara bakmayın,yerli mamalara hepsinin bir garezi var :)Güvenilir olmamasını Fmise bağlıyorlar.Halbuki orada taze et enjektör sistemden bahsediyor.Aynısını Fresh meat yazan,her marka kullanıyor.Liyofilizasyon (Freeze-drying)sistemi ile aynı,bizimkilerde Fmis diyerek tüm işlemlerin,ingilizce karşılığını toplayarak böyle demiş. Markalarda taze et yanında(freeze-dried)bu şekilde yazar.Yazmayan varsada bu işlem kullanılmıştır.Mesela bütün et şeklindeki pet ürünlerindede bu işlem uygulanmıştır.Bunların farkı ise,bütün oldukları için,rehidre edilerek(su kazandırma),tekrardan çiğ et haline getirilme kolaylığıdır.
Şimdi konuyu fazla dağıtmadan mesela,Hermospet çift vakum diyor,o zaman buda yalan.Farminanın kullandığıda yalan.
https://www.farmina.com/tr/farmina/763-teknoloj%C4%B0-ve-kontroller.html

http://www.hermospet.com/tr/

Yani Fmıs denilen basit bir işlem,FREEZE drying işleminin aşamaları ve bu aşamalar süt tozundan tutunda hazır kahvenelere kadar birçok alanda uygulanıyor.Türkiyede bir ilk mi,evet bir ilk,zaten adamlar dünyada bir ilk demiyor.Türkiyede kuru mama pet sektöründe bir ilk diyorlar. O zaman neden LİYOFİLİZASYON demiyor diyebilirsiniz,bunu zaten kullanan pek görmedim.Genelde kullanılan,freeze-dried ve kullanmayanlarda fresh meat yazar yada fresh lamb gibi ibareler bulunur.

Anonymus552223

Ben nd yi dahi cok cok savunmam yani, uzun vadede hangisinin ne zarari var hic bilemeyecegiz cunku

Cansumuezza

anladım mysticten numune isteyebilirsiniz severse ondan alırsınız. Bonacibodan daha iyi. Orta segment mamalar var içerikleri güzel olup büyük paket alınınca baya uyguna geliyor

TATA4242

Mystic deneyebilirsiniz.1.5 kg paketleri mevcut.Hatta klicker bugün yarın çıkıcak,en son gün sayıyordu.Maddi durumunuza göre ikisi arasında tercih yapabilirsiniz.

alina_

bonacibo ve felicianın içeriği birebir aynı ama.Mystic 1.5 kg ben bulamadım hiç bir yerde ama.Ayrıca klickera bakayım çıkınca.Çok teşekkürler

Anonymus552223

Yalniz uyarayim kakayi kokutuyo,, bunu kullanan herkes soyluyo, kum icerdeyse sıkinti olabilir

TATA4242

Ahaha valla çok doğru :D
Ben bunun benzerini burada söylemiştim.Bu hermospet veya x yerli bir ürünün üstüne,made in Usa filan yazsalardı,herkes kapış kapış alırdı.Soru bile soran olmazdı.N&D üstüne made in Turkey yazsalardı,bu marka güvenilir mi?Ahh yerli malı ben bunu almam filan derlerdi :)Yada çok pahalı bunun yerine İnstinct filan öneririm derlerdi.Gerçekden tamamen marka ve menşei ülke :D

Anonymus552223

Mystic 3 4 aydir kullaniyorum bayagi iyi ama guvemilir olmayan kisimlari yok degil. Fakat en son somonlusu yerine gurmesini almisim yemiyorlar. Ya da icerigi degisti bilmiyorum.

Anonymus552223

Mama icerigi fazla iyi gorunuyo, bu fiyata gore o yuzden acaba dogru yazmadilar mi diye supheleniyorum. Ama iyi geldi bizimkilere, daha da iyisini o fiyata bulamadigim icin kullaniyorum mecbur

TATA4242

petlebi

Talha Yönet

@TATA4242
ALIŞVERİŞ
KEDİ ÜRÜNLERİ
KÖPEK ÜRÜNLERİ
KUŞ ÜRÜNLERİ
GÜNÜN FIRSATLARI
KAMPANYALAR
BARINAKLARA BAĞIŞ
TOPLULUK
YUVA ARAYANLAR
SORU CEVAP
FOTOĞRAF YARIŞMASI
VETERİNER KLİNİKLERİ
REHBER
POPÜLER KATEGORİLER
KEDİ MAMASI
KEDİ KUMU
KEDİ TASMASI
KEDİ EVİ
KEDİ TUVALETİ
KEDİ YATAĞI
KÖPEK MAMASI
KÖPEK YATAĞI
KÖPEK TASMASI
KÖPEK OYUNCAKLARI
İletişim
Hakkımızda
Yardım
Rozetler & Pati Puan
Teslimat Koşulları
Garanti ve İade Süreci
Gizlilik Pol
BonaCibo YAŞ Mama (pouch)
semsemo

