Kedime Günde Kaç Gram Mama Vermeliyim?

pamuk18pamuk

Kedim 1 yaşında bir İran kedisi. Günde kaç gram mama vermeliyim ? Ayrıca kedim kısır. Siz günde kaç gram mama veriyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

47 CEVAP

yasement

Daha neler ya uydurmasınlar

yasement

siri referansa gerek yok patiliye demiştim:D sindirim sorunu olur diyolarmış ya onaydı

Cotontzu_Siri

size cevap olarak yazmadım zaten, bakmak isteyen olur diye yazdım :)

Reyyanhan

Bende yaş mama veriyorum gün aşırı. .

Reyyanhan

Orijen o yemiyor lar çok az yiyolr. Kaldım ı elimde 6 kilo :/ ohhh yarasin.. sokaktaki canlara aldığım mama ile karıştırıp dağıtayım bari. Yeni mama alalim..

ursaminor

:D
Hangisi orijenin canım?
Letgoda gördüm geçen gün satıyorlardı sen de sat :D
Belki buradan da alan çıkar? Sana güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz eheeh

pongul

artık haftada bir veriyorum maksimum, fazlası kuru mamada isteksizlik ve dışkılarında sıkıntı yaratıyor benimkilerde.

Reyyanhan

Heyecanla bekleniyor .......

Cotontzu_Siri

naturea koruyucu içermiyor (en azından öyle yazıyor)

Miy_Hav

Kafanıza göre vermeyin
Ölçü kabı alın
Mamanin arkasına uyun

emreztrkk37

Yaş mama haftada bir versen daha uygun olur. Kimileri sürekli veriyor ama ağız sağlığı açısından problem olabilir. Kuru mamalar diş taşlarını temizler. Yani daha çok haftada bir sıkılmasın diye vermek ideal.
Miktarına gelince mamaların ambalajında kilosuna veya yaşına göre günde ne kadar verilmesi gerektiği yazıyor. Ama ben istediğinde veriyorum yemeyi bıraktığında mama kabını boşaltıp yıkıyorum ve istediğinde tekrar veriyorum. Böylece hem sürekli yememiş oluyor. Hem mama bir nebze daha taze kalıyor aroması gitmiyor. Hemde mama kabım sürekli temiz oluyor. kap üstünde biriken yağ asitleri mamaya acı bir tat vermiyor

zeynepday

Yaş mama uzun vadede dişleri çürüttüğü için çok zararlı. Daha sonraki evrelerde kedilerde iştahsızlık başlıyor ve bişey yiyemedikleri için ölüyorlar. Yani yaş mama diş eti hastalıklarının babası diyebiliriz. Üstelik yaş mama tadına alışan kedilerin kuru mamada zorlanması da cabası. En iyisi küçüklükten itibaren kuru mamayla besleyip arada 2-3 haftada bir yaş mama ödülü verilebilir. Kediniz kısırsa kısır kedi maması kullanabilirsiniz ve her öğün vereceğiniz miktar kedinizin cinsine, cinsiyetine, yaşına göre belirlenmesi gerektiği için bunu veterinere danışmanızda fayda var.

pamuk18pamuk

Hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim bende göz kararı veriyorum istedikçe ama bazı arkadaşlar yaş mamayı daha fazla veriyormuş kuru mamadan bence bu çok zararlı birşey ben haftada bir kere veriyorum yaş mamayı o da kuru mamadan sıkılmasın diye çünkü yaş mamayı fazla yiyince bağırsakları bozuluyor

Offf kafam karıştı paketin üzerinde 55 gram yazıyo nasıl yani hassas teraziyle mi ölçücem ben bu mamayı ?