[Önemli] Kedi Maması Hakkında!

HakanCanKinik

Selamlar,

Burada biraz gözlemledim... ProPlan ve Royal Canin gibi mamaları önermiyorsunuz gördüğüm kadarıyla ilk ProPlan maması PURİNA yani Nestle'nin bir markası.
Mamanın kötü olabilme ihtimali % kaç?
Birde eğer bu mamaların içeriği kötüyse bana N&D, Orijen ve Acana hariç içeriği iyi olan bir mama önerir misiniz?
Çünkü bir kaç paket aldım onları bitirince yeni bir mamaya sizin tavsiyenizle geçiş yapıcam ve N&D, Orijen ve Acana almamamın nedeni aslında sürekli alacağım için ihtiyaçlarım oluyor günlük hayatta onları karşılıyorum her ay yada her hafta kedime o markaları alamam.

Teşekkürler.

65 CEVAP

HakanCanKinik

Güncel*

HakanCanKinik

Yavru şuan kedim daha.

Duman14

Acaba deil acana olcaktı

Yavru_kedii

Ben N&D DİYORUM bence anket açın ve en çok hangisi alırsa onu kullanın acana orijen tavsiye etmiyorum çünkü protein oranı fazla hemde bayağı o yüzden yavru, KISIRLAŞTIRMIŞ ve yaşlı kedilere asla önermiyorum mart N&D tam iyi:)

Yavru_kedii

Mart?
Bence olacaktı:)

Havanese_Siri

brit care ucuz fiyata kaliteli mamalardan biri

Yavru_kedii

Arkadaşım kullanıyor:)
Gayet memnun grain free yani tahılsız alarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz:)

ilknrdaisy

Arkadaşlar her kedinin ihtiyaci yapısı farklidir. Royal canına bu kadar berbat diyorsunuzda benim kedim Royal canınin urinier veteriner masasından baska bir sey yiyemiyor. Yedigi an böbreklerinde zarar görüyor. Her kedinin ihtiyaci yapisi farklıdır bunuda göz önünde bulundurun. Uzun zamanda zararını göreceksiniz diyorsunuz, ben o mamayı kullanmasam esas zararini göreceğim. Kedilerini en iyi sahiplerihtimalle tanir, kendinizin ihtiyacı doğrultusunda mama kullanın.

Yavru_kedii

Dehidre tavuk (25%), Kemiksiz tavuk eti (22%), Pirinç, Tavuk yağı, Pirinç kepeği, kurutulmuş elma, somon yağı (3%), tavuk ciğeri (2%), sarımsaklı maya, mannanoligosakkarit (165 mg/kg), fruktooligosakkarit (135 mg/kg), yukka şidigera ekstratı (90 mg/kg), yalancı iğde (50 mg/kg)

Yavru_kedii

%50 ye yakın et oranı
Hata olarak tavuk yağı ve pirinç var ama royal canın hills proplanin öyle mi? Say say bitmez zararları...

Yavru_kedii

Protein oranı yanlış hatırlamıyorsam %33-%35 in üzerinde mı ne olmaliymis:)
Profinea da bakabilirsiniz
%60 Tavuk eti ve meyveler, pirinç, mısır, tavuk yağı (E Vitamini kaynağı olan karışık Tocopherollerle korunmuştur), somon yağı, kurutulmuş tavuk proteini, doğal tatlandırıcılar, kurutulmuş elma, kurutulmuş domates, bira mayası, yucca Schidigera özü, mineraller, DL-metionin, L-Lizin, mannan-oligosakkaritler, fructo-oligosakkaritler.

Yavru_kedii

BOZİTA sandığımız gibi bir mama değil İsveç eti içeriyor ve dünyanın en temiz eti İsveç etidir kendinize bile sipariş Edip yiyebilirsiniz o kadar güvenilir yani özellikle yavru kitten maması her tanesi%85, et oranına sahip

ekle
Açıklaması
Taksit
Bozita Feline Kitten, yavru kediler ve genç kediler için tam bir mamadır. Ayrıca gebelikten emzirme dönemine giren anne kediler için de uygundur. Mama genç kedilerin yüksek enerji ve protein ihtiyacını karşılar, gelişim ve kas oluşumu için en uygun koşulları sağlar. Küçük tanecikler sütten kuru mamaya dikkatli bir biçimde geçilmesini sağlar ayrıca henüz diş ve çene yapısı gelişmemiş yavru kediler mamalarını kolaylıkla yiyebilirler.

Bu mama sindirimi kolaylaştırmak ve yavru kedinin besinleri sindirmesini kolay hale getirmek için İskandinav somonu kullanılarak hazırlanmıştır. Somon ayrıca yüksek Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri içeriğine sahiptir. Sağlıklı deri ve tüy yapısını desteklemektedir. Yavruluk döneminde sağlıklı gelişlen tüyler gelecekte yaşanabilecek sağlık sorunlarının önüne geçebilir.

Mideyi formda tutan ve yavru kedilerin hassas midelerinde denge oluşturan SPC (Özel Olarak İşlenmiş Tahıllar) ve kedilerin bağışıklık sistemini güçlendiren doğal bir ß-glukan olan MacroGard® içermektedir.

İçerik

Kurutulmuş Tavuk Eti
Mısır
Kemik Yağı
Somon (İskandinav%10) Balığı Eti
Pirinç
Hayvansal Protein Unu
Malt Yulaf (Spc %5)
Mısır Gluteni
Hidrolize Tavuk Eti
Kurutulmuş Kutup Balığı
Maya (ß-1.3/1.6-Glukan %0.06)
Peynir Altı Suyu Tozu
Dikalsiyum Fosfat
Kurutulmuş Pancar Küspesi
Potasyum Klorür
Tabii genede uzun vadede tavsiye etmeyeceğim bir mama:)

Yavru_kedii

:)) siz BRİT CARE alıp kurtulun bence:):):):):)

Yavru_kedii

Dediğim gibi uzun vadede TAVSİYE etmem bu arada kopegimde PROFİNE kullandın PM sonuç=mükemmel!:)

HakanCanKinik

Sanabelle tahıl içermeyen bir mamaymış Petlebi'de yok fakat mama takıl içermiyor ne dersiniz?