Açıkcası ben marka olup olmadığına veya uzun yıllar geçirmesine bakmıyorum.Gözüm sadece içeriğini ve kalitesini inceliyor.Zaten geçmişlerine ve sektördeki uzun yıllarını baz alırsak,en iyi mamalar Purina,Hills ve Mars (Royal Canin,Whiskas)gibi marka ve şirketler olarak gözümüze çarpıyor.Ancak içeriklerine baktığımızda ise bir Bonacibo,Golosi veya Felicia görüyorum.Fiyat farkına baktığımızda ise yerli ürünler aynı gramaj olarak hesaplandığında yarı fiyatına tekabül ediyor.İthal mamaların ise bu kadar pahalı olmasının altında;
1-Fabrika kârı (Üretici)
2-Nakliye Ücreti(Ülkemize gelmesi için gemiye yüklenecek)
3-Aracı ücreti(Gemi ücreti)
4-Giriş için biyogüvenlik kontrolü yapılacak(ekstra fiyat artışı)
5-Gümrük vergisi ücrete eklenecek
6-Kdv ve Ötv ücrete eklenecek
7- Distribütör firmaya ulaştırılacak(Nakliye)
8- Distribütör firma kâr payını ekleyecek
9-Distribütör firma başka aracılara ihtiyaç duyacak ve onlarda nakliye ücreti yanında kâr paylarını ürüne yansıtacak.
Yerli mamalar ise daha ucuzdur,tıpkı ithal ürünlerin,menşei ülkelerinde ucuz olması gibi.
Yerli mamaların et içeriği kendi ülkemizde ve çok ucuz,kendileri üretiyor ve çok ucuza alıyorlar.Tahıl ve karbonhidrat,yağ gibi ürünlerde ülkemizden alınıyor.
Yerli mamalardaki fiyat artışının sebebi ise ithal ettikleri ürünlerin döviz farkı ile eski ücretinden farklı olmasıdır.Buda ücretlerin artmasına sebep olur,ancak ithal mamalar kadar artış olmaz.
Yerli ürünlerde birçok dış etkene bağlı fiyat artışı yansıtılmaz.Bunlar ;
Biyogüvenlik yasası
Distribütör kârı
Gümrük vergisi
İthal ürünler kadar, aracı ve çoğu nakliye masrafı olmadığından,elbette çok daha uygunlar.

Oraya böyle bir yorum yapmıştım,onu kopyaladım.Yani kısaca yerli ürünün fiyatı ile,ithal ürünün şişirilerek önümüze konulan fiyatına bakarak,yerli ürün neden ucuz,ben güvenmiyorum demek çok yanlış.Bilen bilir,Royal Canin,Purina,Hills gibi ürünler euro ve dolara göre(asgari ücret)Avrupada epey ucuzlar.Acana ve Orijen dahi pahalı değil.Bizim burada pahalı olduğuna bakmayın,bizde dolar,euro almış başını gitmiş,saydığım sebepleride buna ekleyin.Sonra kişi başına düşen geliri ve asgari ücreti yani alım gücünüde buna ekleyin.Elbette pahalı olur.

TATA4242

2017 yılında,yıllık olarak pet sektöründe 150 milyar dolar,dönüyordu.Az bir rakam değil yani.Büyük bir sektör.Yatırımcıların iştahını arttıran,salyalarını akıtan bir sektör,büyük bir pazar.Bizim cumartesi pazarı değil yani :D
BU yüzden sonuna kadar katılıyorum

Carathras

Bu arada Bursa'da olan herkes için geçerli çünkü 1,5 kg'lk paketler her yerde yoktu en son yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar elimden geldiğince.

Orcuncun

Whiskas ve bonacibo gerçekten düşük kalite, Felicia deneyebilirsiniz düşük gramajlı paketleri de mevcut. Severek yiyorlar genelde tüy yapıları parlak oluyor ve yararlanımı dediklerinizden fazla olduğu için dışkıları daha az ve daha kokusuz oluyor.

blue_hpood

evde yapma şansınız varsa evde yapabilirsiniz, hem fiyat olarak daha ucuza gelir hem de doğal olur. %20-%40 çok az oranlar.