Kaliyeli Ve Uygun Fiyatlı Mama Arayışındayım

Merhaba benim evimde ve bahçemde beslediğim kedilerim var bunlardan 12 tanesini ben büyüttüm. 15 ile 20 arasında değişen sayıda kediye mama veriyorum ve aylık 30 kiloya yakın mama tüketiliyor. gönül ister en kaliteli mamayı vereyim ama sayı fazla olunca bu pek mümkün olmuyor. yavru, çoğunluğu kısır , genç her gruptan kedi var. mali olarak biraz zorluyorlar. şu ana kadar **********dan alıyordum ama onlarda sürekli zam yaptıkları için alternatif mama olarak ne olabilir. öneriniz var mı. bir kaç güne sipariş vermem gerekiyor. yorumlarınızı bekliyorum.

20 CEVAP

bademthecatt

Enjoy olabilir severlerse benimkiler seviyor

150 - 170 tl arası 15 kilo olan mamalardan alabilirim. çünkü ay ortasında tekrar almam gerekecek. yetişmiyor. bildiğiniz marka varsa adını verin içerik ve fiyatlarını araştırayım. . 9 yavru var. 8 tanesi herpes virüse yakalandı 6 hafta önce. tedavi uzun sürdü, zahmetli ve masraflı oldu. hala borcum var bu yüzden yemezlerse mama parasını riske atamıyorum ama denemeden de bilemeyeceğim tabi.

Anonymus552223

Biraz daha çikip 15 kilosu 184 tlye mystic var. Evdekilere kullaniyom 3 4 aydir fena bir mama degil

Anonymus552223

Mystic numune de yolluyor

10 günde bir tavuk brokoli (evde bulunan yeşil sebze neyse ) havuç , hindi yada ciğer yada biraz etle haşlıyorum . 1 dilim tam tahıllı ekmek ilave edip bunları püre haline getirip kuru mama ile karıştırıp veriyorum. yine haftada 1 ya da 2 bir konserve mamayı ılık suyla ezdirip yine içine kuru mama ekleyip veriyorum. böylece 1 konserve mama 20 ye yakın kediye yetiyor. onlar için probiyotik içerikli yoğurt yapıyorum bunu da haftada 3 kez yapıyorum. bazen içine yumurta haşlayıp biraz zeytin yağı ile karıştırıp veriyorum.ara ara vitamin ya da bağışıklık sistemleri güçlensin diye katkılar da veriyorum. bir kaç yıldır üst üste gelen salgınlar yüzünden bir kaç kedim kucağımda can verdi. her şeyi denesek de kurtaramadık. bu yüzden de biraz hassas davranmaya çalışıyorum tabi mali durum el verdiğince. mystic ile ilgili yorumlara baktım son 2 gün kafam karıştı. köpek için olanını köpekler severek yiyiyormuş. kedilerde durum nasıldır bilmiyorum

felix_cat

MyStic 15 kg 164 TL'ye var.gitt igidyor canlaramama satıyor

mra

Merhaba. Benim de beslediğim 20-25 kadar sokak kedisi var. Sabahları ve akşamları birer kilo kuru mama veriyorum onlara. Yani aylık 60 kilo mama gidiyor normalde. Bonacibo, Mito alıyordum eskiden fakat son zamanlar yemez oldular. Mamalar çöpe gitmeye başladı. Gecen ay Felicia alıp karıştırarak verdim, gene çok iştahlı yemediler... Bu sefer Refleks'in kuzulusundan aldım, biraz yiyorlar sanki. Ama gene de daha kaliteli mama arayışındayım. Onların da hakkı iyi beslenmek sonuçta! En son Golosi'nin 300 küsür liraya 20 kiloluk mamalarını buldum. İçerik sanki iyi. Hem kilo olarak da fazla. Biraz daha katsam hemen hemen aynı rakamlara daha iyi mama alacağım sanki? Hem Avrupa menşeli olduğundan içeriği dışında yazılanlara uygundur sanırım.
Henüz almadım. Ama bu şekilde iyi olacağını düşünüyorum.
Hem arada onlara bir de Miglior'un ezilmiş konservelerinden biraz suyla seyreltip veriyorum ben de.

mra

Evdeki kedilerin mama konusunda yaptıkları kaprisleri görünce sokak kedilerine de daha iyi mama almak geliyor içimden.

Carathras

epiglottis gibi bende evimdekilere Mystic kullanmaya başladım, 5 kedim var sıkıntısız tüketiyoruz 3 aydır. 15 kg paketini 170-190 arasında bulabilirsiniz.
Eğer bütçeniz yetiyorsa numune isteyip deneyebilirsiniz.

Sokak kedileri içinde bugüne kadar Mito kullanıyorduk ama sürekli zam politikası nedeni ile artık kullanmayacağım bu sebeple 3 farklı paketinden 1,5 kg'lık Paw Paw aldım, gelmesini bekliyorum.
Umuyorum yiyecekler.

Bence direk risk almadan önce elinizde mamanız varsa hızlıca numune istemeniz ama gönderilecek numune paketleri ile tüm kedilerde deneyemezsiniz bunu.
Bende sokak kedilerine yetmeyeceğini düşündüğümden ************ dan 1,5 kg'lık paketler aldım 17,5 TL bir paketi.

Mystic'de aynı yerde 1,5 kg'lık paketi var ama fiyatı çok mantıklı değil. Bursa'da olsanız ben denemeniz için ulaştırabilirdim :/

Uygun fiyatlı ve içeriği iyi olarak Mystic'den başka önerebileceğim mama yok.

teşekkür ederim . mystic deneyeceğim sanırım şu an paw paw var mito ile karıştırıp veriyorum. nasılsa bir aya kalmaz bitecek zaten diğer seçenekleri de deneyeceğim zamanla bende sürekli zam durumundan sıkıldım. zam olmasa da gramı düşüyor.

Carathras

Bu zam politikası artık bardağı taşırdı bende şu açıdan bakınca PawPaw ile Mito arasındaki fiyat farklı iki 5 paket de 1 paket 15 kg mama fazla almış olursunuz daha çok sokak canının karnı doyar.

teşekkür ederim . deneyeceğim

Iroda

Uygun fiyatlilar maalesef iyi mamalar olmuyor. Benim de sokakta yirmiye yakin kedim var ama maddi gucum yetmeyecegi icin ucuz mama veriyorum ben de. Eger durumunuz varsa biraz orta seviye mama alin derim

Ilayda_Meric

Ben de bahçede baktığım kedilere Catchef veriyorum. Çok seviyorlar.

bu markaya da bakayım ozaman daha önce adını hiç duymamıştım.teşekkür ederim. miglor bende kullandım seviyorlar ama son bir senedir fiyatlar genel anlamda arttığı için evdeki hesap çarşıya uymaz oldu malesef