[Önemli] Kedi Maması Hakkında!

HakanCanKinik

Selamlar,

Burada biraz gözlemledim... ProPlan ve Royal Canin gibi mamaları önermiyorsunuz gördüğüm kadarıyla ilk ProPlan maması PURİNA yani Nestle'nin bir markası.
Mamanın kötü olabilme ihtimali % kaç?
Birde eğer bu mamaların içeriği kötüyse bana N&D, Orijen ve Acana hariç içeriği iyi olan bir mama önerir misiniz?
Çünkü bir kaç paket aldım onları bitirince yeni bir mamaya sizin tavsiyenizle geçiş yapıcam ve N&D, Orijen ve Acana almamamın nedeni aslında sürekli alacağım için ihtiyaçlarım oluyor günlük hayatta onları karşılıyorum her ay yada her hafta kedime o markaları alamam.

Teşekkürler.

65 CEVAP

Yavru_kedii

Bir dakika...

Yavru_kedii

Protein oranı%34
Taze kanatlı eti (min.%20), pirinç, tavuk et unu, hayvansal yağ, taze et unu, sorghum pekmezi, karaciğer (kurutulmuş), proteini, balık unu, hidrolize et, pancar küspesi (şekeri alınmış), kurutulmuş yumurta sarısı, maya (kurutulmuş), balık yağı, kalsiyum karbonat, potasyum klorür, kızılcık (kurutulmuş), yaban mersini(kurutulmuş), midye tozu (NZ) yeşil dudaklı midye özü (besinsel kıkırdak oluşumu ve fonksiyonu destekler), hindiba, kadife çiçeği (kurutulmuş) yucca özü (kurutulmuş).
Şöyle sıralayım
Et oranını yeterli bulmadım
Pancar küspesi var...

HakanCanKinik

tahılı yok et oranını fazla yapsalar fiyatı artardı ama. fiyat performans bence bu. :D

Yavru_kedii

Bence kullanmayın ya hiç içime sinmedi:/ BRİT CARE dururken bunu kullanmak hata olur diye düşünüyorum ha ama bir çocuğa mı. İnanacagim falan derseniz isterseniz anket açın:)

HakanCanKinik

Yok ya oradan almıyorum. :)

HakanCanKinik

Konu üst sıralara çıksın diye Güncel* yazıyorum arkadaşlar merak edenler olursa.

HakanCanKinik

Güncel*

HakanCanKinik

Buradan mamalar hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz...

HakanCanKinik

Güncel*

Hoppala

Ucuz mama dediğiniz zaman kalite beklemeyin. Ucuza kalite olmaz. Kaliteli içeriğin bir maliyeti olur. Bir mama ucuzsa içeriğinden pek fazla bir şey beklememek gerekir. Petcurean, Wildfield ve ToW var. Bunlarda kaliteli tahılsız mamalardır. Özellikle Petcurean ve Wildfield fiyatları normal, alınabilir. Dikkat edilmesi gereken husus Petcurean markasında iki çeşit var. Normal serisi olan Now, özel beslenme serisi olan ise Go isimli mamadır. Go serisi tek tip protein barındırır. Diğerine göre içeriği daha tekeldir. Zaten hassas bir mamadır. Panpo, go yediriyor ve çok memnun.

Yavru_kedii

Hoppala
Devamlı aynı yazıyı yazmanız hoş olmuyor
İnsanların bazen maddi durumu yetmiyor olabilir bu sizi ilgilendirmez zaten ucuz mama kaliteli diye bir şey geçti mi?
Bir köpek için ne zaman TOW ve petcurean ucuz oldu pardon? Max. 15 kilo alırsan 300-400 TL ha tabii kedi için farklı ama 1-2, kilosuna belki 100 TL veremiyor?

HakanCanKinik

Brit Care'ın numunelik mamaları varmı ki?

Hoppala

@Yavru_kedii,

Öncelikle şunu anlamanızda fayda var. Petcurean, Wildfield ya da ToW markalarına ucuz demedim. Diğerlerine göre fiyatları daha uygun dedim. Kişinin maddi durumu yetersiz ise bu çerçevede mama önerisi de yapıyorum. Evet, herkes Orijen almıyor, alamıyor. Ve herkese de Orijen önermiyorum. Hoş olmayan şey nedir? İnsanlara bol tahıllı, ne olduğu belli olmayan yağlı, unlu, et türevi içeren, yan ürün içeren ve yapay koruyucular içeren (Ethoxyquin, BHA/BHT) mamaları mı önermem gerekiyor? Bu şekilde daha mı hoş oluyor :) Mamaların içeriğini, nasıl yapıldıklarını, bileşimindeki maddeleri, bunların ne amaçlı koyulduklarını vb. şeyleri bilmeyenler benden fazla yorumda bulunuyor. Pro Plan ile Goody arasında fark yok diyenler bile var. Goody mama bile değil. İkisinin cümle içinde kullanılması bile doğru değil ama kişi bilmediği bir hususta konuşursa doğal olarak boş konuşur.

HakanCanKinik

Hoppala

Brit Care mamasını öneriyor musun peki?

Hoppala

Normal serisi iyi değil, önermem. Ancak tahılsız olanlar alınabilir. Şunu da belirteyim. Aynı fiyata ve aynı boyutta (2 kg) Taste of the Wild alabiliyorsunuz.

Ör: https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/brit-care-cocco-ordek-somon-ve-patatesli-tahilsiz-hassas-kedi-mamasi-2-kg.html