Kedim Çok Hasta.

ndlce

kedim karma aşı olduktan sonra çok hastalandı aşıyı erken yaptırmışsınız diyenler var sanırım aşı ağır geldi dün akşam veterinerde kaldı serum takıldı midesi için iğne yapıldı hala çok halsiz kan tahlili yapılacak ölecek mi lütfen dua edin ve cevap verin:(

34 CEVAP

@Gamsem
Benim deneyimlerime göre acil bir durum veya özel bir durum yok ise karma aşının ilk seferini ve tekrarını aralıklarla zamanı gelince yaptırmanız.

Anonymus552223

Kac aylikti ki? Bu kacinci aşi zehirlenmesi bu aralar veterinerler gerizekali mi bunkadar ya.. aşidan sogudum.gecmis olsun umarim atlatir

Anonymus552223

Genclik hastaligi olan kedi nasil dogurmus ve yavrularini buyutmus ki. Corona virus olsa anlicam gizli kalip fipe cevirebiliyor.

Gamsem

Bende salı günü aşıya götürüceğim karma aşı için 3 aylık okuyunca korkmaya başladım açıksası 4 aylık olmasınımı beklemeliyim sizce bahçeye vs çıkarıyorum diye yaptırmayı düşünüyordum

Zeke

asıl soru TEK DOZ MU YAPTI ?!

Zeke

@gamze
Korkmayın, sadece öğrenin bebeklere 2 dozda yapılır karma aşı. O şekilde yapılırsa korkmanıza gerek yok.
Kilosuna bakacak bir de vet.iniz
Uygunsa yapacak. Bunları araştırıp öğrenip gitmenizde fayda var derim

Gamsem

@lastbritish ve @zeke teşekkür ederim cevaplarınız için işte buaralar çok böyle sorun yaşayan var ve burda hangi veteriner iyi bilmiyorum yani köpeklerimizede yanlış uygulama yapan olmuştu birde burdakiler geeçekten çok ilgisiz sağolsunlar :)

Cansumuezza

2.5 aylık kediye karma aşının acelesi ne bu kadar? Umarım iyi olur.

ndlce

2.5 aylık 1 kg çok üzgünüm şu an başına böyle bişey gelen var mı?

Cansumuezza

Veteriner ne diyor bu duruma? Mutlu muymuş? Kesin mamadandir ya. Parayı aldı nasılsa sorun yoktur onun icin

Anonymus552223

Aslinda ay da önemli degil kilo tutmali. 1 kiloya yapiyo bizimki. Gerekirse 4 aylik olana kadar beklenmeli aşi zehirlenmesi aşi olmadan gorulecdk hastaliklardan daha tehlikeli olmaya basladi. Veterinerler getirmisken hepsini yapayim da diyor olabilir para icin belki de ..

Zeke

5 aylıkken yaptırdım ben, o da ilk seferde kaldıramaz deyip yarısını yaptı üstelik.
Yanlış hatırlamıyorsam 6. aydan itibaren yapılıyor demişti bir de..

2.5 ay ve 1 kilo çok erken, çok az değil mi ya?

Oske22

Ay evet tek doz olmaması lazım. Bizimki de yarısını yapti diger yarısını sonra. Ondan ağır gelmiştir bence. kiyamam canım benim.

ndlce

annesinden kaynaklı genetik bi hastalığı varmış hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim

Oske22

Neymiş genetik hastalığı