İdrar Yolu Tıkanıklığı Sonrası İçin Urinary Mama Olarak Uygun Olan Hangi Markayı Önerirsiniz ?

rojbunsoylu

Anket

Sanabelle Urinary
(28 oy)
Fitmin Purity urinary
(23 oy)
Felicia Urinary
(9 oy)
Reflex Plus Urinary
(3 oy)
Toplam (63 oy)

ben internete satışı olan ve 10 kg üstü uygun fiyatlı bu markaları buldum deneyen yada bılgısı olan varsa sevınırım çünkü 3 kedım var kaliteli mamaların 2 3 kg si 300 400 kg den başlıyor ve bir ay yetmıyor ekonomık olarak zorluk yaşıyorum bilgi veren olursa çok mutlu oluru ?
Sanabelle Urinary
Reflex Plus Urinary
Felicia Urinary
Fitmin Purity urinary
Happy Cat Minkas Urinary

52 CEVAP

emine64

Sanabelle mamayı aslında bende denemek istiyorum Alman markası güzel bir kez küçük paket almıştım

Kedisever80

Bonacibo öneririm uygun fiyatlı Mineral dengeli ve idrar pH dengeli Taş oluşumunu Ve İdrar Yolu enfeksiyonunu engelliyor.

rojbunsoylu

hilss ürünleri diyet üstüne olduğu için zatyıflatıyor şuan bende hils alıyorum 4 kg 460 tl ye çok pahal ve kedım 6 kg den 5 kg ye ındı ve saman gibi bir mama :S

Elmas35

Ben fitmin urinary'den kullanıyorum şu an. Aşırı iştahlı olmasa da artık severek yiyorlar. Bu ara denemek için kısır tavuklusundan aldım ve ilginç şekilde tavukçu olmalarına rağmen o çeşidini tercih etmiyorlar.

Elmas35

Bu ara herhangi bir sorun yaşamadık. Kedilerimin tüyleri yumoş yumoş, mamadan memnunum sadece daha iştahlı yemelerini isterdim. Örneğin n&d mamadan kaplara dökünce ikisi kıtlıktan çıkmış gibi saldırıyordu😄

x_queen

Bende hills ürinery kullanıyorum ama çok iştahlı yemiyor. Normal mamasıyla karıştırıp veriyorum. Bide 3 paket kullanmam gerekiyormuş. Bu süre zarfında zayıfladı bide oğlum ): aynı zamanda çok saldırganlaştı kot bayoun sıvı formunu kullanmaya başladım birde umarım saldırganlığı da geçer bir an önce

İçerik olarak Firmin ve Sanabelle öneriyorum. Bonacibo önermişler - onu da deneyebilirsin, bu sabah araştırdım)) Mama İzmir'de üretiliyormuş, hatta ithal bile ediliyormuş. Yabancı sitelerde de iyi yorumları var.

x_queen

Valla veteriner onu verince onu aldım daha ilk paket bitmedi zaten. Olmadı 2. Paketi başka bir şey alayım. Kafama göre de kullanmak istemiyorum.

rojbunsoylu

Sanabelle ile ilgili birsürü kötü yorum okudum mama kötü ve ağır kokuyormuş ve tuvaletide o şekilde kötü kokuyormus diye okudum kullanan varmı aramızda

Faytekin

Happy Cat urinary idrar yollarına iyi geldiğini biliyorum ,uygun fiyatlı arıyorsanız bunu öneririm.

Şahsen kullanmadım, ama küçük 400gr paketler satılıyormuş, ondan alıp denemek istiyorum. N&D kaliteyi bozunca biz de mama arayışındayız. Dışkı kokusu ile ilgili ekşi'de okudunuz galiba, o yorum yapılalı baya olmuş bence kendiniz denemeden önyargılı olmayınız. İdrar yolu sorun olan kediler için Hill's iyi geliyor diye baya yorum var yabancı sitelerde. Ama içeriği hiç iç açıcı değil, ne kadar doğru bilemem. Bazen hiç beklemediğiniz mama kediniz için ideal olabilir.

Happytree

Bonacibo çöp vermeyin

Nazliig

@rojbunsoylu bildiğim kadarını anlatayım size. Kedilerde idrar yolu tıkanıklığı görüldüğünde bazı belirtiler olur. Mesela idrar yaparken zorlanma, normale göre daha düşük hacimlerde idrar yapma veya hiç idrar yapamama, idrar yaparken rahatsızlık sergileme ve idrarda kan olduğunu belirten pembemsi renk olarak görülebilir. Bu yüzden kediniz her tuvalete gittiğinde rahat yapıp yapmadığını kontrol etmeniz, yaptıktan sonra kumunu ayrıntılı incelemeniz lazım. Ayrıca kediler idrar yolu tıkanıklığı yaşadığında tuvaletini yaparken bir ağrı, acı hisseder. Bu da sık sık problemli bölgelerini yalamalarına sebep olur. Peki iyileştiğini biraz olsun nasıl anlayacağım derseniz? İyileşme sürecindeyken bu belirtiler azalır, eğer bu belirtilerin artık azaldığını fark ederseniz iyileşme sürecinde olduğunu anlayabilirsiniz. Ama bunun için çok gözlem gerekir. Ayrıca sık sık veterinere kontrole gitmenizi öneririm çünkü durumunu en iyi o anlayacaktır. Zor bir süreç, umarım anlatabilmişimdir. Tekrar geçmiş olsun.

rojbunsoylu

benim kedilerim taştan yumuşak ne verirsem yiyorlar biri 12 yaşında ikisi 2 yaşında daha mama ayırt ettiklerini görmedi ama yınede lezzetsiz bir yemek yemelerini istemem o yuzden hem saglıklı hem uygun bir ürün arıyorum birde tüylerine zarar vermiycek :( :( :(

salihucar

bilgisi olan arkadaşlar bizleri aydınlatırsa sevinirim banada bu bilgi lazım