Anksiyete İle Hayvan Beslemek(Soru Değil)

asrayildrm

Vaktinizi ayırıp okursanız çok sevinirim.Ben yıllardır anksiyete ile uğraşıyorum çok tedirginim,kaygılıyım,takıntılıyım. Bir çok yolu denedim stresimi azaltmak için hobiler vs edindim ilaç da kullandım ama yapamadım.doktorumun tavsiyesi üzerine kendime bir dost,arkadaş,yoldaş bir can evlat sahiplendim.Ona tüm sevgimle tüm imkanlarimla evimi, kalbimi açtım şimdi benim herşeyim oldu canımdan öte.Ama çok zorlanıyorum şuan da anksiyetem x10 falan oldu çünkü onunla ilgili her detaya o kadar takılıyorum ki en ufak bir halsizliğinde tek bir hapşırığında günlerce intde araştırma yapip veterinerlere yazıp muayeneye getirip kendimi parçalıyorum bunu nasıl atlatacağım bilmiyorum herşey çok daha kötü bir hal aldı.Sürekli onun öleceğini o öldüğünde napıcağımı,onsuz nasıl yaşayacağımı vs düşünmeye başladım.Ve belirtmek istiyorum biraz hassas ve sıkıntılı bir kedi sahiplenmişim buda beni çok etkiledi kısa sürede bir cok şey yaşadık.Henüz 6 aylık onsuz asla uyuyamıyorum arkadaşlarımda kalmaya bile gidemiyorum aklım hep onda.en büyük hayalimdi hep erasmus yapmak isterdim ama şimdi kedimden ayrı 1 gün bile geçiremiyorum başvuru bile yapmadım aylarca onsuz naparim.Acaba annemler iyi bakar mı bir sey olur mu vs diye ve rüyamda bile bir sey oldugunu,evden kaçtıgını görüyorum.Bu tarz başlıklarla bir çok soru sormuştum kedimin fip olmasından korkuyorum, kedimin kaybolmasından korkuyorum vs vs evde oturup kafamda farklı senaryolar kurup kahroluyorum resmen delirmek üzereyim.durup durup ateşini ölcüyorum,burnunu kulaklarını ve sürekli kakasını kontrol ediyorum.İnternette sürekli yazılar okuyorum gerçekten iyi değilim artik.Psikoloğa gittim sadece benimle aynı durumda olan birisi var mı? Çevremde bir çok hayvan sahibi var ben herşeyi çok mu abartıyorum bilmiyorum kimse böyle değil.Kendimi
çok dipte ve kötü hissetmeye başladım o evimizin neşesi resmen ama ben içten içe ben kendimi yiyip bitiriyorum napacağım? ona bir sey olacak düşüncesi beni çooook korkutuyor

18 CEVAP

asrayildrm

haklısınız ben de bunu aşmaya çalışıyorum umarım en kisa zamanda cözüme kavusur

asrayildrm

Aynen oyleyim ben de bu sekilde yasamak cok zor malesef

Ben de böyleyim. Benim 2. Kedimde başladı 2 günlüktü göbek bağı düşmemişti bulduğumda. Üstelik bunun poposuna sinek larva bırakmıştı onlar poposunu yemiş daha 4 günlükten neler yaşadı yavrum o benim mucize bebeğim. Ve kedi büyüdükçe anksiyete başladı. Sürekli peşindeyim her hareketini inceliyorum. Şuan bi rahatsızlığı var titremesi var yarın veterinere gidicez. Öyle bir taktım ki kafaya şuan yazarken bile boğazım düğümleniyo kalbim sıkışıyo ellerim titriyor. Göğsümde öküz oturdu kalkmıyor. Hayvanın peşindeyim sürekli. Birçok kedi besledim hiç böyle olmadım. Ne yapıcam bilmiyorum. Kötü bir şey der diye veterinere gitmeye korkuyorum.