Zamanı Olan Arkadaşlar İlgilenmeli

Senasakar

Bir arkadaş benzer bir soru açmış ama sanırım bir etkisi olmamış fotoğrafta ne olduğu belli olmadığı için. İnstagram hesabında story kısmında paylaşılıyor bu görüntü. Kedi cam,balkon artık her neyse poşetle beraber sarkıtılıyor. Tepkiler üzerine görüntüleri kaldırıyor. Hayvanı oyuncağı sanan bir gerizekalı. Hukuken konuyla alakalı bilgisi olanınız varsa sunsun lütfen. Bana kalsa hayvanın elinden alınması gerekiyor ama bana kalmıyor işte. Böyle insanları tutup boğmak istiyorum. İnstagram kullanıcı ismi damlabakir1. Hesabının şikayet edilmesi hiç bir şeyi değiştirmez. Duyarlı olalım.

44 CEVAP

Cotontzu_Siri

hayvanları koruma kanunu 10. maddede şöyle geçer "Bir hayvan; acı, ıstırap ya da zarar görecek şekilde, film çekimi, gösteri, reklam ve benzeri işler için kullanılamaz."

Senasakar

Gerçi ülkede hayvanlara verilen değer ortada. Sokağa atılan canlarımı konuşalım? belediye veterinerlerinimi? pet shoplardaki düzenlemelerimi? Böyle beyinsizlere hayvan sahiplendirenimi? Evsiz hayvanlar için tanınmayan imkanlarımı?

Reyyanhan

Kansız lanet. Keşke adresini bilsem :/ gidip ordan aşağı atsam

Senasakar

İnşallah yanlışlık bizdedir. Kimse bir kedinin en başta bir canın bu tür şeylerle karşı karşıya gelmesini istemez.

Reyyanhan

Ya evinde 80 kedi besliyor diye evi taslanan tacize uğrayan bir kadın vardı ismi yaseminmiydi hatırlamıyorum . Kedilerden birine tecavüz edilmiş kedisi ölmüştü. Kadının gitmediği kapı kalmamıştı. Düşünsenize kadının kedi beslemesinden rahatsız olan mahalle kediye tecavüz edilmesinden rahatsız olmuyo. Ordaki bütün 2 ayaklı yaratıklar pisliktir israftır. Böyle insanlar var bu memlekette . Poşete kediyi koyup çöpe atıp içine torpil koyan çocukları yetiştiren aileler işte bunlar..

Reyyanhan

Bu ülkeden cacık olmaz . Daha bugün haberler de köpeğe kurşun sıkan adama ceza verilmesi köpeğin sahipli olup olmadığına göre karar verilecekken biz hangi kanunları araştırıp çare arıyoruz ki. Bi tane vicdan sahibi çıkıp durun ya yapmayın demiyo ki.

Reyyanhan

Ve sahibi varsa o köpeğin adama "MALA ZARAR VERMEKTEN " dava açılacak. Düşünsenize . Kopek sahipsiz ise devlete bir miktar para ödeyecek gereksiz yere silah kullanıp gürültü çıkardığı için. Sahipli ise mala zarar vermekten .. lanet olsun . Bu dünyada insanoglundan daha aciz daha korkunç daha zararlı bir varlık yoktur . Şeytan bile egiliyordur önümüzde .

Senasakar

Demek oluyor ki ben boşuna yırtınıyorum.

yasement

Kim bu kaşar ünlü biri mi

Senasakar

Burda böyle konuşmak istemiyorum ama iş ciddiye binince göt korkusundan ne yazıcaktı ki başka

Reyyanhan

Diyorum ya bitane yasa yok adam akıllı.

Nis_Duru

Böyle akıldan uzakların ve işsizlerin amaçlarını anlayamıyorum ya diyelim ki kediyi attın ne oldu bütün dünya onu mu konuşucak zengin mi olucak anlayamıyorum ya mal gerizekalı öküz işte inşallah öbür dünyada onaya yaşatır bu duyguyu

kedilikizzz

Ahlaksız bir insan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Senasakar

Ne yapılabilir peki?

Cotontzu_Siri

kişinin kim olduğu biliniyorsa şikayet edilmeli