En İyi Kedi Maması Hangisi? Yaş Kuru.

Reyyanhan

Kedi maması için tupperware den saklama kabı aldım. Asla bayatlamaz denildi . Annem de tupper kutusunda bir biskuvi yi 2 ay bekletip açmış hala tazeymis. Bu lafla gaza gelip aldım . Ama en iyi mama hangisi . Royal için de kötü şeyler duyuyorum. Vet . Kimle anlaşmalı ise onu satıyor

51 CEVAP

Zehramira

Bende kedimin kuru mamasını tupperware saklama kabında saklıyorum. Kuru mamayı alalı yaklaşık 1 ay oldu ve hâlâ taptaze duruyor gerçekten mükemmel birşey. Bu arada bende royal canın mamasını kullanıyorum gayette güzel

lesi

proplan

Havanese_Siri

Şahsen attığım linkler haricinde hiç bir veteriner veya başka bir uzman önerisine güvenmiyorum hepsinin derdi para kazanmak, attığım linkler ciddi araştırma ve analizlere göredir ve royal canin hills ve proplan markaları ilk elenenler arasındadır

yasement

lisa a. pierson kendisine güvenim sonsuz açıkçası. Yaş mama ağırlıklı beslemenin pozitif etkilerini gözle görebiliyoruz.

patili

orijen proteini fazla. nd de sert biraz. ve bazı kediler yemiyor. fiyatı da acanayla eşit. protein değeri de orijene yakın. o yüzden en dengelisi acana mama. grasslands cok güzel içinde dengeli bir şekilde kuzu ördek balık 3ünden de vae. pasifica da 6 balıklı orijen gibi full balık içeriyor. grasslands dan sonra bir o bir o geçiş yapılarak değişimli kullanılabilir.

patili

o zaman orijen kitten tabi ki. :)

kedilikizzz

Proplan kullanıyorum üstüne basa basa söylüyorum mama yönünden hiçbir sorun yaşamadım bugüne kadar. Royal kullanan tanıdığım var aynı şekilde o da hiçbir sorun yaşamadı.

lesi

vet ler para kazanmak için en pahalıları söylüyorlar kedimizin veya köpeğimizin iyiiliği için değil bence

Reyyanhan

Bencede . Onlar için hangisi iyi ise o . Bu konuda pinti lik yapamam :)

Kedisevercat

arkadaşlar bunlardan kötü olanı hangisi

Havanese_Siri

orijene direkt geçmenizi önermem, yavaş yavaş ikisini birbirine karıştırarak yeni mamanın miktarını git gide artırın

oznur1

Herşeyiyle hills

ursaminor

Orijen kitten: 3,5 aylıkken bizim kıza ağır geldi bu protein miktarı ve biz bunu anlamadık zorladık sonunda alerji yaptı. Hart hart hart kaşın kaşın yoldu her yerini kıyamam yazık. Kademeli geçiş yapın mümkünse...
Ayrıca bu başlık kanayan yara gibi; daha bugün baktım dünyanın en iyi markaları ne yazık ki Türkiye'de satılmıyor. O listede 12. sırada Orijen - 11. sırada Acana - 10. sırada Petcurean Go! Tahılsız vardı. 9-1 arası bizde yok. Orijen-Acana gayet kaliteli mamalar ama bu listede bile 12-11'lerse ilk sıralar haute couture gibi bir şey olsa gerek :D

ursaminor

Petcurean Go! da satılıyor o yüzden üçünü yazdım :)
bu arada yaş mama yazmayı atlamışım... Gimcat kitten öneririm. katkı maddesi çok önemli yaş mamalarda. Paketli olanları pek tercih etmiyorum. Böyle preslenmiş gibi saçma içerikler... zaten bakın ne diyor içindekiler kısmında: ilgili parçalar, türevler vs. net değil yani. (bu durum kuru mama için de geçerli. şeffaf olsalar ne hoş olur)
Gimcat konserveyi açıyorsun lök et çıkıyor karşına...
Kuru mamada da yabancıların kriterleri şu: ilk 5 içerik et olacak! net... Tahılsız olması gerektiğini zaten biliyoruz...

Ve vitamin desteğini lütfen atlamayın. Gimcat baby paste öneririm. Çok yararlı inanın...

Panky55

Biz royal canin kullanıyoruz gayet memnunuz